Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hiszik az emberek hogy...

Miért hiszik az emberek hogy könyvet olvasni jobb nyomtatott formában mint digitálisban?

Figyelt kérdés
Digitális formában sokkal jobb. Környezetkímèlő ès a szemet sem rontja annyira, plusz akkor olvashatom amikor akarom mert mindig jól megvan világítva a szöveg illetve akkorára nagyítom a betűket amekkorára akarom így akár este-èjszaka is olvasható mert nemkell lámpafènynèl vakoskodni illetve ha nincs egyedül az ember nem zavarja a másikat a lámpával mert ha okostelefonon olvas az nem ad olyan erős fènyt. Emellett az olvasott tartalom èlmènye ugyan úgy megmarad mert a szöveg ugyanaz mint a nyomtatott formánál.

2016. okt. 16. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Nekem még a leghiperebb képernyő/kijelző is bántja a szememet. Munkámból kifolyólag pedig elég sokat kell úgyis a monitort bámulnom, így örülök, ha a szabadidőmben nem kell.


Emellett van egy olyan heppem is, hogy szeretek egy oldalra teljes egészében rálátni, a cetli nagyságú nagyítások határozottan idegesítenek.

2016. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokan szeretik ezt és azt is. Te látom az e-bookot szereted. Ez nem hit, hanem ízlés kérdése. (például te szeretheted a rózsaszínt, én utálom)

Én mindkettőt szeretem, de az az igazi ha megveszem a nyomtatott formátumban, ott lehet fizikailag a polcon. Reggel felkelek látom a a kis gyűjteményt. Hangulata van. Utazáshoz persze jobb megoldás az e-book olvasó.

Az igazi könyvet kézbe foghatod, szagolhatod, érzed a papír tapintását, és egyéb "fura dolog" amit digitális forma nem pótol.

2016. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettőt használom. Egyáltalán nem állítanék olyat, hogy digitálisan sokkal jobb, de az biztos, hogy a Kindle rendelkezik határozott előnyökkel (beépített szótár, azonnal rajta van a könyv, bizonyos könyveknél X-ray) - viszont a fizikai könyveknek is látom sok előnyét (szépek, színesek-szagosak, kedvemre lapozgathatom és gyönyörködhetem bennük, a térképek és illusztrációk jobban látszódnak, főleg ha szinesek).
2016. okt. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Az elsőnek mondjuk azt megjegyezném, hogy az e-book olvasók nem úgy működnek, mint egy monitor, az e-ink teljesen más technika.
2016. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy környezetkímélő, de a digis forma minden pillanatban áramért kiált, míg a normál könyv nem, tehát összesítve nem bizti, hogy környezetkímélő. Ha nincs áram, lőttek a digis olvasásnak, viszont a könyvnek nem (lásd: tanyavilág vs. nyári időszak).

Nem mindegyik könyvolvasó világítós, igaz, vehetünk külön fejlámpát, de annak is valamilyen áramforrása van, ami megint csak áramért kiállt.

A könyv jobb, nem olyan bonyolult.

2016. okt. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kell az az érzés, hogy foghatom, szagolhatom, tapinthatom és kiolvasás után ott díszeleg a polcon.
2016. okt. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

"Lehet, hogy környezetkímélő, de a digis forma minden pillanatban áramért kiált,"


Hát... Nem. Egy e-inkes Kindle, még háttérvilágítással (paperwhite) is simán kibír két hetet egyetlen feltöltéssel, folyamatos nyüstölés mellett. Ha meg hozzá sem nyúlsz, akkor fél év múlva is majdnem pont annyi szufla van benne, mint amikor leraktad. Tehát igen, áram kell neki hogy működhessen, de pont az e-ink technológiának köszönhetően olyan minimális, hogy azt egy lapon sem lehet említeni a mai legtöbb általános használatú elektromos kütyüvel.


"Ha nincs áram, lőttek a digis olvasásnak, viszont a könyvnek nem (lásd: tanyavilág vs. nyári időszak). "


Ez igaz. De mikor volt olyan utoljára, hogy két hétig nem volt áram valahol?


"Nem mindegyik könyvolvasó világítós, igaz, vehetünk külön fejlámpát, de annak is valamilyen áramforrása van, ami megint csak áramért kiállt. "


Ez igaz. De ha az e-könyv olvasáshoz fejlámpára van szükség, akkor egy papírkönyv olvasásához is fejlámpára van szükség, tehát ez az érv irreleváns a kérdés szempontjából.


"A könyv jobb, nem olyan bonyolult."


Mármint mi van abban olyan bonyolult, hogy bökdösni kell a lapozáshoz a képernyő szélét? :) Jobb szélét bököd előre lapoz, bal szélét akkor meg vissza. Sőt, ezt egy kézzel is tudod csinálni, a papírkönyv lapozásához meg kell a két kéz, ha kézben tartva olvasod.


Mindezek mellett teljes mértékben egyetértek a #2 válaszíróval, kinek a pap, kinek a papné. Nem vagyok papírkönyv-ellenes, rengeteget olvastam és egész komoly gyűjteménnyel rendelkezem belőle (úgy kb. 600-800 kötet). Pont ez is volt az egyik fő ok, amiért anno "ráfanyalodtam" az e-könyvre, ugyanis már egyszerűen nem volt hová tenni a könyveimet, nem volt helyem másnak. Már a spejzban is van két teljes polcnyi könyvem. Egyszerűen túl nagy helyet foglalnak. Annyi pénzem meg nincs, hogy lakást cseréljek a könyvek miatt... Viszont olvasni meg nagyon szeretek.

Aztán megszerettem az e-könyvet, mert tényleg nagyon egyszerű kötetet tölteni rá, előhívni és lapozni benne, és egy tenyérnyi szerkentyűre ráfér az összes könyv tartalma, amik fellelhetőek a lakásban. Ez egy óriási előnye a mai e-könyveknek, az óriási adatsűrűség.


Szóval én is szeretem mindkettőt, ma is szívesen olvasok papírkönyvből, ha alkalmam adódik rá, de sokat használom az e-könyvet is. Csak megakadt a szemem a hátulütőit felsoroló, nem valós, vagy ma már nem érvényes érveken, ezeket szándékoztam tisztába tenni.

2016. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bébi-bogyó válasza:
85%
Az "igazi" könyv soha nem fagy le :D
2016. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez ízlés kérdése. Alapvetően én is jobban szeretem a papír alapú könyvet, mert megvan annak a fílingje. A papír érintése, a lapozás előre-hátra akár...


De látom a praktikumát az e-könyv olvasónak is, azért van nekem is. Pl. nyaralásra is vagy 30 könyvet magammal tudtam "vinni", és még válogathattam is, hogy melyikhez van kedvem. Táskába jobban belefér így egy több száz oldalas olvasmány. Ráadásul egy jó e-könyvolvasónál lehet olyan méretben olvasni egy e-könyvet, mint egy rendeset, és tényleg több hetet kibír egy feltöltéssel napi olvasás mellett is.

2016. okt. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

# 4


"Az elsőnek mondjuk azt megjegyezném, hogy az e-book olvasók nem úgy működnek, mint egy monitor, az e-ink teljesen más technika."


Tudom, de ettől függetlenül az sem nekem való. Egy-másfél óra után az e-book is fáraszt.

Összehasonlításképpen ugyanezt a fajta fáradságot könyvolvasásnál mesterséges fényben három-négy óra után érzem, természetes fényben pedig még soha nem éreztem.


Elhiszem, hogy én vagyok genetikailag selejtes, de hát a saját testi adottságaimmal kell együtt élnem. Az pedig sajnos nem e-book-barát. :)

2016. okt. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!