Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki érti ezt? (Kérdésed...

Valaki érti ezt? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

"Mikor Milarepa elszegődött a mesteréhez, az megparancsolta neki, hogy építsen egy házat egyes egyedül. Mikor Milarepa készen lett, megmutatta a mesternek, az pedig megnézte, majd megparancsolta, hogy rombolja le azt. Milarepa nem nagyon értette, sőt dühös is volt mesterére, de lerombolta a házat.

Ezután a mester újra csak azt mondta neki építsen fel egy házat, s mikor készen lett, Milarepa megdöbbenésére a mester megint leromboltatta vele.

Mikor a mester harmadszorra is felépítette, majd leromboltatta vele a házat, Milarepa odalépett mesteréhez, meghajolt, s így szólt:

- Jól van, végre megértettem :)"


Én viszont nem értettem meg. Mit értett meg Milarepa? El tudja valaki magyarázni?


2010. aug. 24. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem :)


Esetleg azt, h úgymond gyakorlat teszi a mestert....bár nem nagyon hiszem, h ilyen egyszerű lenne a dolog...am ez a Milarepa elég vicces név :D

2010. aug. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dymo ***** válasza:
szőnyeget rakott parketta helyett
2010. aug. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Milarepa Tibet egyik legnagyobb jógija volt :)

[link]


Tényleg, meglehet hogy az a lényege, hogy gyakorlat teszi a mestert, erre még nem is gondoltam. Túlbonyolítottam az egészet, és próbáltam valami nagyon tudatformáló megoldásra rájönni, de nem sikerült.

2010. aug. 24. 23:04
 4/7 anonim ***** válasza:
lool
2010. aug. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem gyakorlat teszi a mestert :) Ez a Tibetiek egyik fontos tanításának a példája. Csináltak olyat is, valami kolostorban, hogy generációkon át, évtizedeken keresztül homoszemenként csináltak homokszobrokat. Aztán amikor kész lettek az egésszel, akkor fogták és elfújták az egészet :D


Az a lényege, hogy ha alkotsz valamit, nem az számít, hogy mit alkotsz, hanem hogy az alkotás során te mennyit fejlődsz, te mit változol. Ha egy európai művész készít egy szobrot, azért készíti, hogy azt a szobrot évszázadokig nézzék az emberek. Ha egy tibeti készít, azért készíti, hogy ő aközben is tanuljon, fejlődjön. Náluk az, amit alkot, csak egy eszköz ahhoz, hogy tanuljanak. Ha már kész van, felesleges, mert már nem lehet tanulni belőle, ezért rombolják le a példádban.

2010. aug. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az örökös körforgásra tanít a történet...

az építésben benne van a rombolás, amit az újraépítésnek kell követnie, majd azt ismét a rombolásnak...


a találkozás szintén magában foglalja az elválást, és az elválás egyben egy újabb lehetőség a találkozásra...


a születés magában foglalja a halált, ugyanakkor a halál egy újabb inkarnációs lehetőséget biztosít a lélek számára (reinkarnáció tana szerint).


Továbbá, hogy semmi sem állandó, minden és mindenki változik...átalakul (mint hogy Milarepa maga is).


Én ennyit értettem meg ebből, eddigi tanulmányaim alapján.


Érdekel, hogy ki mit ért meg a tanmeséből :)


27/L

2010. aug. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ma 23:31-kor írónak (is) igaza van!

Egészen más a Kelet és Nyugat felfogása.


27/L

2010. aug. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!