Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Emelt szintű magyar, média...

Emelt szintű magyar, média érettségivel és felsőfokú angollal, középfokú franciával hova mehetek el dolgozni?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem, emelt magyart teszek és médiát, a felsőfokúm megvan angolból, most meg francia középfokú előkészítőre járok. Érettségi után ezekkel hova tudok elmenni dolgozni? Mindenképp a média körzetében szeretnék maradni, ha meglesz az emelt médiám, nagyobb esélyem lesz valami jobb munkára? Mindenképp dolgozni akarok, most még csak ilyen sima diákmunkákon voltam.
2010. aug. 27. 16:06
 1/10 A kérdező kommentje:
mármint felsőfokú angol, középfokú francia nyelvvizsga
2010. aug. 27. 16:07
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért egy érettségi nem oylan, mint valami végzettség. Sok munkát találhatsz, főleg irodait nyelvtudással, de el nem tudom képzelni, hogy valami az emelt magyarod és médiád miatt alkalmazna. Ha már ilyen jól tanulsz, inkább felvételizz valahova.
2010. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De hát én felvételizni fogok több helyre is, első helyen a Filmművészetire, csak szeretnék mellette dolgozni, ezért kérdezem.
2010. aug. 27. 16:16
 4/10 A kérdező kommentje:
szfe nagyon húzós, még ha jó is vagyok, keveseknek sikerül, de akkor is marad az elte média szaka. Viszont szeretnék mellette dolgozni, lehetőleg olyan helyen, ami kapcsolódik az érdekeltségemhez, ahol gyakorlatot szerezhetek.
2010. aug. 27. 16:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát, márpedg egyetem mellett nem azt kell nézni, hogy mit szeretsz, hanem mit tudsz majd csinálni, még ha olyan könnyű szakról is van szó, mint a kommunikáció.
2010. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha gyakorlat és referencia szerzése ritkán megy együtt a pénzszerzéssel.
2010. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

még ha olyan könnyű szakról is van szó, mint a kommunikáció.


Nem a kommunikáció lenne a szakirányom, rendező akarok lenni és mindent megteszek, hogy bejussak a filmművészetire, úgy érzem, elég jó vagyok, de bármi megtörténhet. Ha ez borul, akkor viszont marad az elte.

2010. aug. 27. 16:31
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
mehetsz a bányába
2010. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Te meg melegebb éghajlatra.
2010. aug. 27. 22:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem valamilyen médiumhoz (online, írott, magazin, hírportál stb.) elmehetsz gyakornokoskodni, de ezért nem hiszem, hogy fizetnének. De tapasztalatnak jó, és így meg tudod alapozni a jövődet a médiában.


De ha filmes tapasztalatot szeretnél szerezni, akkor kereshetnél rendezőket - pl. fiatalokat a Filmművészetiről - felvehetnéd velük a kapcsolatot, és mondhatnád nekik, hogy szívesen segítkeznél a filmjeik készítésében. Ezek tök alapvető dolgok lennének, tea/kávéfőzés is lehet, csak azért, hogy a közelükben lehess és láthasd, hogy mit csinálnak. Aztán ha vannak jó ötleteid, akkor esetleg mondhatod is nekik és esetleg később már filmeken is dolgozhattok együtt.


Volt egy középiskolai barátom, aki rendező akart lenni (az is lett, csak nam a Filmművészetin tanult, hanem az ELTE filmszakon). Ő kereste a hasonló érdeklődésű emberek társaságát, SZFE-ről, ELTE-ről, innen-onnan, és mindig összeverbuválódott valami csapat. Maguknak csinálták a filmeket, megvalósították a maguk szerény eszközeivel, pedig akkor még csak középsulisok voltak. Ezzel pedig sok tapasztalatot is szereztek, tanultak másoktól. Ez egy jó módszer arra, hogy bedolgozd magad a filmesek közé még akkor is, ha nem vagy az egyetemen, mert per pillanat nem vettek fel.


Meg szerintem biztos hogy vannak olyan rendezők, fiatalok is, akik szereplőket keresnek a filmjeikhez. Jelentkezhetnél ilyenre és itt már egyből tudnál kapcsolatokat kialakítani, meg látnád, hogy miről szól ez az egész, hogyan működik.


Ez egy közhely, de tényleg nagyon sok múlik itt a kapcsolatokon. Még ha éppen nem is vagy SZFE hallgató, akkor is érdemes elkezdeni az ismerkedést, önmagad menedzselését!

2010. aug. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!