Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Átmennél most a középfokú/fels...

Átmennél most a középfokú/felsőfokú nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
Kb. 6 éve van angol felsőfokú és 4 éve német középfokú nyelvvizsgám, de szerintem ma már mindkettőről kidobnának sajnos, a papír viszont érvényes. Ti hogy vagytok ezzel?
2010. júl. 13. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Már átmentem :)
2010. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
én is. :) de úgy értettem, akinek esetleg több éve volt, ő mit gondol most sikerülne-e? neked lehet hogy mostanában volt. :)
2010. júl. 13. 10:55
 3/13 anonim ***** válasza:

Hét éve tanulok angolul, de szerintem el is buknám már a középfokú nyelvvizsgát is.

Okok: nem beszélek, az órákat nem szeretem,nem is használom az angolt(egy játékon kívűl).

Az osztályból vannak, akik mennek angol faktra, hogy előrehozottként lerakják az angolt. Ha én megpróbálnám,tuti "elvéreznék" az érettségin.

Inkább olaszból, habár abból nem sokat haladtunk a két év alatt.(ennyi ideje tanulom)

2010. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Minden nap használom az angolt, nem lenne probléma.
2010. júl. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én is így vagyok, annak idején angol-soanyolból letettem a felsőt, na meg aztán nyelvszakon is végeztem az egyeztemen, de ma már annyira más az életem, hogy nem hiszem, hogy fel tudnékl készülni megint egy ilyen vizsgára (ebben az a vuicc h ennek ellenére sokszor én magam is vizsgáztatok pedig, de hát nincs ebben semmi csoda, a papírom meg van hozzá, csak az idő megy bizony ... fiataloknak még van energiájuk nekiugrani)
2010. júl. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Talán átcsúsznék középfokún. Most érettségiztem, nyelvvizsgám egyenlőre nincs.
2010. júl. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is minden nap használom az angolt, talán még jobban is sikerülne a felsőfok, mint annak idején.
2010. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én négy éve voltam középfokú németen, azon most is átmennék, de a felsővel már kételyeim vannak.
2010. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát igen, ezért rossz, hogy mindenhol csak a papírt nézik, és nem feltétlenül a valós tudást. (És is nemegyszer tolmácsoltam már olyan kolléga helyett, aki velem ellentétben kap nyelvpótlékot.....)

De mindenre érvényes ugyanez, pl. ti most meg tudnátok csinálni a középszintű matekérettségit? Aki nem használja, emlékszik pl. a másodfokú egyenlet megoldóképletére? :)

2010. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én negyed éve raktam az angol felsőfokot 81%-al. Azóta elkezdtem németet tanulni gőzerővel minden nap és az angolt annyira hanyagoltam, hogy szerintem már most nem tudnám újra lerakni, pedig nem csak átcsúsztam rajta.
2010. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!