Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Turizmus-vendéglátásra ha van...

Turizmus-vendéglátásra ha van középfokú sima C típusú nyelvvizsgám és még csinálok egy angol felsőfokú C-t, akkor kell még egy középfokú szakmai? :S

Figyelt kérdés

mert azt olvastam, hogy: "Az alapdiploma megszerzésének feltétele: államilag elismert vagy azzal egyenértékű, legalább kettő középfokú „C” típusú szakmai nyelvvizsga, amelyek közül az egyiket „C” típusú felsőfokú általános nyelvvizsga kiválthatja."


tehát nekem mivel nincs szakmaim, csak egy általános közepem, akkor miután megcsinálom az általános felsőfokút, kéne még egy közép szakmait is csinálnom?:S


jól gondolom,ugye?:S remélem nem... semmi értelme nem volt így megcsinálnom a nyelvvizsgámat:S


2009. szept. 8. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Vagy 2 középfokú szakmai

vagy 1 középfokú szakmai és 1 általános felsőfokú nyelvvizsga kell.

Szóval sajnos igen, kell szakmait is csinálnod.. :( ez ilyen .. Jah, de a középfokú szakmait elfogadják általános középfoknak, fordítva (általánost szakmainak) sajnos nem.

Milyen nyelvekből teszed le? Érdeklődj a tanulmányin, mert hallottam olyat, hogy lovári meg eszperantó meg ilyen gyökér "nyelveken" nem fogadják el a papírt.. És nézd meg azt is, hogy a kiszemelt nyelvvizsgát elfogadja-e a sulid (Debrecenben nem fogadják el a TELC nyelvvizsgákat)

Üdv.: Dorka

2009. szept. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

jaj nagyon szépen köszönöm,hogy válaszoltál:)

angolból szeretném. angol közép telcem van már.. ááá ez így nagyon nagy szívás, hogy kell még egy szakmait is csinálnom:( ha ezt tudom már nyáron megcsiáltam volna a felsőfokút és ősszel a szakmait...áh:S

amúgy debrecenbe nem akarok menni:D majd körbe kérdezősködök akkor, hogy telcet elfogadják-e máshol.

2009. szept. 12. 16:41
 3/14 A kérdező kommentje:
jaj még azt szerettem volna kérdezni, hogyha angolból megcsinálom a felsőfokút,akkor a szakmait másik nyelvből kell majd,vagy lehet az is angolból?
2009. szept. 12. 16:43
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

2 különböző nyelv kell. Ha angolból felsőfokot csinálsz, akkor szakmait angolból már nem kell, de egy másik nyelvből igen..

Szakamit választhatsz a KITEX, BGF és GazdálKODÓ vizsgarendszerek közül. Ezeket szerintem mindenütt el is fogadják.

Mi a Kodolányin kaptunk egy tájékozatatót, amin az összes szak, összes elfogadott nyelvvizsgája szerepel. Az általánosok és a szakmaik egyaránt. A Kodolányi elfogadja a telcet és az összes akkreditált vizsgarendszert, ami megtalálható az om.hu-n. Úgy tudom nálunk a nyelvek nincsenek megszabva, de pl. lovárira meg ilyenekre nincs felkészítő tanfolyam :D

Nekem német és angol a nyelvem, én ezeket tanultam, ezekből is fogok vizsgázni, ezekket tuti elfogadják és biztos fogom tudni alkalmazni is :)

Kérdezz bátran, ha valami még nem világos!

Dorka

2009. szept. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
mostmár minden tiszta köszönöm a segítséget:D így eldőlt, hogy nem megyek erre a szakra sem sajnos:( pedig ez naygon érdekelne... de nekem francia a második nyelvem és hát azzal nem tudok semmit kezdeni mert ugyan 3éve tanulom,de semmit nem tudok,szóval.. :S
2009. szept. 13. 11:34
 6/14 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el! Keress egy jó franciatanárt vagy iratkozz be egy nyelviskolába, és már meg is van az a nyavalyás szakmai.. :)
2009. szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem menne... tudom hogy nagyon nehezen tanulom a franciát és, hogy milyen hamar elfelejtem a szavakat is:/ angolból nincs ez,az teljesen egyszerű,megragadnak a szavak is meg minden. meg most fogom csinálni a felsőfokút valamikor télen,érettségi,meg külön órák,nem sok időm maradna még franciára is:(
2009. szept. 13. 15:52
 8/14 anonim ***** válasza:

értem.. de nem fontos már érettségi előtt megszerezni mind2 nyelvvizsgát! A lényeg, hogy diploma előtt legyenek meg. Tehát lenne rá 3,5 éved! Ha nem megy a francia, keress másik nyelvet, ami könnyebb nála (van egy jó pár.. :)), abból is simán leteszed addig a szakmait.. Én másodéves vagyok, és csak most csinálom az első szak aimat, jövőre pedig a másodikat. És még akkor is simán benne vagyok a határidőben :)

Meg különben is, megkapod a végzettséget annk ellenére, hog még nincs meg a szükséges nyelvvizsga, de a diplomát csak azután kapod készhez, miután bemutattad a papírt a sulinak :)

ne add fel olyan könnyen, ha ezt szeretnéd.

De ami azt illeti, nagyon irigyellek az a angol felső miatt :) lehet jobban megérné anglisztikára menned, magántanárként biztos jobban keresnél, mint egy recepciós vagy irodában ülő.. és arról nem is beszélve milyen nagy túlképzés van belőle..

Mérlegelj, és dönts legjobb belátásod szerint! :) én sok sikert kívánok neked :)

Dorka

2009. szept. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
az előzőben elírtam --> kézhez kapod... :)
2009. szept. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

huu,na látod,ezt nem tudtam, hogy nem kell érettségi előtt:O akkor így sima ügy,megcsinálom franciából vagy elkezdem majd a németet:)

anglisztikán is gondolkoztam amúgy,de arra jöttem rá,hogy nekem az nagyon nehéz lenne. szeretem ugyan az angolt, de annyira nagyon nem vagyok jó, hogy angliszika/amerikanisztika szakra menjek.meg ugye oda emelt érettségi kell,az meg fuh.. :D nekem elég akár az is, ha nyelvvizsgán 61%-kal átcsúszok,csak legyen meg:D


köszönöm még egyszer, hogy válaszoltál a kérdéseimre, nagyon sokat segítettél:)

(lehet jövőre összefutunk a kodolányin:D)

2009. szept. 13. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!