Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolból a felsőfokú nyelvvizs...

Angolból a felsőfokú nyelvvizsga sokkal nehezebb mint a középfokú?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy éve van meg a középfokú nyelvvizsgám angolból, és most fontolgatom a felsőfokot is... De nem tudom, hogy menne-e. Természetesen ti nem tudhatjátok, milyen szinten állok, de gyakran nézek angol filmeket, angol könyveket is olvasgatok, és több angol anyanyelvű emberrel is e-mailezek, msn-ezek... A középfokúm 84%-os lett. Lenne rá esély szerintetek, hogy átmenjek? A felsőfok sokkal nehezebb mint a közép?
2010. júl. 23. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
igen a felsőfokú már elég nehéz, de ha rákészülsz meglehet csinálni. próbáld meg, nem veszíthetsz semmit ,max egy kis pénzt:D
2010. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a felsőfok könnyebbnek tűnt, mert míg a középfokon mesterkélt, erőltetett feladatok és szituációk voltak, addig a felsőfok jobban hasonlított a való élethez, értelmes dolgokról kellett beszélgetni.


A felsőfok és középfok között annyi a különbség, hogy 2-3-szor akkora szókincs kell hozzá, valamint folyékonyabban kell tudni beszélni és ők sem szájbarágósan, lassan beszélnek, hanem természetesen. A szóbeli résznél ha ugyanazt tudod, mint a középfokon, de folyékonyan és természetesen, nem akadozva, nem keresve a szavakat, az már jó a felsőfokhoz. Az írásbeli résznél nem árt, ha választékosan, jól ki tudod magad fejezni.

2010. júl. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen!
2010. júl. 23. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Hááát, ahol én voltam, ott olyan témaköröket jelöltek ki a felsőfokú vizsgára, mint pl. a genetikailag módosított eperről a véleményed, és hasonlók, amikről magyarul sem tudnék értelmesen beszélni egyhuzamban percekig. De ha belegondolsz, középfokon is kell minden, az összes különbség a szókincs és a szöveg bonyolultsága lehet.
2010. júl. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A genetikailag módosított eperről legalább lehet beszélni. Az, hogy "elromlott a porszívó és kihívod a szerelőt", arról mit lehet 15 percet makogni? Szerintem a középfok sokkal nehezebb :)))
2010. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!