Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Értékesítőt hogy szoktatok...

Értékesítőt hogy szoktatok lerázni?

Figyelt kérdés
Egy nagyon rám szállt. Utazási ajánlatokkal jön folyton és időpontot akar megbeszélni. Még Facebook-on is bejelölt engem. Ti mit tennétek a helyemben?

2017. máj. 9. 05:48
 1/7 anonim válasza:
66%

Kötelező a telefonhívás végén elmondania, hogy hogy lehet leiratkozni a listáról, amire felkerültél.

Lehet bunkón és sunyin is megszabadulni tőlük. Szerintem a bunkóval járnak ők is jobban, de embere válogatja. A bunkó módszer az, hogy akármikor felhív és belekezd, akkor rögtön a szavába vágsz, hogy Köszönöm, nem érdekel az ajánlat. Viszlát! És leteszed a telefont.

A sunyi az, hogy hagyod beszélni, akár 10 percig is,majd közlöd, hogy nem sajnos, nem érdekel, nincs pénzem, majd máskor. Ezt viszont következetesen kell csinálni, akár 10 telefonhívásig is.

Ha mindig ugyanaz a személy zaklat, és tíz hívás felett van, akkor szerintem zakkant és nem a munkája miatt hívogat, hanem egyéb okból. Tiltsd le a számát, Face-n töröld.

A kedves reagálás nagyon ritkán működik és csak olyan esetben, amikor az emberek többsége azért megfontolja a lehetőséget és nem kell agresszívnak lenni az ügynöknek. Én pl a telefontársaság új ajánlatokkal bombázó fiatal srácaival szoktam kedves lenne, ők is azok és bár általában nem kell az ajánlat, volt már, hogy elfogadtam azt. Szóval, amelyik céggel amúgy is kapcsolatban vagy, érdekel a szolgáltatásuk, azzal érdemes kedvesnek lenni. Aki meg hideghívást indít valami tök érdektelen témában, azt gyorsan, lelkiismeretfurdalás nélkül lekeverni.

2017. máj. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy már a köszönéskor lecsapod a kagylót.
2017. máj. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2017. máj. 9. 16:31
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Az értékesítő jutalékért dolgozik, tehát akkor van pénze, ha megrendelést hoz össze. Mondd neki azt, hogy nincs rá pénzed.
2017. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Vagy rögtön lecsapom a kagylót egy "köszönöm nem érdekel"-t elhadarva, de aki másodszor vagy többször hív, annál volt olyan hogy a kocsimban magam mellé tettem a telefont és hagytam beszélni a vakvilágba.
2017. máj. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy időben úgy vettem fel a (ismerőseim által nem ismert számú) vonalas telefont, hogy "elmegyógyintézet, jó napot". Hetente voltak hívások az új bekötésú telefonon. Aztán leszoktak róla valamiért.

Ismeretlen számú hívónál mobilon is simán eljátszom, csak legyen elég nyomott a hang, mint aki végtelenül unja a portaszolgálatot...

2017. máj. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
Faszbúkun tiltsd. Ha telefonál, akkor a telefonkagylót tedd le valahova, hadd beszéljen...
2017. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!