Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az életben elbukott/sikertelen...

Az életben elbukott/sikertelen emberek szokták azt mondani hogy "tisztelj az életkorom miatt"?

Figyelt kérdés

Csak 26 éves vagyok, és bármennyire is érzem magamon az öregedést, még azért elég fiatal vagyok szerencsére.

Talán mindannyian megkaptuk már a fent idézett mondatot valamikor életünk során.

Ezek az emberek úgy beszélnek a korukról mintha az egy érdem lenne...én is leszek annyi idős akkor is ha egész nap heréskedek mondjuk a szüleim hátán élve.Akkor majd tisztelet jár nekem, pusztán azért mer elértem egy életkor amiért tulajdonképpen semmit sem kell tennem? Maximum életben maradni, de ez napjainkban nem olyan nehéz ezekben a békeidőkben.

Maximum baleset vagy a saját hülyeségem kapcsán fogok meghalni idő előtt.

Még az előző generáció biztos sokat hallotta ezt a háborúból visszatért emberektől, ott talán helyénvaló is volt, na de aki a 60-as évek után született az milyen alapon várná el?


Nem arról van szó, hogy akkor én úgy beszélhetek 20-on évesen egy 50 évessel mintha a haverom lenne, van egy alap tisztelet ami mindenkinek jár, legyen az fiatalabb vagy idősebb.

Na de amikor már úgy szól, hogy a "korom miatt" miközben valószínűleg ő az alap tiszteletet sem adja meg nekem csak azért mert én fiatalabb vagyok, akkor mit vár?


Az ismerőseim közül a valóban sikeres emberektől még sosem hallottam ezt a mondatot.

Jómagam már azt is sikeres embernek tartom akinek háza, családja, normális és viszonylag stabil élete van.

Ebben látok plusz tiszteletreméltóságot is, mert sajnos ezeket nem könnyű elérni manapság.


Akik nekem ezt mondták és ismertem őket valamennyire azoknak mind hiányzott ez, vagy ezen felsorolásból a többség, és ennek kapcsán merült fel bennem a gondolat, hogy vajon ez a saját sikertelenségükkel függ össze, vagy ez egyszerűen csak egy ilyen berögződött buta "érv"?



2021. aug. 22. 13:59
 1/5 anonim válasza:
81%
kivétel nélkül lecsúszott lúzerektől hallottam ezt én is
2021. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Nem feltétlenül. Mikor annyi idős voltam mint te, ergo nem kellett volna még hű de nagy dolgokat elérnem az életben, én is mondtam ezt tőlem fiatalabbaknak, akik megpróbáltak bekóstolni, illetve lenézni ki tudja milyen okból. Azt hozzáteszem, hogy ezek mind olyan egyének voltak, akik nem beszéltek nyelveket, én meg már akkor is kettőt, sőt azóta ahogy tudom, többre is vittem mint ők. Most akkor ki a lúzer?
2021. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a család meg a ház még nem jelenti a sikeres etet, mert ezt sokan úgy érik el,hogy alig tesznek érte vagy pusztán szerencséje van. Hány haszonleső nő/férfi érte már ezt el most akkor ezért tiszteljék? Én inkább azt nézem ki mit ért el a maga szintjén, kitartással mégha ezek a dolgok anyagiakban nem is mérhetők.
2021. aug. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán ezt nem lehet így általánosítani, hogy mind, aki ezt mondja sikertelen ember, de azért van a logikádban valami. Gondolom, aki tudja magáról, hogy mással nem érdemelheti ki a tiszteletedet, az lecsapja az asztalra az életkorát. De az is lehet, hogy egy ilyen szituban egyszerűen nem áll neki felsorolni, hogy neki mennyi sikere van. Az is számít, hogy az illető mit hozott otthonról, neki mit vertek a fejébe gyerekként. Lehet, hogy pont ezt, hogy az idősebbeket nagyon kell tisztelni.

Szóval szerintem sok mindentől függ, hogy miért mondhatják ezt.


Részemről én az életkora miatt senkit nem tisztelek jobban vagy kevésbé. Az alapján sem, hogy mije van. Nálam az számít, hogy milyen ember. Ha nem ismerem, akkor meg az alapvető emberi tiszteletet adom meg. De mindenkinek más a mércéje.


Azt semmiképp sem tartom tiszteletre méltónak, hogy valaki rád parancsol, hogy márpedig te tiszteld!

2021. aug. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bferike válasza:

Az "emberi méltóság" tisztelete alapkövetelmény kellene,hogy legyen egy kultúrált országban.

Ennek valamiféle módosult változata a fent említett magyar mondás.

2022. szept. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!