Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mindent összevetve jobb vagy...

Mindent összevetve jobb vagy rosszabb, illetve nehezebb vagy könnyebb az élet Budapesten, mint vidéken?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 09:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én egy 80 ezer fős városban élek (Szolnok), de nyaranta rokonokhoz szoktam menni Budapestre, és olyankor 2-3 hétig ott „élek”.


Mindannyian, a velem egykorúak azt tapasztalják, hogy előbb-utóbb az ilyen kisvárosok kifogynak az általuk nyújtotta lehetőségekből, konkrétan a szórakozásra gondolok. Itt Szolnokon, van 3-4 kulturáltabb kocsma, illetve kávézó, de ezeken a helyeken már törzsvendégeknek számítunk, és valahogy úgy tudnám ezt elmagyarázni, hogy „kijártuk” már ezeket a helyeket, egy idő után unalmassá válnak.


Tanulás: Egyetlen főiskola van a városban, és ez is csak kevés lehetőséget nyújt. A továbbtanulók nagyon kis része marad helyben, mindenki Budapestet emlegeti, viszont nekem is vannak Pest-ellenes barátaim, ők Debrecent, Szegedet célozgatják egyetem szempontjából.


Tömegközlekedés: Vannak ugyan buszok, de katasztrofálisan járnak. Én külvárosban lakom, és óránként jár a busz.

Amikor Budapesten vagyok, az tetszik a legjobban, hogy soha nem kell buszhoz igazítanom a programokat, nem kell rohannom a buszhoz, ha tudom, hogy le fogom késni, nem kell sokat várnom buszra/villamosra/metróra.

Elindulok valahova. Tegyük fel 12-kor van a találkozó X helyen. Nekem óránként járnak a buszok, minden óra 15. percében, tehát azzal bemegyek a belvárosba, és még onnan az X helyre gyalogolok, és még így is várok 20 percet 12-ig. Ugyan ez Budapesten valahogy úgy néz ki, hogy elindulok Y idővel a találkozó előtt, mert tudom, hogy kb. Y idő az út. Megyek, ami hamarabb jön, azzal, átszállok ide-oda, és már ott is vagyok.


Autós közlekedés... Amióta a benzinárak így megemelkedtek alaposan csökkentek az autók a főutakon, de reggelente a belváros felé is van dugó, hiszen a környező falvakból is ide járnak be dolgozni az emberek.

Egyébként, itt is sokszor van büdös, mondjuk én sosem éreztem másnak ezt a levegőt, mint a pestit (nem azt mondom, hogy nincs különbség, csak én nem érzem).


A munkalehetőségekről csak annyit tudok mondani, hogy sok helyre beadtam önéletrajzot diákmunka kapcsán, de sehonnan nem kaptam visszajelzést, Corában dolgozik egy ismerősünk, de azt mondták, hogy nem keresnek alkalmazottakat, és ugyan ez volt mindenhol.


A falvakban meg ennél rosszabb a helyzet. Persze, tiszta a levegő, de azért nehogy azt higgyük, hogy rózsa illat árad mindenfele :) Emellett, mindenhonnan pletykás öregasszonyok vesznek körül, akik ha kilépsz a kapun lesik minden lépésedet, elemeznek, szájról olvasnak. És szerintem falun már túl nagy a csend. Ott egy-egy kocsmán meg kisebb boltokon kívül semmi nincs.


Személyes vélemény: Budapest, mindenképpen :) Nem azt mondom, hogy ez a hely, ahol most élek olyan borzalmas; alkalmas volt arra, hogy itt nőjek fel, de életem további részét mindenképpen valami nagy, nyüzsgő városban szeretném leélni. Én ezt szeretem, nem zavar a fényszennyezés, nem zavarnak a zajok, nem szeretem a tömeget, de nem is utálom, valamint a tanulás és a munka szempontjából is Budapestet választom.

2011. dec. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, kicsit hosszú lett :)


17/F - ez lemaradt

2011. dec. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
.
2014. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Én fél évig voltam fent Pesten...És szerettem...De kiraboltak...megvertek...és földönfutóvá tettek a helyi "gengszterek"...Városba laknék, de Pesten(?)...Hát nehéz lenne vissza menni...Azóta rettegek az emberektől...
2014. ápr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Nikolett6 válasza:

Vidkéki vagyok és 6 évig éltem Pesten. Aztán a gyerekek és ingatlan árak miatt el költöztünk 30 km-re a fővárostól. Két év után depressziós lettem. Nem gondoltam, hogy vidékiként nehezebben fogom viselni a nyugisabb életet, mint a Budapesten felnőtt férjem….

Nekem nagyon hiányzik, semmi színvonal az oktatásban, kevés lehetőség minden téren, bunkóbb, sznob emberek….

márc. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!