Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapesten ezek mennyire...

Budapesten ezek mennyire veszélyes környékek?

Figyelt kérdés

Most akarok majd lakást venni, 23 éves nőként, melyik az a hely ahova semmiképpen ne költözzek? Elsősorban a közbiztonság érdekelne, utána pedig a tömegközlekedés.

Az egyik lakás ami a legszimpatikusabb Téglagyárdűlőn (Kőbányán) van, azon belül nem tudom hol.

A másik a Garay tér mellett. És még egy a IX kerület Sobieski utcában.

Néztem egyet a Nap utcában is, de amiket olvastam róla inkább oda nem költöznék.

Melyek azok a helyek ezek közül amik a legbiztonságosabbak? Egész Pesten a belváros környékén melyek azok a helyek ahova ne költözzek mert annyira gázosak? Kérlek, írjátok le hogy miért jók vagy nem jók ezek a helyek. Köszönöm előre is a segítséget.



2021. szept. 21. 20:07
A kérdező szavazást indított:
Téglagyárdűlő a legjobb
Garay tér
Sobieski utca
11 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Garay téren van sok kisebbségi, de viszonylag békések. Sobieski utca kb hasonló, de talán azt választanám a helyedben. Kőbányának azt a részét nem ismerem.
2021. szept. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Ha a közbiztonság az első, szerintem egyik sem jó választás.
2021. szept. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Nap utca jelentősen dzsentrifikálódott, már messze nem olyan gáz heky, mint 15-20 éve volt. Hasonló mondható el (kisebb mértékben) a Sobieski utcáról. A Garay tér "átlagos" pesti környék, nem jobb, nem rosszabb a többinél, de én nem költöznék oda, mert nagyon szürke, a Városligetig sehol egy zöld hely, egy fa. A Téglagyár dűlő nagyon kiesik, és szerintem (bár nyilván a konkrét utcától is függ) nem a legjobb hely.


Szóval ezek közül én a Sobieskit választanám.

2021. szept. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Ja, tömegközlekedés szempontjából a Garay a legjobb, szorosan utána a Sobieski. A Téglagyár dűlőtől legalább egy óra a belváros. (A Nap utca már majdnem belvárosnak számít, attól függ persze, hányas szám, de a körútra nyílik.)


Extrém rossz helynek hagyományosan a külső Józsefváros számít, bár az utóbbi 10-15 évben azért sokat javult ott is a helyzet. Nekem férfiként nem lenne gáz, de nőként inkább nem költöznék a Mátyás tér környékére.

2021. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!