Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hozzám jönnek oda a...

Miért hozzám jönnek oda a kéregetők, mikor látszik, hogy szegény vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig tűnődöm azon, hogy miért engem szólítanak meg. Nem arról beszélek, amikor sorban mindenkihez odamennek. Arról beszélek, amikor egy embert néznek ki maguknak pl. parkban. Miért engem?

Ilyenkor mindig az az első gondolatom, hogy miből gondolja, hogy nekem van miből adnom? A turkálós, 10 évvel ezelőtti divat szerinti, rossz cipzáros dzsekiből vagy az alóla kikandikáló bolyhos pullóverből? Esetleg a kínais, feslő táskából?

Miért nem a láthatóan új ruhában lévő, jómódúabbakat szemelik ki?

Ilyenkor mindig nagyon kellemetlenül érzem magam, de el kell utasítanom a delikvenst. Egyszer-egyszer volt olyan, hogy konkrétan egy étkezésnyi hidegélelmet vettem nekik szupermarketben, de ritka az olyan szituáció, hogy ez megvalósítható (épp egy olcsó bolt mellett vagyunk, van rá időm, ő "beéri" a kajával és nem lécel le, amíg bent vagyok), vagy esetleg, ha megmaradt az aznapi szendvics, délután az még ehető, néha odaadtam. De pénzt nem adok, nekem az a pár száz forint is számít, arról nem is beszélve, hogyha mindenkinek adnék csak pár száz forintot, aki odajön hozzám, akkor konkrétan az egész fizum úszna (Budapest). Volt hogy baráti társaságban más adott, mert "kajára kell" aztán előttünk ment be a dohányboltba, ez sem túl motiváló. Tartós élelmiszert, meg gyerekeknek dolgokat évente 1x, karácsonykor adományozok.

Szóval miért engem szúrnak ki?



2021. szept. 25. 00:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10.

Az oké hogy tudja az ember hogy milyen az amikor valamire nem telik. De pont ilyenkor nem vesszem meg a fölösleges dolgok. Nem költenék alkoholra és cigire például.

Azok pedig akik oda jönnek kéregetni rendszerint pont hogy arra költik.

2022. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11-es, van igazság abban amit mondasz, nem is kevés. A gond csak az, hogy kivételek mindig lehetnek, nem ennyire fekete vagy fehér a dolog. De ezen vitatkozni nem szeretnék.


Amit írtam, azt egy lehetséges indoknak szántam, válasznak a kérdésre. Mellékesen megjegyeztem, hogy néha, amikor én is adok valakinek, az általában ezért van, és szerintem erre az együttérzére éreznek rá a kéregetők, ezt használják ki.


Csak ennyit szerettem volna leírni, mert nevetségesnek tartom, hogy a szavazásnál konkrétan mindenki leszerencsétlenezte a kérdezőt.


10-es voltam.

2022. júl. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem akartam kötöszködni csak gondoltam ez is fontos lehet.


Egy időben én is sokszor adtam. Aztán láttam hogy mire költik a pénzt és mennyit szemetelnek a cigivel és a piás üvegekkel.


Ezt a szemetelést nem akartam támogatni meg az utcán való dohányzást.


De találkoztam nem egyszer a másik oldallal is. Nem bánom hogy nekik adtam.


Ha azonban egy dölöngélő alkoholban pácolt alak oda jönn akkor nem fogok adni.

2022. júl. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!