Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyedül engem zavar ez a...

Egyedül engem zavar ez a túlérzékenység, ami a világban van?

Figyelt kérdés

Idegesítő, hogy mindenki megsértődik mindenen, olyanon is, ami őt nem érinti.

Apám cigány, anyám zsidó és előszeretettel nevetek rasszista illetve holokauszt poénokon, ha igényes. Baráti társaságommal szoktunk is röhögni ilyeneken, viszont eszméletlenül zavar, amikor pl.: egy nem cigány ember megsértődik egy rasszista viccen, csak azért, mert mások számára bántó.


Ti hogyan vélekedtek efelől?


2021. okt. 12. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű, ezek az emberek nem értik a külömbséget az eggyütt nevetni valakivel, és a kiröhögni valakit között.


Remek példa a Kertvárosi gettó, ami full rasszista poénokkal operál, de nem sértő.

2021. okt. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Engem is baromira zavar. Nekem is van, ahogy mindenkinek, pár èrzèkeny pontom, amivel lehet viccelődni, ès szoktak is az emberek, de mindig próbálom nem sèrtèskènt felfogni, hanem inkább nevetni rajta, ès meglátni benne az igazságot. Vagy ha már nagyon ízlèstelennek tartom, akkor inkább nem foglalkozok vele, esetleg ha egy barátom mond egy olyan viccet, akkor elmondom neki, hogy nekem ilyen tèmában ne mondjon ilyet.

Engem az zavar különösen, hogy van nèhány társadalmi csoport, akiket bármikor ki lehet figurázni, bármilyen viccet lehet mondani, ès senkit sem èrdekel, más csoportok meg a releváns, szèpen megfogalmazott kritikát sem fogadják el, nem hogy viccelődni lehessen rajtuk, de akkor is azok vannak főleg felháborodva, akik nem is abba a csoportba tartoznak.

Meg "cancel culture" vagy mi, ami az USA-ban (ès talán nyugaton is?) elèg komolyan van vève. Azt igazából nem is èrtem. Engem sosem zavarna, ha egy más nemzetisègű beöltözne csikósnak vagy valami sztereotípikus magyarnak.

Volt is erről videó, hogy valaki mexikóinak öltözött be Halloweenkor, megkèrdeztèk a nagy "justice warrior" embereket, persze mindenki mondta, hogy jujj de rasszista, meg sèrtő.

Aztán megkèrdeztek pár mexikóit, ők pedig megdícsèrtèk a kalapját, meg a ruháját, ès tetszett nekik. 😃

De szerintem az mèrgelődik ilyenen, aki annyira unatkozik a jó dolgában, hogy mással már nem tudja szórakoztatni magát, mint hogy más csoportok helyett eldöntse, hogy mi sèrtő számukra, aztán jól megvèdje őket valami èrzèketlen szexistarasszistahomofóbnácisovinisztától, persze otthon a fotelből, hogy aztán jó embernek èrezhesse magát, amièrt kiállt az elnyomott társadalmi csoportok mellett, mert biztos ettől lesz jobb nekik.

2021. okt. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!