Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon nehéz reggelente...

Nagyon nehéz reggelente munkába indulni, mit tehetnék ellene, ami segít?

Figyelt kérdés

3,5 éve itthon ülök, nem voltam emberek között. Egyetlen ismerősöm van, ő segített munkát találni, aminek nagyon örülök is. Azóta biztonságosabban érzem magam, nem teljesen kilátástalan a helyzetem, van miből élnem.

A 3,5 év előtt közvetlen elveszítettem minden barátomat, egy nagyon szeretett rokonomat és önmagamat. Teljesen bezárkóztam, a kutyám tartott életben. Aztán lett két cicám is, akiket én neveltem fel. És most nagyon nehéz őket hármukat mindennap itthon hagyni. Miközben tudom, hogy értük is teszem, hogy jó életet biztosíthassak nekik, de annyira fáj. Minden reggel sírok.

A 3,5 év alatt voltam pszichiáternél is, szerinte személyiség zavarom van és mindenféle szorongással küzdök. De aztán annyiban is maradt, nem segített, a gyógyszerektől csak kába lettem.

Szóval eddig gyerekként is mindenhonnan kiközösítettek stb, mert fura vagyok.

És most nagyon nehéz normális embernek tűnnöm, hogy ne rontsam el ezt is, már az elején.

Egyfelől nagyon örülök, hogy végre van munkám, értelmem, másfelől annyira menekülnék a helyzetből, hogy nem tudom mikor adom fel. Nagyon nehéz erősnek maradnom, tudván, hogy bár a cicák fiatalok, de a kutyám, aki mindig velem volt, a legeslegrosszabb időmben is, már nagyon idős és vele szeretnék lenni, amíg csak lehet.

Aki beavatott ismerősöm, azt mondta nehéz munka, fizikailag, de nekem az a része meg se kottyan, hanem mentálisan nagyon nagyon kimerítő, sosem fáradt, hanem álmos vagyok mindig, pedig napi 7 órát alszom, a munka előtt meg 4 órával lazán elvoltam.

Nem tudom mit tegyek, nem akarom feladni, de félek, hogy nem tudok elég erős maradni.

Állítólag majd megszokom idővel, de nekem a kezdeti lelkesedés óta napról napra egyre rosszabb. 2 hete dolgozok csak, de már úgy érzem kikészülök.

Sajnálom, hogy ide firkáltam ki magamból mindent, de nem tudom mit tehetnék, bízom abban, hogy valaki tud valamit.



2021. jún. 26. 05:44
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Az a baj hogy egy gyenge , érdektelen unalmas csákó vagy, aki csak sajnáltatja magát.

Nagyon hozzá szoktál hogy semmit nem kell csinálnod és mindent a szádba raknak.

Nézz előrébb hogy majd mit tudsz a fizetésből venni vagy csinálni.

Egy életcélodnak lenni kellene valami aminek örülsz ha majd megtudod teremteni, csinálni.

Legyen lakásod, kocsid és ezzel majd menni tudsz bárhová kirándulni.

Lesz csajod , családod és lehet küzdeni hogy megtudd mutatni másoknak hogy mire vitted , mid van.

Ebből áll az élet.

De ha csak a rossz oldalát látod az nagyon szar és bele lehet unni hamar.

A munkába is keresd azt ami örömet okoz, ha más nem akkor azt hogy már jól megtanultad és hamarabb elvégzed , közben pedig esetleg tudsz beszélgetni valakivel vagy pihenni.

2021. jún. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Napi 7 órát alszol? Kevés. Napi 8 órás alvásigényt mondanak az okosok.

Az alvást úgy igazítsd, hogy ne munka előtt, hanem munka után legyen inkább szabadidőd, bármennyire is fárasztó. Akkor kevesebb időd van azon gondolkozni, hogy már megint dolgoznod kell.

Válaszd a tömegközlekedést, ha lehet. Az útra vigyél magaddal olvasni- vagy tanulnivalót. Ha kocsival jársz, akkor kapcsold be az autórádiót.

Minden nap egyél meleg ételt. Ez fontos.

Figyelj arra, hogy elegendő folyadékot vigyél be. A leves is folyadéknak számít.

Egyél élőflórás joghurtot, erjesztett termékeket, szedjél vitaminokat, probiotikumot. Ha majd jól érzed magadat a munkában, akkor a probiotikum elhagyható.

Lehet, hogy aspergeres vagy, és szorongsz a munka miatt. Ne félj a munkától, hiszen írtad, hogy meg tudod csinálni. Ne félj a munkatársaidtól, nyugi. Legyél udvarias, akkor nem lesz baj. Érdemes lenne diagnosztizáltatnod magadat. Orvos beutal.

Jó munkát, és legyél jó, mert tudsz!

2021. jún. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

20/L vagyok és kiskoromban is voltak problémáim a szorongás miatt, akkor is folyamatosan járattak pszichológushoz.

De mostanában durvult el, hogy elveszítettem a családtagomat.

Nem sajnáltatom magam, pont azért nem akarok menni pszichiáterhez, azért nem működött, mert nem akarok panaszkodni, nem akarok mások terhére lenni, szeretnék hasznos lenni.

Van életcélom. Azért küzdök, azért próbálok erős maradni, azért mentem eleve munkába.

Tudom, hogy ez jó, hogy van munkám és végre hasznos lehetek. Tudom, hogy mit kell tennem, de nagyon nehéz mentálisan. 3,5 éve magányosan voltam, aztán belecsöppentem egy kupac ember közé, majd közlik velem, hogy mostantól heti 5*9 órát velük töltök.

Ráadásul sokkal rosszabb volt, miután 2 nap szünetet kaptam és utána visszamenni.

2021. jún. 26. 18:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok.
2021. jún. 26. 18:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismerős, én is hasonlóan féltem az első munkanap előtt, és én is gyászoltam.

Készíts nyugtató teát, és reggel igyad meg, mielőtt még elmész. Kérj ébresztőt ismerőstől, baráttól, rokontól.

Próbáld meg megkeresni a traumáidat, és beszéld meg magaddal, hogy ezek most miért nem számítanak. Nem számít, hogy lettél közösítve, már nem tartozol abba a közösségbe. Bizonyára félsz attól, hogy mi lesz veled. Mondjad magadnak: mi lenne, elvégzed a munkát, és kapsz fizetést, amiből meg tudsz élni.

Ha hívő vagy, akkor imádkozzál is, hogy Isten áldja meg a munkádat, és segítsen beilleszkedni. Tudom, ez nagyon nehéz lesz, különösen az első időben.

2021. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj el pszichológushoz vagy pszichiáterhez, nem leszel a terhére, nekik ez a hivatásuk, hogy segítsenek. Nem csak azok fordulnak szakemberhez, akik bolondok vagy hisztiznek, ha úgy érzed, nem tudsz megbirkózni a problémával, akkor jobb mielőbb segítséget kérni, még mielőtt nagyobb baj nem lesz.
2021. jún. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Ilyenkor, mikor hazaérek, semmi baj sincs, nagyon boldog vagyok. Nem csak azért, mert végre a kis kincseimmel lehetek, hanem annak is borzasztóan örülök, hogy túléltem még egy napot, sikerült és semmi rossz nem történt.

2021. jún. 27. 18:51
 8/8 A kérdező kommentje:

Üdv ismét.

Nem lett könnyebb eddig.

Viszont rájöttem, hogy a kötődöm az egyik munkatársamhoz. Nem tudom elmagyarázni, a dokim anno kötődési zavarnak mondta, de a lényeg, hogy csak akkor fejlődök, ha vele vagyok. Ha mással raknak párba, akkor nem tudok úgy koncentrálni, letört vagyok. Amikor ő nincs ott, érzem a hiányát, de amikor ott van, mégse lehetek vele, az kikészít. Nem tudom mi ez, de nagyon szeretnék normális lenni. Vagy legalább kikapcsolni az érzelmeimet valahogy, legalább egy rohadt napra.....

2021. júl. 7. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!