Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem szeretem magam, és mások...

Nem szeretem magam, és mások is meg akarnak változtatni, hogy viselkedjek úgy mint mindenki más, hogy ne törjek össze?

Figyelt kérdés
Lehet furcsa a kérdés, de akármit teszek, mindig visszakanyarodok ahhoz hogy mennyire utálom magam. Túl érzékeny vagyok, másoknak ehhez nincs türelmük. Most már a párom is azt mondta hogy félre értem amiket ír és túlgondolom. Szerintem engem értenek félre. Nincs senki a környezetemben aki hasonló mint én, vagy úgy gondolkodna, nem tudok tanácsot kérni. Nem akarom már elfogadni magam, arra keresnék őszintén megoldást, hogy hogy legyek olyan mint mások. Anélkül hogy a megjátszásnak valami következménye lenne mint a gyakori sirás vagy álmatlanság. Elég volt, önmagamból is, meg a depresszióból is. Az igazi énem senkinek nem kell, Nekem sem. Van erre valós módszer hogy hogy szanáljuk ki az olyan részeket amik nem kellenek? (a túl érzékenység elhagyása jó lenne) Illetve van valaki hasonló cipőben? Köszönöm.

2021. aug. 1. 20:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Van rá sokféle módszer. Lényegében szokást kell faragni abból, hogy a negatív érzések felmerülése esetén felhívni a magad figyelmét rá, hogy lehet csak túlgondolod. Főleg, ha több embertől is kaptál már ilyen visszajelzést, hogy túlgondoltál dolgokat.


Nyugodt pillanataidban végig kell gondolnod, hogy egy adott konrét helyzetben miért reagáltál úgy, ahogy. Mennyire volt jogos azt érezned egy helyzetben, amit, stb. Ez munkát igényel a részedről, de ha eleget csinálod, akkor egy idő után tud javulni a helyzet.

2021. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!