Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen érzés lehet embert ölni?

Milyen érzés lehet embert ölni?

Figyelt kérdés
Mi vesz rávalakit hogy megöljön egy másik embert?
2008. dec. 13. 19:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
64%

23:49-esnek!


1. nagyon félre értettél, nem azt mondtam hogy nem ölnék meg egy állatot, ha rámtámadna. Hanem, hogy nézd meg a kutya jellemét. Egy harapással megölhetne mert képes rá, mégsem teszi. És ez tiszteletre méltó. Ellenben azzal amit pl. apám tesz h megver engem aki gyengébb nála és nem üt vissza.

De szerintem felesleges volt magyaráznom úgyse érted.


2 csak simán B@ZDMEG.


MINDENKI MÁSTÓL ELNÉZÉST KÉREK A CSÚNYA BESZÉD MIATT!

2008. dec. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
75%

23.49-esnek:

Aha, persze, hogy a feleség a hibás... Igen, az alkoholizmus betegség, aha, persze...

Azt gondolom, hogy k-ra semmi élettapasztalatod nincs, a saját fejszédet, baltádat pedig kitaláltad. Akit vert már meg úgy istenesen valaki, fenyegetett késsel, itta el mindenét, az nem gondolkodik úgy, mint te. Biztos jó lenne nekem is, ha évekig együtt kellene élned egy alkesszal úgy, hogy testileg-lelkileg összeroppansz, aztán meg egy kedves hozzászóló kijelenti, hogy te vagy a hibás. Alapból is hogy van jogod ezt mondani úgy, hogy nem ismered a tényeket, nem ismered a szereplőket, a helyzetet? Hogy van jogod azt mondani, hogy egy állat élete kevesebbet ér, mint egy olyan emberé, aki több rosszat tett életében, mint jót?

Azt ajánlom, hogy villámgyorsan nyisd fel a szemed, és csodálkozz rá egyrészt a világra, másrészt a saját sötétségedre...

2008. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
46%

Nekem is alkoholista az apám és minket is bántalmaz.

1. benne van a vérében az alkoholizmus.DE ha nem lett voln aoka neki az alkholohoz nyúlnia ezelött 10 évvel akkor nem tette volna hisz végig nézte az apját ahogy egész életében iszik.

2.Kell legyen egy ok hogy miért nyúl az italhoz, szóval mnedkettőnek igaza van, közrejátszik a család, a munka minden ha valaki alkoholista lesz.

Nyugodtan lepontozhattok, de ez így van, senki sem születik annak, és aza dúrva hogy apám számtalanszor verte meg anyámat, és nagy cirkuszok voltak meg minden, de mégis egy bizonyos szinten meg tudom érteni, mert mindig anyám hozza ki belőle, olyannyira, hogy már nem kell szoljon semmit és akkor is háború van.

2008. dec. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
33%

Nekem azt senki ne mondja, hogy a feleség nem hibás, ha a férje alkoholista lett! Olyan nincs. Tapasztalatból mondom. Az én anyám egy jó ember, de igenis tehetett róla, hogy az apám oda jutott ahová.

De itt nem csak a feleségekről van szó, hanem az alkoholista egész "családjáról".

2008. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
49%

Amúgy meg a 0 tapasztalatomról csak annyit, hogy 26 éves vagyok, de sok mindent megéltem már: a balta, nagykés nem kitaláció, nekem kellett az apám, meg az anyám közé állni. De arra is volt már példa, hogy egy cigánycsorda a nyakamhoz szegezett kést a gyerekeim előtt. Szóval, tudom, hogy mi az a KÉS.

Az apámnak ennek ellenére haláláig próbáltam segíteni, mert tudtam, hogy gyenge ember, de nem csak ő tehetett arról, ahová jutott. Végül a kezeim közt halt meg, de megnyugtat a tudat, hogy én soha nem kívántam a halálát, és próbáltam segíteni rajta, nem csak löktem rajta még egyet.

Aki pedig ezt nem képes felfogni, annak az intelligenciája a pince alatt található. Ezért van manapság ennyi alkoholista, mert a többség ilyen gondolkodású, mint ti. Egy kutyát többre értékeltek, mint egy embert. És igenis, az alkoholizmus egy betegség, ugyanúgy mint pl. a depresszió. Vagy egy depressziós ember dögöljön meg, mert bánatot okoz a családjának?

2008. dec. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem is a "23:49"esnek van igaza.

Többre tartasz egy rühös kutyát, mint az embert? Komolyan ilyen emberek között élünk? Hát megáll az eszem.

És akk ilyet ír, hogy úgy ítélkezik a 23:49es másról, hogy azt se tudja mitől lett vkinek az apja alkoholista, szal ezért egy tapasztalatlan kis senki. Te mért ítélkezel így róla? Te talán ismered? Ennyire ne indulj ki magadból.

Az alkoholizmus meg igenis egy betegség, szóval a kis tudatlanok kicsit utánanézhetnének, mielőtt összevissza pofáznak minden hülyeséget.. Hihetetlen.. Segíteni kéne rajtul, nem pedig késsel meg baltával aludni, hogy majd ha éjszaka hazajön meggyilkoljuk, mert egy részeg disznó..


Szvsz aki a saját szüleit meg tudná gyilkolni, az már messze nem ember... Bármilyen okból is.


Nahde h ne legyen OFF. Szerintem a helyzettől, szituációtól, októl függ, hogy milyen embert ölni. Más az, ha véletlen elütsz pl valakit. Más az, ha önszántadból gyilkolsz meg valakit. Más az, ha akarotodon kívül ártasz valakinek. Szóval szerintem ezen áll az egész.

De ez csak az én véleményem..

2008. dec. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
73%

Hát ez nem igazzzz!

Ennyire értetlenek ne legyetek már!

Én kezdtem a kutyás témát, de az isten verje meg nem úgy értem!!! Hát senki nem érti, hogy mit akarok ezzel mondani? Komolyan felidegesítetek...


Szerintem az az ember aki nála gyengébb embert ver folyamatosan, és ezt élvezi, hogy uralkodhat rajta mert erősebb, NEM tiszteletre méltó!!!


- És erre nem mentség az alkohol... jól van, hogy betegség de ne fogjunk már rá mindent. Ne bújjon már mindenki emögé.Azért akármire nem mentség. Kérdezek akkor egyet: ha egy alkoholista megöl egy embert akkor nem hibás, mert ő "csak" beteg??? akkor megyek leiszom magam aztán szabadon megtehetek bármit, hajrá.


És még mindig azt mondom: a kutya tiszteletreméltó és nemes amiért nem harapja át (legtöbb esetben) annak a torkát, aki kezet emel rá. Ellentétben sokakkal, köztük apámmal is aki azzal akar valaki lenni, hogy engem egy gyenge nőt, (aki ráadásul a lánya és ha tudna se ütne vissza soha) bántalmaz. Szerintem ez esetben a kutya sokkal értékesebb lelkű, mint az alkoholista.


De én egy a kutyás dolgot tényleg csak szemléltető példának szántam, még az elején nem akartam ennek ekkora propagandát csinálni.


Ja és amikor felkaptam a kést, hogy na ennyi kész vége, az azért volt mert már nem bírtam idegileg. ha előtte megkérdeznek hogy tennék-e ilyet nevetve mondtam volna, hogy soha. Aztán mégis kezembe került a kés és nagyon nehéz volt megállni, hogy ne csináljak hülyeséget. Sírva estem a földre, már arra gondoltam magamat ölöm meg mert annyira nehéz volt kontrollálni azt amit belül éreztem. Egyik kezemmel szúrtam volna a kést a másikkal pedig szorítottam a kezemet, hogy ne. Aki ezt nem érti örülhet, mert még korántsem élt át ilyen lelki terrort, ami ezt hozná ki belőle. Higgyétek el ez nagyon meg tud változtatni. Akkor is, ha nem akarod. Magammal harcoltam amikor a kés a kezemben volt. Különben meg valamennyire úgy érzem abszolút jogosult vagyok már erre lassan 20 évnyi terrorizálás és azok után, hogy szüleim hányszor jöttek késsel felém. Csak az a baj, hogy ők féltek megtenni, csak meg akartak félemlíteni engem. Én viszont azért sírtam mert egy hajszálon múlt, hogy ne tegyem meg. Rettenetesen nehéz ilyenkor megállni. Ennél nehezebb nincs is szerintem.


Pontozzatok csak le, nem érdekel.

De a legtöbben nagyon félreértették amit akartam. És ez nem az én szegénységi bizonyítványomat mutatja, szóval tudjátok mit : KÖSZÖNÖM! Jobban érzem magam mert ennyi buta ember van. Hálás vagyok nektek ( tisztelet a kivételnek) mert érzem, hogy mennyivel több vagyok ennél. Nálatok. Szűklátókörűek... (de hangsúlyozom nem mindenkire értettem, szerintem aki áll olyan értelmi szinten, az tökéletesen érti és nem veszi magára.)

2008. dec. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem az emberböl hozza elö az állatot hanem forditva : A állatbol hozta elö az ember...
2010. aug. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
26%
Én néha belegondolok milyen érzés lehet! De persze nem ártatlant hanem mondjuk egy gyilkost. Mint a Dexter :D
2010. aug. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
Sokszor eszembe jut milyen érzés lehet. Mármint megölni valakit nem egy ártatlan embert hanem egy bűnözőt aki bántott másokat aki emberek életét tette tönkre. És nekem is a Dexterről jutott eszembe. Alapesetben nem lenne merszem hozzá de ha meg kellene védenem magam vagy a családomat akkor megtenném. De csak okosan! Mint Dexter:D Hogy senki ne tudja meg.
2011. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!