Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Romániában mióta van ekkora...

Romániában mióta van ekkora jólét?

Figyelt kérdés
Most elszőr vagyok romániában, és teljesen meglepett ez az ország. Eddig úgy gondoltam, hogy itt óriási a szegénység, mindenhol csak gettók és nádfedeles kunyhók vannak, az emberek pedig mezitláb és szekérrel jönnek-mennek. Ehhez képest sok szempontból civilizáltabbnak / fejlettebbnek tűnik mint magyarország. Meglepően kevés románnal is találkoztam és azok is elég jól beszélnek magyarul. Boltban, gyógszertárban, benzinkúton, sőt még néhány rendőr is magyarul beszél, ja és benzinkúton lehet euróval és forinttal is fizetni. Nem tudom mekkora itt az átlagfizetés, de egy heti bevásárlás egy szupermarketben 3-5 ezerrel olcsóbb mint odahaza.

2021. dec. 26. 17:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A nagyváros mindenhol nagyváros. Ezekkel reklámozzák az országot a turistáknak. Csak a lakosság döntő többsége nem nagyvárosban lakik...
2021. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

1) nem tudom te hol informálódtál nádfedeles kunyhokról meg mezítláb járó emberekről, de ez már jó ideje nem így van.


2) hol jártál te? "Meglepően kevés románnal is találkoztam", "lehet euróval fizetni", "egy szupermarketben 3-5 ezerrel olcsóbb mint odahaza".

Csak mert ezek nekem iszonyatosan gyanúsak.

2021. dec. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szatmármegyében, Nagykároly.
2021. dec. 26. 17:25
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A határmenti városok Magyarországhoz (nyugathoz) közelebb vannak, mint Románia többi részéhez, fejlettség és kultúra szempontjából is.

Nekem vagy Szatmár megyei barátom, és meg Kovászna megyei vagyok. Itt pl Karácsonykor az angyalka hozza az ajándékot, ott meg Jézuska, mint nálatok.

2021. dec. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#3 így nem csoda, egy magyar többségű településen normális, hogy az eladók és néhol a rendőr magyarul beszél, hisz azok :)


Az, hogy olcsóbb a bevásárlás ne csapjon be a medián bér jóval alacsonyabb, sokkal megterhelőbb a bevásárlás az ottani lakosokra nézve.


A civilizáltabb jelző érvényessége függ, hogy mihez viszonyítjuk.


A feltételezett elképzelésedet Erdélyről pedig még most sem értem.

2021. dec. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkoris érdekes ez az egész. Utcán, boltokban, kb mindnehol magyar embereket lehet hallani, mintha csak otthon lennék. Annyi a különbség, hogy az üzletekben minden románul van írva. Én miskolci vagyok, de csak elvétve lehet egy-egy külföldibe botlani, a is csak túristák, nem helybeliek.
2021. dec. 26. 18:08
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem miért vagy ennyire meglepődve azon, hogy egy magyar többségű városban magyar emberekkel lehet találkozni.


Nagykároly lakosságának 60%-a magyar.

Menj el Oneşti-re. Ott 1% magyar sincs.


Pár egyéb város így most random, hogy lásd a különbséget elhelyezkedés szerint:

Csíkszereda - 82% magyar

Sepsiszentgyörgy - 76% magyar

Marosvásárhely - 42% magyar

Kolozsvár - 15% magyar

Arad - 11% magyar

Brassó - 10% magyar

Gyulafehérvár - 1% magyar

Iaşi - 1% magyar sincs

Constanța - 1% magyar sincs

2021. dec. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ezek mind óriási számok, még Brassó is. Magyarországon hol van olysn város, ahol a polgárok 10%-a nem magyar?
2021. dec. 26. 18:36
 9/18 anonim válasza:
100%
Én se értem, mi a meglepő azon, hogy egy magyar többségű városban az emberek többsége magyarul beszél, hiszen magyar. Egyébként Erdély alapvetően sokkal fejlettebb mint Románia többi része ( kivéve Bukarest) de infrastruktúrálisan Magyarország jóval előbbre jár
2021. dec. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hogyha románia mégis lemaradott, akkor a magyarok miért élnek itt?
2021. dec. 26. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!