Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Romániában mióta van ekkora...

Romániában mióta van ekkora jólét?

Figyelt kérdés
Most elszőr vagyok romániában, és teljesen meglepett ez az ország. Eddig úgy gondoltam, hogy itt óriási a szegénység, mindenhol csak gettók és nádfedeles kunyhók vannak, az emberek pedig mezitláb és szekérrel jönnek-mennek. Ehhez képest sok szempontból civilizáltabbnak / fejlettebbnek tűnik mint magyarország. Meglepően kevés románnal is találkoztam és azok is elég jól beszélnek magyarul. Boltban, gyógszertárban, benzinkúton, sőt még néhány rendőr is magyarul beszél, ja és benzinkúton lehet euróval és forinttal is fizetni. Nem tudom mekkora itt az átlagfizetés, de egy heti bevásárlás egy szupermarketben 3-5 ezerrel olcsóbb mint odahaza.

2021. dec. 26. 17:03
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%
Hol éljenek? Nem ők tehetnek arról hogy 100 évvel ezelőtt igazságtalanul döntöttek a nagyhatalmak.
2021. dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Mi köze a nagyhatalmaknak ahhoz, hogy romániában sok a magyar??

Arra vagyok kiváncsi, hogy miért jöttek egyáltalán romániába, ha alacsonyabb az életszinvonal?

Sok magyar él és dolgozik szerte a nyugat európában, de az logikus, mert többnyire mind olyan helyre mennek ahol jobban kereshetnek mint Magyarországon.

2021. dec. 26. 19:07
 13/18 anonim válasza:
100%
Nem ők mentek Romániába, hanem Románia foglalt el színmagyar területeket 100 évvel ezelőtt. Nagyon is becsülendő hogy 100 év elteltével is jelentős a magyar lakosság Erdélyben, még úgy is évtizedekig nyíltan magyarellenes politika folyt Romániában és ma is történnek magyarellenes incidensek.
2021. dec. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"miért jöttek egyáltalán romániába, ha alacsonyabb az életszinvonal"


Te hányszor buktál töriből? Nem mi jöttünk ide, a határ ment arrébb. Ugyanez a válasz erre is:

"Magyarországon hol van olyan város, ahol a polgárok 10%-a nem magyar?"

Inkább azt érdemes megfigyelni, hogy a nagyobb magyar városokat röpke 100 év alatt hogy belakták a románok. Nézd meg pl Brassót vagy Kolozsvárt: [link] [link]

2021. dec. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
94%
Kérdező, tanultál történelmet?
2021. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%
hogy hol?
2021. dec. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező egy nem illatos roma, aki jubilál más nyomorán es Karácsony alkalmával ugratja őket egy kicsikét. Fizesse meg a Jóisten.
2021. dec. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
Jolet az tulzas, de Romania nagyvarosai 2000 es 2010 kozott komolyan elkezdtek fejlodni, szoval nagyvarosi szinten nem kimondottan maradnak alul Magyarorszaghoz kepest.(lasd Kolozsvar, Temesvar, Jaszvasar, Konstanca, Brasso nem kimondottan rosszabb, mint Debrecen, Szeged, Miskolc, Pecs). Ehhez ugyanakkor hozzajon a teny, hogy Kelet-Magyarorszag Magyarorszag szegenyebb regioja, mig Erdely es a Partium Romania gazdagabb regioi, ami alapjan nem kellene nagy kulonbseg legyen. Ez a valosagban viszont nem igaz, legalabbis amennyiben nyugatrol utazol keletre, legyen az Csengersimarol Petere, Vallajrol Csanalosra, Nyirabranybol Mihalyfalvara, Letavertesrol Szekelyhidra, Artandrol Borsra, Gyularol Varsandra, stb. mindig egy kicsit olyan lesz, mintha az idoben visszalepnel(szemelyes tapasztalat).
2022. jan. 7. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!