Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudom "felfedeztetni"...

Hogyan tudom "felfedeztetni" a tehetségem? (már ha van :D)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most karácsonyra kaptam meg az első, igazi klasszikus gitáromat. Nagyon régóta vágytam rá, ugyanis egy ideje írok dalokat (angolul, magyarul, olaszul), és szeretném komolyan venni. Nem járok zenesuliba(10es vagyok), de 10+ évig táncoltam, most drámacsoportba járok. Ezeket azért írom, mert a színpad,közönség így nem idegen számomra. Úgy vélem, eléggé kifinomult ízlésem van zene terén. Eagles, Nirvana, Paul Anka, Smokie, Queen, ABBA, Beatles, Bee Gees,Elvis Presley, Kiss, Status Quo,AC/DC, Cseh Tamás,Adele stb lehetne ezer évig sorolni kiket hallgatok, de ahogy észrevehettétek leginkább 1960-90es évek nagy zenészeit, bandáit szívlelem.

Nagyon nagy hatással vannak rám, inspirálnak, és szeretném, hogy a zenén át én is olyat tudjak kiváltani az emberekből, mint ezek a bandák/dalok amiket ők írtak.

Szeretnék maradandót alkotni.

Születésnapomra elektromos gitárt szeretnék😁.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék "kitörni", akár nemzetközileg? Nem szeretnék X faktor, Sztárban Sztár leszek, és hasonló kaliberű műsorokba menni(gondolom érhető miért, nem kell magyaráznom).


Bármilyen (építő) kritikát szívesen fogadok, jöhet hideg-meleg, csak kérlek szépen fogalmazzátok meg.


Előre is köszönöm szépen, és BÚÉK!!!



2021. dec. 31. 16:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Néha lehet tandíjmentességet kérni a zeneiskolákban, kérdezz rá.

Ha jól tudom, Azealia Banksnak két pulcsija volt, amikor megcsinálta az első videoklipjét (212), gondolom felcsűrte a YT-ra, aztán mentek a kiadók a szerződéssel.

Én rengeteg másféle zenét is hallgatnék, mert azok mind inspirálóak, gazdagítják a tavat, amiből meríthetsz. Én pl. rengeteg nem mainstream

(alternatív, kísérleti, metal) zenét hallgatok, ha szerinted jó ötlet, akkor tudok mutatni zenéket.

Ha termékeny vagy, az jó, kéne, hogy képződjél, gondolom valameddig online módon is el lehet jutni.

Szüleid nem támogatnak zeneiskolával?

2021. dec. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Támogatni támogatnak az ötleteimben, ezért is kaptam meg a gitárt. Viszont pénzért képeztetni nem tudnának, sajnos. Tehetséggondozóba járok, ott pl. ingyenes angol kurzusra, ami teljesen ingyen van. Tehát magamnak csinálom, ezekben persze támogatnak, de ha már angol, alapból heti 2x 90 percet nem tudnának kifizetni 6 hónapon át(ennyi a kurzus). A YouTube nagyon jó ötlet, gondoltam rá, és remélem, hogy van még aki a minőséget és a mögöttes tartalmat gondolja értéknek nem az iPhone, drága autót satöbbit. El szeretném majd küldeni kiadóknak stb, de ez még a jövő zenéje.


Ha esetleg elindulna ez az egész támaogatnátok, és mondanátok majd véleményt?😅😄

2021. dec. 31. 20:10
 13/25 anonim ***** válasza:
Az is ösztönző lenne, ha összeállnátok páran, és akkor együtt is gyakorlás, közös számok, fellépés a kultúrházban, stb. Szóval, hogy ne egyedül. Ettől még lehet szóló karriered, saját youtube csatornád is.
2021. dec. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Én szívesen támogatlak majd! Hajrá! :)
2021. dec. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam rá, hogy valakivel együtt elkezdjem!!! Nagyon jó barátom zongorázik, van aki dobol, nagyon jó lenne! Köszönöm a tanácsaitokat, majd jelentkezem ;)
2021. dec. 31. 20:59
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
majd küldd az ingyenjegyet a Stadionba!
2021. dec. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ha szólógitáron akarsz tanulni, miért kértél(kaptál) klasszikus gitárt? A két eszköznek semmi köze egymáshoz. Még egy western hangszer is jobb lett volna. A szavaidból úgy veszem ki, hogy nem a hangszer vagy a zene szeretete érdekel, hanem a csillogás és a siker, ami jótékony mellékhatása csupán egy kimagasló teljesítménynek. Amit ezzel a nekifutással el lehet érni az a fürdőszobai sztárság a tükör előtt. Ha majd azt kérdezed, hogy "nincs pénzem, de mégis hol és hogyan tudnék gitározni tanulni", akkor lesz értékelhető válasz.
2022. jan. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Azért kaptam, mert erre futotta🙂A többire meg nem reagálok, csak annyit, hogy nem vágyok feltétlen a hírnévre.
2022. jan. 1. 11:36
 19/25 anonim ***** válasza:
Oké, anyagiak nagy úr, bár azt hiszem, hogy ugyanezért a pénzért van western gitár is, ha minőségében támadható is. Már mindegy, megvan a hangszer, jöhet a kérdés: "nincs pénzem, de mégis hol és hogyan tudnék gitározni tanulni"-ha egyáltalán érdekel.
2022. jan. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Éppen a napokban találtam egy YT csatornát ahol egy lány gitározik és egy másik aki elektromos gitáron szólózik különféle dalokat, tehát nem csupán maiakat sőt. Ők lehet konzit végeztek, barátnők de ne csüggedj, Hendrix sem és volt stílusa. Tehát én így próbálnék, egy haverral majd akik csatlakoznak.

[link]

2022. jan. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!