Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudom "felfedeztetni"...

Hogyan tudom "felfedeztetni" a tehetségem? (már ha van :D)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most karácsonyra kaptam meg az első, igazi klasszikus gitáromat. Nagyon régóta vágytam rá, ugyanis egy ideje írok dalokat (angolul, magyarul, olaszul), és szeretném komolyan venni. Nem járok zenesuliba(10es vagyok), de 10+ évig táncoltam, most drámacsoportba járok. Ezeket azért írom, mert a színpad,közönség így nem idegen számomra. Úgy vélem, eléggé kifinomult ízlésem van zene terén. Eagles, Nirvana, Paul Anka, Smokie, Queen, ABBA, Beatles, Bee Gees,Elvis Presley, Kiss, Status Quo,AC/DC, Cseh Tamás,Adele stb lehetne ezer évig sorolni kiket hallgatok, de ahogy észrevehettétek leginkább 1960-90es évek nagy zenészeit, bandáit szívlelem.

Nagyon nagy hatással vannak rám, inspirálnak, és szeretném, hogy a zenén át én is olyat tudjak kiváltani az emberekből, mint ezek a bandák/dalok amiket ők írtak.

Szeretnék maradandót alkotni.

Születésnapomra elektromos gitárt szeretnék😁.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék "kitörni", akár nemzetközileg? Nem szeretnék X faktor, Sztárban Sztár leszek, és hasonló kaliberű műsorokba menni(gondolom érhető miért, nem kell magyaráznom).


Bármilyen (építő) kritikát szívesen fogadok, jöhet hideg-meleg, csak kérlek szépen fogalmazzátok meg.


Előre is köszönöm szépen, és BÚÉK!!!



2021. dec. 31. 16:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül az a rocksuli, hogy olyan drága? Nem ilyen havi 8-10 ezer ft? Tanóránként 3ezer ft kb, az sokkal olcsóbb, mint egy jó magántanár, és ott jó tanárok vannak :)
2022. jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
A Rocksuli 60ezer kb egy félévre, annyira talán nem vészes, viszont ott tényleg van lehetőséged kibontakozni. A magántanár drágább. HA tehetségesnek érzed magad és komolyan gondolod a gitározást, opció a Kőbányai Zenei Stúdió. Azt esetleg suli után lehet érdemes. Ráadásul ingyenes.
2022. jan. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Érdemes lehet tisztázni, hogy mit is akarsz, mert nekem elég ellentmondásosnak tűnik, hogy hol azt írod "nem vágyok feltétlen a hírnévre" hol meg "felfedeztetni a tehetségem" és "hogyan tudnék kitörni, akár nemzetközileg". Ha nem a hírnévre vágysz, akkor mit is értesz a tehetséged felfedezése és a nemzetközi kitörés alatt?

Nagyon sokan vannak, akik sztárrá válni szeretnének, de az oda vezető úton szükséges kitartó gyakorlást már nem akarják. Mert igazából annyira nem élvezik a zenélést, hogy gyakoroljanak is érte eleget. Belőlük általában nem lesz nemhogy sztár, de még jó zenész sem.


Hobbi szinten lehet tanulgatni YouTube videókból, meg magán úton, de ha komoly eredményeket akarsz, akkor az nem így fog kialakulni. Minél előbb elkezdesz szolfézst, zene elméletet és helyes technikával játszani, annál esélyesebb, hogy tényleg jól megtanulod.

Ha viszont az alapokat kellően alaposan sikerül rosszul begyakorolnod, akkor utána sokkal tovább fog tartani, hogy valaki majd kijavítsa a hibáidat.


Kezdd azzal, hogy a mostani sulidban megkérdezed az ének/zene tanárt, hogy ő milyen tippeket tudna adni. Vannak állami fenntartású zeneiskolák is, akik tartanak különféle zenei képzéseket. Olyan is létezik, hogy egy ilyen iskola szervez több más iskolában helyben tartott szolfézs és egyéb zenei képzéseket is. Ezeknek mindnek érdemes utána nézni. Ha valamelyik hely mégsem felelne meg különféle tényezők miatt, még mindig kérhetsz tőlük is tanácsot, hogy hol lehet érdemes máshol próbálkozni.


A YouTube és egyéb megjelenésekben sok lehetőség van, de csak akkor, ha már jól tudod csinálni. Amíg nincs meg a megfelelő tudás, addig világsztár se lesz belőled. Meg a YouTube-on sikert elérni külön tudást igényel. Meg főleg kitartást, mert eleinte nagyon sokáig nem fog szinte senki nézni, mielőtt hirtelen egyszer csak befutnál.

2022. jan. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Én mindenképp egyhasonló kaliberű bandát keresnék a helyedben. Ha nincs az ismerettségi körödben, akkor akár hirdetést is feladhatsz. Elindulni innen fogsz tudni. Aztàn hogy kitörsz-e majd, az a jövőbeni teljesítményeden és a szerencsén múlik.
2022. szept. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Bandát azután érdemes keresni, hogy már ismered a zene elmélet alapjait, elsajátítottad a saját hangszered kezelését, alapvető technikáit. Ezt a zenekarban nem fogják megtanítani neked, nem fogják megtanulni helyetted. Ideális esetben egy zenekarban is úgy zenélsz, hogy a saját szólamod otthon egyedül kigyakorlod és a többiekkel együtt már csak az összhangzatot gyakoroljátok. Ha nem így teszel, akkor folyton el fogod rontani és miattad kell a többieknek is újrakezdeni, miattad nem fog olyan jól menni - ha meg a többiek se gyakorolnak egyedül, csak ott, akkor egymást fogjátok akadályozni a saját hibáitokkal.


A hivatalos képzési rend szerint zeneiskolában, az első 2-3 év szolfézs és mellette ugyanennyi folyamatos és tanári felügyelet melletti hangszeres képzés után kezdhetsz el kamara zenekarban játszani. Ez alól szoktak kivételt tenni, ha a tanárok azt látják, hogy jól haladsz a szóló zenéléssel és olyan darabokat választanak/írnak, amik a kamarában résztvevő diákok tudásszintjéhez illik.


Ha te nem tanárral tanulsz zenélni, akkor könnyen lehet, hogy nem is megfelelően fogod elsajátítani a technikát, ami lehet, hogy eleinte nem zavar, de később sokkal nehezebb egy évekig hibásan gyakorolt technikát kijavítani, mintha eleve jól tanulod meg és úgy gyakorlod be. A szolfézs meg nem népszerű, de szükséges alapja a zenei elméletnek, hogy rendesen tudj kottát olvasni, játszani és zenét írni.


A megfelelő alapok nélkül nehéz magasabb szintre tovább lépni, kitörni meg pláne.

2022. szept. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!