Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sopron már Nyugat-Európa...

Sopron már Nyugat-Európa kulturálisan?

Figyelt kérdés

2022. jan. 5. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem, hanem még mindig Magyarország és az is marad.
2022. jan. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Sopronban konkrétan a rengeteg autószerelőműhelyen és fogorvoson kívül, amik az osztrákokból élnek nincs semmi. Mindenki ingázik az osztrákokhoz.
2022. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát kulturálisan nem Borsod az tuti, egyenlőre még mindig ott van ország legtöbb műemlék épülete ( Bpt leszámítva). Bár ha valaki csukott szemmel jár annak teljesen mindegy...
2022. jan. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk speciel én nem tudom hol kezdödik a "nyugat" mert hogy a keleti osztrákok meg bécsiek iszonyat tapló trógerek az biztos. Teljesen más közeg egy Innsbruck vagy egy Linz. 90es években amikor ált.suliba jártam náluk, gyerekként is feltűnt hogy micsoda pronyó egy brigád a nagy része.
2022. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"gyerekként is feltűnt hogy micsoda pronyó egy brigád a nagy része."

Miért, miket csináltak?

2022. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 gyakorlatilag ugyanazt mint a magyar vadparaszt, házak kivűlről tiptop bemész aztán minden lelakva. Szülinapi zsúrok kemények voltak, apuka bejön sáros csizmában orrát túrva aztán kézzel leeszi a rántotthúst az asztalról...aztán ugyanaz a kisstílű "hogy bsszak" a szomszéddal mert a oda parkolt ahová én szoktam stb...gyakorlatilag ugyanazt a nagypofájú okoskodást adták elő amit itthon csak nagyobb büdzsével...gondolkodásbeli "progresszivitás" az nyomokban se volt sehol...
2022. jan. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6. Na igen ez érdekes, ezt én is hallottam már, hogy a külcsínre nagyon vigyáznak, aztán belül meg ótvar minden. A gyerekek is ilyenek voltak? Semmi kultúra?
2022. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7 nyilván mai fejjel a gyerek az gyerek, csinálták a maguk hülyeségét. Ami még feltűnt, hogy gyakorlatilag ugyanazzal hangsúllyal/hanglejtéssel hőbörögtek mint a Rábaközben, csak nyilván ezzel a "burgenlandkroatisch" nyelvükön. Nyilván voltak kivételek, egyik sráccal a mai napig jóban vagyok, történész lett, szokta mondani, hogy sokat ne várjuk el, az átlag osztráknak fingja nincs MO-ról ugyanolyan hülye mint az átlag magyar...ahogy ő fogalmazott elképzelni nem tudják MO hányszor lett seggbebszva az elmúlt pár száz évben, ōk is csak a saját buborékjukban élnek.
2022. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem az. Ez a környek arról szól, hogy aki itthon mondjuk keresne 150 ezer Ft-ot az élmény inkább 1300 euróért segedmunkasnak a határ túloldalára. Ezekre a melókra kàr azért nagy a verseny, de mondjuk még mindig lehet találni. Ritkább az aki szakemberként keres melót szaktudással. Pedig ők magasabb bèrkategóriàba tartoznak
2022. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az utolsónak abban igaza van, hogy az elmúlt 15 évben tényleg erről szól...iszonyatosat zuhant a szellemi átlag amióta ideköltözött ez a rengeteg ausztriába csicskáskodni járó...
2022. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!