Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért rosszindulatúak gyakran...

Aelien kérdése:

Miért rosszindulatúak gyakran egymással az úgynevezett "legjobb barátnők"?

Figyelt kérdés

Fültanúja voltam több sráccal együtt két munkatársnőm beszélgetésének, akik állítólag egymás legjobb barátnői. Az egyikük azt mondta a másikra, hogy csúnya és dagadt, pedig ennek inkább az ellenkezője lenne igaz.

Nem értem a nőket: a gonosz lányok úgy akarnak jobb csajnak tűnni a "legjobb" barátnő(?) mellett, hogy a másikat leszólják, lerombolva ezáltal annak önbizalmát? Mire jó ez?

Kérlek, segítsetek: nem értem a nőket, de a gonoszságot végképp nem!


2010. szept. 8. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem csomószor mondják lányok hogy jó érzés ha ronda a másik csaj akivel járkálnak mert akkor csak öket nézik meg, és kiemeli a szépségüket. Szerintem emiatt van, bomlasztják a másik önbecsülését hátha elhízik és béna cuccokba fog járni, vagy nem tudom.
2010. szept. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Ne általánosíts. Nem mindenki ilyen. Megfogalmazhattad volna úgy is, hogy ne az összes nőre vonatkozzon az állításod. Mert én például egyáltalán nem vagyok ilyen, bár tudom, hogy gyakran előfordul ez a vislekedés.
2010. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem mindenki ilyen.

Én és a legjobb barátnőm sem. Ő sosincs megelégedve magával, de szerintem jól néz ki, támogatom ahogy Ő is engem. Ezt tényleg nem lehet általánosítani.

2010. szept. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
nálunk meg az volt hogy ő rondázott le, én meg építettem az önbizalmát. most az ellenségem mert "egy f@sz vagyok" (y)
2010. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!!!

Mindent összevetve most úgy gondolom, hogy aki a barátnője önbizalmát rombolja merő rosszindulatból, az inkább egy barátnak álcázott ellenség.

Ezért ilyen esetben (szerintem) az a legjobb megoldás, ha az önérzetében megbántott fél lesz@rja a vele gonoszkodó ál-barátnőjét. Pasiként ezt tudom tanácsolni, mert a fiúk/férfiak közt nem szokott felmerülni a "Te ronda vagy, én pedig szép vagyok"- vitatéma. Lányok, nem szabad hagynotok senkinek sem, hogy a lelketekbe taposson!

2010. szept. 9. 19:37
 6/7 Izééékeh11 ***** válasza:

nah ezt is úgy mondd amúgy,hogy engem most az egész iskola utál,mert egy nyolcadikos srác az iskolában tetszett még régen és az egyik lány osztálytársam,mondván hogy ő csak összeakart hozni minket,megkérte a srácot hogy üssön el engem a biciklijével -.-" és a fiú meg nem akarta és a csaj meg utána valamiért összevesztünk és mindenféle hazugságot mondott rólam annak a gyereknek,aki ezt tovább adta az osztálytársainak,szóval mindenki engem utált és kitaláltak nekem egy hülye nevet,valami SzellemRibanc,azért mert nagyon fehér a bőrőm és amúgy mostmár ott tartunk h én vagyok a suliban a legrusnyább lány,a leghülyébb gyerek,én vagyok a nyomorék,minden felsős lány és fiú egyaránt ha meglát a folyosón,hányás hangot ad ki és elkezdenek röhögni hogy milyen béna vagyok,én vagyok az iskola szégyene,mindenki engem utál,aki nem utál mert ismer milyen vagyok igazából,azt kiközösítik,és az a fiú meg már nem tetszik,hanem egyenesen belé voltam zúgva,csak a barátaival minden egyes nap az iskolában porrá aláz,amikor gy busszal megyünk haza,mindig jön oda hozzám vagy 10 15 éves fiú és ott osztanak h milyen rusnya vagyok és ami az egészben a poén,hogy vannak a suliban,akik nem tudják hogy kivagyok,meg hogy hgy nézek ki,csak annyit tudnak hogy engem Ribancnak meg nem tudom minek hívnak,és voltmár olyan is hogy facebookon jelölgetett pár ember és amikor irtam nekik chaten h kik ők még visszakérdeztek hogy ismerem e azt a suliribancát,akit elneveztek a nyolcadikosok szellemribancnak -.-" és vissza is kérdeztem h miért mivan vele erre azt mondta a gyerek hogy hát semmi csak ő azt HALLOTTA hogy az a csaj milyen hülye meg milyen nyomorék meg minden és kérdeztem tőle h na és láttad már azt a lányt? erre a válasz az volt:hát nem láttam még de mindenki azt mondja milyen ronda :)))


Bocsi amúgy hogy "regényt" írtam,csakhát...

13l

2011. febr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy nagy adag irigység van mögötte, és elég általános. Hazugság ez, nem barátság. Szerintem ezért is irigyek a nők a férfi-férfi barátságokra, amikor az férfiember tűzbe tenné a kezét a cimborájáért, na itt kezdődik a barátság. És ha konflikt van, azt is nyíltan megbeszélik, nem áskálódnak a háttérben.
2012. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!