Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha lenne rá lehetőségetek...

Shelli kérdése:

Ha lenne rá lehetőségetek kiköltöznétek Németországba? Mennyibe kerül kint bérelni házat?

Figyelt kérdés
A párom festő, kapott kint munkát. Én egy szót se beszélek németül. Nagyon félek, hogy el leszek ,,veszve"!
2010. szept. 10. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég költöztek ki rokonaim véglegesen, mert eddig csak a férj dolgozott kint és a feleség itthon maradt a gyerekkel szinte ugyan ilyen okok miatt mint amit írsz.


Most meg azt mondja, hogy hülye volt, és nem is akar hazajönni. 1 éve van kint, megtanult németül. Szóval ha van lehetőséged mindenképp próbáld meg!


A pontos bérlési árakról én nem tudok nyilatkozni, de azok elég magasnak tűnnek elsőre, viszont ha azt vesszük hogy 1 fizetésből is simán megélnek, jobb színvonalon mint itt, akkor szerintem nem olyan gáz..

2010. szept. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál,azt hiszem megbróbáljuk....

Jó azt hallani hogy annyira tetszik, hogy haza sem akarnak jönni! :)

2010. szept. 10. 11:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Németországban élek. ehy két szobás lakás bérlete rezsi nélkül 800 Eurótól indul, egy 3-4 szobás házé 2000 fölött. A rezsi általában ennek a fele, ha spórolsz a vizzel, villannyal, fütéssel (max 20 fokos lakás).
2010. szept. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
attól függ mennyit kersne ott..az én párom 1800 eurot keres,de azt mondja ez csak itthon jópénz,odakinn ez alapfizetés a németeknél kb,kinnt minden drágább,a színvonal is magasabb.
2010. szept. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Húú az jó sok. Mindenképpen házra, és nem lakásra gondoltunk.....
2010. szept. 10. 12:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha hajlandóak vagytok külvárosba költözni, akkor sokkal alacsonyabbak a bérleti díjak, mint a nagyobb városokban. Barátunk Münchenben él, 760 Euroért bérel egy másfél szobás lakást + a rezsi, kb.1000-1100 körül áll meg (már magasabb lenne a díj, de ő több mint 10 éve ott lakik és ezért csak apránként, néhány százalékot emelnek évente, aki új beköltöző, kb.1000 euróról indul). Éppen idén mesélte, hogy körülnézett és tőlük kb.25-30 km-re nagyjából ugyanezért a pénzért már önálló, kisebb házat bérelhetne kerttel, de ő a kényelmet választja az ingázás helyett.
2010. szept. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon vegyes erzeseim vannak Nemetorszagrol. Eltem ott eleg sokaig, mert a ferjem ott dolgozott, de en egy szot nem tudtam nemetul (mas nyelveket tanultam anno), igy nehez volt es nem sikerult beilleszkedni. Orulok, hogy eljottunk es a ferjem orszagaba koltoztunk. Itt be sem kellett illeszkednem, teljesen otthon erzem magam es ez Nemetben hianyzott. Nagyon nehez, ha nem beszeled a nyelvet, de ha elhivatott vagy, nagyon probalkozol, talan jol fogod erezni magad, ez csak akkor valik el, ha mar ott leszel. Sok magyarnak bejon Nemetorszag, mert nem annyira mas, mint Magyarorszag. Az ar fugg attol is, hogy melyik reszen eltek, de tenyleg olyan ar korul van a lakasberles, ahogy fentebb irtak. Szerintem egy probat mindenkeppen meger. Veszteni nem fogsz vele! Azert meg nekem sem teljes a negativ tapasztalatom, mert sok jo elmenyem, emlekem is van onnan, csak hat ott az ido nem eppen jo (bar az is orszagresztol is fugg, mert hatalmas orszag) meg nekem az emberek mentalitasa nem jon be.
2010. szept. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, egyebkent mi is csak lakast bereltunk (2 szobasat) es mar az volt 800 euro egy kis faluban, szoval a hazak dragak, szerintem nem kell hazzal inditani, nagyon bekes kornyezetben, egyetlen lakokent elhetsz lakasban, mert Nemetorszagban sok csalad azt csinalja, hogy egyik szintet kiadja a csaladi hazukban kulon bejarattal, konyhaval, furdovel stb. es ott meg van a privat szferatok, nincs nyuzsges. Egy teljes haz berleset nem biztos, hogy meg tudjatok fizetni.
2010. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!