Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen tanácsokat adnál egy...

Milyen tanácsokat adnál egy 20éves lánynak az életre?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok, bölcsességek, kis útravalók érdekelnének, főleg az idősebb korosztálytól!
2010. szept. 12. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Hogy becsülje meg magát, mert értékes!
2010. szept. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Az én tanácsaim:

Légy őszinte, de csak ahhoz, aki kiérdemli.

Légy becsületes.

Ne add fel az álmaidat, hanem találd meg a kompromisszumot.

Mindig van más választás, ha te nem is látod egy igaz barát fog segíteni.

Vigyázz magadra. :P

18/F

2010. szept. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha visszamehetnék az időben és egy tanácsot adhatnék 20 éves önmagamnak, akkor az az lenne, hogy tanuljak meg a pénzzel bánni. Hogy legyen az a célom, hogy gyűjtsek össze annyit, amennyit csak tudok, fogjam minimumra az életvitelemet és aztán a pénzt, amit összegyűjtöttem tanuljam meg rendesen befektetni. Hogy tanuljak meg üzletben gondolkodni és hitelt nem értelmetlen dolgokra felvenni (mint autó, fényképezőgép stb), hanem ha kell akkor olyanra, ami pénzt hoz a konyhára, ami tartja az értékét. 33N
2010. szept. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

A legfontosabb: önmagad kibontakoztatásához, ahhoz, ami fontos Neked, ami Rólad szól, ragaszkodj. Ez mindenkinek más, legyen ez egy bizonyos területen való munka (még ha pl. kevesebbet keresel ezzel, mint egy "piacképesebb" területen, ahol eladod magad rabszolgának), vagy tanulmányok (egyetem, továbbtanulás, stb.), vagy egy művészeti ág. Erről le ne mondj soha,és aki le akar erről beszélni, az nem szeret Téged igazán!!!!!!!!!!!


Olyannal jöjj össze, aki szeret és tisztel Téged mint EMBERt.


Ne töltsd el önbizalomhiánnyal a szép fiatal éveidet. Szeresd magad, tudd, mennyit érsz, és légy öntudatos a kapcsolataidban, ragaszkodj ahhoz a tisztelethez, amit megérdemelsz, ne hagyd magad soha megalázni.


Olvasd el Simone de Beauvoir A második nem és Madonna Kolbenschlag: Búcsúcsók Csipkerószikának c. könyvét. Ha kövérnek tartod magad, holott mások szerint ez indokolatlan, akkor Naomi Wolf: A szépség kultusza c. könyvét is.

2010. szept. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

1 ne konyvelj el senkit az igazinak, ha erzed lelked melyen,hogy az apro dolgok nem stimmelnek..ne akarj egybol hazassagot,gyereket...adj idod megismerni a ferfi(aka)t,lesz,aki at fog verni vagy csalodsz de nem baj hiszen akkor nem o volt az igazi...

2 tudd hogy a szex kesobb valik az igaziva, erett,felnott szexsze,de ehhez olyan partner is kell

3 mindig vedekezz!! soha ne bizd a veleltlenre

4 tanulj sokat, minel hamarabb lediplomazol,annal jobb,kesobb le van tudva

5 ne add fel az almaidat! ha ugy tartja kedved,adj fel mindent es koltozz masik orszagba..higyj onmagadban akkor is ha masok lebeszelnenenk,hogy hollywoodi szineszno,csillagasz vagy urhajos vagy akarmi legyel. hiszen ha akarod,megvalosithatod!

6 mindig legyen nalad a kedvenc konyved :-)

7 elvezd az eletet mert csak egyszer vagy fiatal es neha meg kel tenni az orult dolgokat

8 legyen egy irto dogos magassarkud es egy szexi kis fekete ruhad :-)

2010. szept. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

amit én nagyon hasznosnak tartok:

Az okos más kárán, a hülye sajátján tanul!

2010. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Ami konkrétabb: ha nem tetszik amit csinálsz VÁLTS!!Én 30-as éveimbe mertem megtenni, mivel nem szerettem a munkám(bár nem fizetett rosszul), de most hogy azt csinálom amit szeretnék teljes az életem. Más, a kritikát igenis el kell fogadni. Én kaptam párat és ez buzdított, hogy jobb legyek a munkámba. Ja és a legfontosabb: ahogy letelt a munkaidő onnantól nem is gondolok rá a nap folyamán(általában elmegyek utánna edzeni, ott levezetem a feszültséget, otthon már csak a kert és a család jöhet szóba). Ettől sokkal stresszmentesebb lett az életem, hogy a családomat se traktálom a munkahelyi problémákkal(ha vannak). Másnap melókezdésnél ráérek agyalni a dolgokon.
2010. szept. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
74%

1: Soha ne dugj szöget a konnektorba!

2: Teli szájjal ne beszélj!

3: Kakilás után, mindig moss kezet!

2010. szept. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Légy boldog!:)
2010. szept. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem vagyok sokkal idősebb nálad, de hátha tudok jó tanácsot mondani :) Sokan leírtak már sok okos dolgot, csak annyit tennék hozzá: céltudatosság! Baromi fontos. Mindig, az élet minden területén legyenek kijelölt céljaid, és annak érdekében tedd a dolgaidat. Sokan nem tudják konkrétan, hogy mit is akarnak, és csak tengenek-lengenek, belekap ebbe, belekap abba, és nem jut ötről a hatra.


A másik pedig: vedd komolyan, ami fontos, ami meg nem, arra legyints :) Ne állj le olyan dolgokkal foglalkozni, amit úgysem tudsz megváltoztatni, embereken idegesíteni magad, vagy görcsösen mindig "nyerni akarni", olyan helyzetekben is, ami nem is igazán lényeges. Az ilyeneken legyints egyet, és lépj tovább. És máris előrébb vagy :)

23/F

2010. szept. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!