Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kanada, Ausztrália vagy...

Kanada, Ausztrália vagy Új-Zéland?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki megveszik a kis garzonlakásomat, én pedig az ebből kapott pénzből mindenképp elmegyek itthonról. Mindhárom országban kezdetben tanulóvízummal tanulnék kint kétkezi szakmát aztán úgy lépegetnék feljebb.


Kanada a világ legjobb helye és mindig is vonzott de hideg, Ausztrália és Új-Zéland fantasztikus országok kiváló időjárással de egy napot ül az ember repülőn ha nem a kontinensen belül utazik... Úgyhogy nehéz helyzetben vagyok, mert ha már elmegyek innen mindenképpen egy olyan új hazát választanék, ami számomra minden szempontból megfelelne és már nincs is sok időm dönteni, mert heteken belül elkezdeném tervezni a kiköltözést és nyáron dobbantanék is. :)


EU-s országok nem érdekelnek, szóval kérlek ne ajánlgassátok. Nagyon szeretem és tisztelem az európai kultúrát, de nem ezen a kontinensen szeretnék élni. Hanem a három ország valamelyikében. :)


Szavazhattok is illetve kérlek írjatok válaszokat is indoklással. Olyanok válaszát nagy szeretettel várom, akik a három ország valamelyikében élnek.



2022. ápr. 14. 01:15
A kérdező szavazást indított:
Ausztrália
Kanada
Új-Zéland
23 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Kanadát nem ismerem, Au/NZ tanuló vízum ha jól tudom csak korlátozott óraszamban enged dolgozni, ennek nézz alaposan utána ha eddig nem tetted.szakmát tanulni sem olcsó.

Mindkettő nagyon drága hely, auban tán több a lehetőség

2022. ápr. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
20%

Mind a három ország durván kezd diktatúrává válni. Mind a háromban olyan rendőrállam épül ki, amit Magyarországon még Gyurcsányék sem mertek megpróbálni.


"Hebe-hebe, én ezt nem láttam a tévében, szóval akkor hülyeség!"


Hát, pontosan mert a tévét nézed. Abban azt is mondták, hogy Ukrajna egy szabad és demokratikus ország. Higgyed csak el!

2022. ápr. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Új zélandon élek, hagyjuk ezt a diktatúra marhaságot amit mindenféle retardált fb csoportban olvastál
2022. ápr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
17%

mert heteken belül elkezdeném tervezni a kiköltözést és nyáron dobbantanék is. :)


Dehogy fogsz.

2022. ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A politikai jellegű magánvéleményeket kérlek mellőzzétek. Jelentettem őket, remélem kitörlik.


#3-as válaszoló, tudnál nekem mesélni NZ-ról? Melyik városban élsz, hogy és mikor költöztél ki? Milyen ott az élet? Nem rossz ez a távolság a világtól?


#4-es válaszoló: Pont az ilyen emberek miatt mint te dehogyisnem :)

2022. ápr. 16. 02:22
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

15 éve itt élek, (Auckland) szeretem, család is szereti. A távolságban van hátrány de szerintem nem ott ahol gondolod, van amiből korlátozott választék van, bizonyos cégeknek nem éri meg idejönni, túl kicsi piac vagyunk. Aki kicsit érdeklődőbb annak az ország hosszú évekre nyújt kirándulnivalót és vannak helyi dolgok amik sehol máshol.


Gyereket nevelni nagyon jó itt, pl. Meg hogy mindenütt ott a tenger. Nem Európa, nagy különbségek vannak.


A kaja mega lakhatás nagyon megdrágult, NZ nem volt olcsó hely korábban sem mondjuk.


Nem tudom mire vagy kíváncsi ;)

2022. ápr. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod. Azzal tisztában voltam korábban is, hogy igencsak drága ország Új-Zéland és AU is, de mindkettő csodálatos hely. :)


Akkor úgy kérdezem, hogy megérte-e ennyire messzire menni Magyarországtól? Ha jártál, éltél esetleg Ausztráliában, miért mondjuk Aucklandet javasolnád Sydney helyett? Vagy Új-Zélandot Ausztrália helyett?


Mennyire befogadó nép a kiwi?


Milyen ott az életszínvonal?


Itt Magyarországon eléggé nyomasztó élni évek óta, néha nagyon ijesztő tud lenni ez az ország, ott NZ-on milyen a politikai légkör?


És utoljára: megérte kimenni Új-Zélandra? Nincs honvágyad?

2022. ápr. 20. 19:36
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Megérte ennyire messzire menni? -- nem akartam MO-n élni, úgyhogy igen


Ausztrália - jártam, dolgozni is meg kirándulni is, az, hogy melyik várost ajánlanám az attól függ hol tartasz az életben, mik a céljaid, mihez értesz, stb. Az ausztrál nagyvárosok sokkal nagyobbak és nagyvárosiasabbak mint NZ társaik, itt a legnagyobb nagyváros is falu, mégha másfél millióan is lakunk benne. Sokat elárul, hogy kb. félmillió kiwi él ausztráliában és pártízezer ausztrál itt. Jobbak a lehetőségek, kicsit magasabb a fizetés, nagyobb gazdaság, stb.


befogadóak, ha nem akarod megváltoztatni a kis világukat, de ez mindenhol így van


az életszínvonal most kicsit csökken, ahogy nő az infláció és drágul a kajha meg a lakhatás (őrült ingatlan-buborék fejlődött ki az elmúlt 7-8 évben, lassan kiderül, hogy kipukkad-e)


a politika itt is politika, de azt hiszem egyedül finnországban van kisebb korrupció mint itt. Az állam sokkal kevésbé ugat bele az életedbe (ez is romlik lassan, de azért még mindig rendben van) mindent online intézhetsz, van ingyenes orvosi ellátás (van vizitdíj és várólistás rendszer) és iskola egyetemig. Oda meg van diákhitel.


Ha van valamiféle normális állásod, akkor elvagy szépen, péntek délután már teli a város hajókat húzó meg szörfdeszkát szállító kocsikkal :)


Emellett az ország drága, biztosítás, kaja, ruha tartós fogyasztási cikkek drágák, ha minimálbérért dolgozol itt se jutsz előre, viszont nem néznek le ha kétkezi munkát csinálsz.

2022. ápr. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
ja és megérte/nincs honvágyam, sose volt
2022. ápr. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, ezeknek az információknak az ismeretében - és mert Kanada hideg - asszem maradok Ausztráliánál. :-)
2022. ápr. 25. 07:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!