Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne elérni , hogy...

Hogyan lehetne elérni , hogy Magyarországon olyan szabad és jó élet legyen, mint 1996-2006 -ig ?

Figyelt kérdés
Milyen társadalmi változás kellene ehez, hogy megvalósuljon, hogyan tudnánk elkezdeni? Ez a kérdés nem csak egy kérdés, szerintem minden jóérzésű ember ezt kívánná a hazájának, s az elmúlt 10 évben keresem erre a választ, hogy mitől degradálódik a társadalom( nem csak Magyarországon) sajnos sok helyen a világban. De mégis vannak olyan országok, ahol ez a jelenség kevésbé érezhető, pl.: Afrikai országok némelyike, Dél Amerikai országok némelyike, Ázsiában néhol. Pl Thaiföld egy fejlett ország, jól élnek az emberek a modern technika eszközeivel, mégsem mentek tönkre a társadalmi kapcsolatok. Mi okozza ezt a virtuális bódultságot az embereknél( pl. Facebook , Twitter) és egyéb közösségi oldalak. Degragálódott a társadalmunk teljesen. De meglepően érdekes, hogy Magyarországon belül pl.: Békés megye kimaradt ebből , ott kevésbé érezhető ez a dolog. Nos a Globalizációt ezért nem tehetjük felelőssé, hiszen az mindenhol ott van. Ez a legnagyobb kérdés amire még egyértelmű választ, illetve megoldást nem kaptam! Segítségeteket előre is köszönöm!

2022. jún. 8. 03:06
 1/3 anonim válasza:
A fenti időszakban csóró voltam nagyrészt, nem igazán éreztem szabadnak magam, sem azt, hogy jól élnék... Aztán sok minden változott, a social mediát pedig nem használom soha..
2022. jún. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mit tehettél meg akkor, smit most nem?
2022. jún. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Pl.: Nem volt szügség arra hogy ,,anonim" legyek. Szidhattam a kormányt kedvem szerint, nem büntettek meg minden sarkon tilosban parkolásért, nem volt ilyen hogy adósok börtöne, nem volt ilyen hogy elkobozzák a járművedet mert nem fizettél be egy parkolócédulát( piros csomagot), nem volt ilyen hogy az orvosnál nem látnak el ha nincs fizetve a betegbiztosításod, s mégis jól kerestek az orvosok, lehetett alkoholt inni az utcán, lehetett mulatni az utcán, gyülekezni is szabad volt, nem diszkrimináltak a munkahelyeden politikailag.....sorolhatnám a végtelenségig. Ez a rendszer ami van egy önkényuralmi, fasiszta jellegű rendszer, de nem feltétlen ez okozta a társadalom degradációját, elbutulását, mert ez már 2006-után elkezdődött, még az előző kormány idején. Valami eltört az emberekben, ridegek, barátságtalanok , bizalmatlanok lettek a másikkal szemben, nézd meg a tömegközlekedésen, mindenki magával elvan, senki sem szól senkihez soha, ( most meg kérdezed majd hogy minek szóljon?), hát azért mert ez a társadalmi és szociális kapcsolatok teljes megromlottságának az alapvető jele! Nézz meg régi videófelvételeket a youtubon, hogy milyen volt az élet 1994-2000 között sok ilyen régi felvétel van! Az emberek elveszítették a saját személyiségüket, ami színessé tesz egy társadalmat, nincs senkinek saját véleménye vagy fél kimondani, mert félti az állását, a családját! Már ott tartunk, hogy családon belül összevesznek a tagok a politikán, ez szégyen. A nagybátyámmal nem beszél a fia soha többet, mert nagybátyám utálja Orbánt.....Ismerősöm elvált a feleségétől mert baloldali az asszony meg jobb oldalos volt.....és rengeteg ilyen példa van, meg vannak vadulva az emberek teljesen , totális gyűlölet uralkodik az országban, és ez általános kár is tagadni!
2022. jún. 8. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!