Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Statisztikát...

Jehova Tanúi! Statisztikát hol lehet elérni, hogy változott a közösség létszáma Magyarországon az elmúlt évtizedek alatt?

Figyelt kérdés

Csak Magyarország, esetleg a szomszédos országok érdekelnek.


De ha már itt tartunk, az is érdekelne, hogy az utóbbi években miért csökken a közösség létszáma, amikor rendesen házról-házra evangelizálnak továbbra is.


Mások sértő vagy poénos megjegyzéseit nem kérem.

Köszönöm.



2021. febr. 11. 18:39
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
27%
Nem kívánságmūsor.
2021. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 SIDLER22 ***** válasza:
39%
Nem igazán csökken. A fluktuáció nagyon nagy. Évente több százan hagyják el a szervezetet, de ugyanennyien jönnek is. Átlagosan 21-22 ezren vannak és évente csökken kb 2-3%-ot. Ez feltehetően azért van mert az életkörülmények kezdenek egyre jobbak lenni ezért egyre kevesebb embert érdekel a vallás és az istenhit.
2021. febr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Ez alapján csak 21 ezren vannak:

[link]


de máshol már láttam, hogy ennyien se - szemben a pár évvel ezelőtti 22-22,5 ezres létszámmal.


Az életkörülményekre meg nem lehet annyira ráfogni, amikor más közösségek (pl. a karizmatikusok) száma továbbra is nő.

2021. febr. 11. 19:00
 4/37 SIDLER22 ***** válasza:
67%

Igen ezek szerint helyesen mondtam. Pár éve még annyian voltak, de mostanra ez lement egy ezrest.

Eddig a karizmatikusokról még nem hallottam, de most gyorsan utánanéztem egy kicsit és látom, hogy ez lényegében a főbb keresztény vallások gyűjtőneve. Hát azért a keresztény vallások összessége nem teljesen egyeztethető össze az adventista hátterű Tanúkkal.

A különbség nagyjarészt az, hogy az "alap" kereszténységben (katolikus, református) nincsenek nagy magánéleti elvárások. Elég elmenni hétvégente a templomba egyszer (de talán még az is elhanyagolható, hogy valakit kereszténynek tekintsünk) aztán kb ennyi. Jehova tanúinál a szabályok (amiket persze nem szabályokként adnak elő, de lényegében azok) majdnem a teljes magánéletre hatással van.

- El kell járni prédikálni

- Heti 2-szer gyülekezetbe

- Nem feküdhetsz le akárkivel akárhogyan

Míg egy lazább keresztény ezzel vagy nem is foglalkozik vagy ha nagyon keresztény akkor elmegy meg gyónni azt kb ennyi. Jehova Tanúinál ezeket sokkal szigorúbban veszik.

2021. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Na hát valszi ezek miatt csökken a létszám, nem is annyira a "paráznaság" miatt, hanem ha nem mennek evangelizálni, akkor egyszerűen kizárják őket. A nagy egyházaknál meg meg lehet lapulni a gyülekezetekben, még ha évekig nem is megy vki a templomba. A fő hogy minél többen tartoznak az egyház hívei közé - papíron, annál magasabb az állami támogatás.


Mindenesetre ma már nem sok kapcsolat van az adventisták és JT között. A karizmatikusok meg Mo.-on pl. a Hit gyüli, meg egy csomó kisebb felekezet.

2021. febr. 11. 19:38
 6/37 anonim ***** válasza:
51%

A weboldalukon, a könyvek és füzetek között, van egy külön összesítésük.

Jelentés Jehova Tanúi világszerte folyó tevékenységeiről, és ott le van bontva országonként és évenként. 2017 előtt viszont az évkönyvben voltak benne ugyanezek az adatok.


[link]


Ezen a linken a 2020as összesítés, de megtalálod egészen 2010-ig. Annál régebbi kiadványaikat nem látom, vajon miért. Xd


240 országban jelen vannak ebből 33 csak további országként van említve, aztán hidd el nekik. Xd Ez azért is különösen szép, mert ha megnézed wikipédián a listát összesen 193 ország van hivatalosan...

2021. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
35%

5

KEdves Kérdező:

" ha nem mennek evangelizálni, akkor egyszerűen kizárják őket"

Ez egy hatalmas tévedés. Ha valaki nem szolgál, egy meghatározott ideig, azt "tétlennek" nevezzük, ami pedig nem kiközösítési alap.

Nem egy testvérünk van a mi gyülekezetünkben is, akik nem járnak se gyülekezetbe, se szolgálatba, és nincsenek kiközösítve.

Néha szoktam velük találkozni, és ha kilennének közösítve, akkor nem köszönhetnék nekik.

2021. febr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
6%

Sajnos azt sem veszik sokan számításba, hogy Jehova Tanúi is meghalnak, nem élnek örökké. Ők ugyan úgy balesetet szenvedhetnek, Korona vírusban is vannak szerte a világon, akik ebben haltak meg.

A Mi gyülekezetünkben is vannak a vírusnak áldozatai.

Ezért tévedés azt gondolni, hogy ezért fogynak a Tanuk


Nézd meg az ország lakosságának számát, korábban 10. millió felett voltak, mos 9. milli 700 ezer körül van az ország lakossága.

2021. febr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, te honnan vetted azt, hogy a történelmi egyházak tagok után kapnak állami támogatást?
2021. febr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Én is hallottam, hogy az Állam bizonyos támogatást nyújt egyházaknak.

PL:

[link]

[link]

2021. febr. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!