Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tolerálják a tetovált, és...

Tolerálják a tetovált, és több ékszerrel rendelkező nem átlagos embereket az országban?

Figyelt kérdés

Munka terén érdekelne leginkább h van-e esély arra, h normális munkát találjon az illető? Vagy lemondhat a polgári állásokról?

19/F


2010. szept. 19. 13:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az iparművészet inkább. De nyitott vagyok olyan munkákra is amikben nem is előny de nem is hátrány ez.
2010. szept. 19. 14:43
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Néhány válasz itt is tanúskodik róla: NEM. Sajnos nem. Sokak szerint ez így is van jól. Begyöpösödöttség, végtelen rosszindulat, nyitottság hiánya jellemző nálunk. ("Vállald fel a tetkóidat, meg hogy nincs munkád" - és ha a Kérdező nagyon tehetséges valamiben, ahol nem a külső, hanem a teljesítmény számít???) Meg egy rakat sztereotípia.


De azért vannak kivételek (saját és ismerősök tapasztalatai alapján, huszonéves goth-ok, metalosok):

- gyári munka, nehéz fizikai munka, építkezés, szerelés, stb. stb. ahol általában senkit nem érdekel a külső,

- szellemi szabadfoglalkozású, pl. fordító, lektor,

- informatikus, rendszergazda, mármint ha nem vagy ott napi 8 órában, csak időnként bejársz megbízásos jelleggel (érdekes, ott is leszarják a külsőt, csak oldd meg a problémát)

- pultos, elsősorban olyan kocsmában, ahová pont ilyen stílusú emberek járnak le,

- technikus koncerteken, sőt, színházban, stb.

- vagy ha van tőkéd, fogj össze másokkal, és nyiss egy ilyen helyet,

- illetve ismerős által tudsz bekerülni céghez,

- vagy - ehhez bátorság, szerencse, stb. kell - magad alapítani valamilyen vállalkozást.


Illetve (alkotásaiból megélni tudó) művész, valamint (egyetemen álláshoz jutó) kutató teheti még meg, hoyg viszonylag úgy néz ki, ahogy akar.


Ha fiú vagy, az még mindig szerencsésebb, férfiaktól a társadalom (egy picivel) jobban elnézi a "hóbortokat", szélsőségeket.

2010. szept. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Szociális munkán belül a szenvedély betegekkel való foglalkozás. Lehet közelebbinek is éreznének a kliensek. De nem igazán tűnsz olyannak, aki szeret emberek belső ügyeivel törődni.


A hétköznapi kétkezes munkákban, mint amilyen a kőműves, meg hasonlók, gyári munkások, ott biztos szintén senkit sem fog érdekelni.


Amúgy ha a gépek érdekelnek, de nem akarod bemocskolni a kezed én a gépészmérnökit ajánlom. De ahhoz adnod kell a külsődre kicsit, a másoknak tetsző módon. Azt nem mondom, hogy rejtegesd az összes testékszeredet, meg a tetoválásokat, de ha van csak az arcodon 5 db, akkor lehet némelyik ékszertől meg kell majd szabadulnod.

2010. szept. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok, szóval még a szereléses melók is bejönnek csak elfogadható legyen a fizetés. Informatikusi képzésen is gondolkoztam, majd az elkövetkezendő időben remélem szerencsém lesz. Külföldre ezért nem akarok menni, tudom h ott 1hét utána kapnék állást de nem tudnék meglenni kint.
2010. szept. 19. 16:14
 15/20 A kérdező kommentje:
Vékony alkat vagyok, így a nagy böhöm melók se jók nekem hisz nem bírnám. Viszont kommunikatív vagyok könnyen szót tudok érteni az emberekkel, ha akarok.
2010. szept. 19. 16:19
 16/20 anonim ***** válasza:

Kevés az esélyed, - mert ritkán tolerálják a munkaadók a feltűnő küllemet.

-Számodra negatív tartalommal bíró véleményen vagyok én is, - nem szívesen alkalmaznék olyan embert, amelyik úgy néz ki, mint egy "hirdetőoszlop", amelynek "ki van szegecselve" a teteje...

Számomra meggondolatlanság, hirtelen fellángoló jellemre utaló, ha valaki "megkülönböztetett jelzéssel" jár-kel az emberek között, - és nem "kreativitás"...

Elnézésedet kérem, de ezt gondolom erről.

Ettől függetlenül ajánlanám Neked, hogy olyan munkakörökben gondolkodj - amennyiben lehetséges, - amelyekben tartósan tudsz önállóan dolgozni, - erre tényleg jók a művészeti ágazatok.

Azért, mert másként gondolkodunk, még őszintén kívánok Neked sikereket a felmerülő akadályok leküzdéséhez!

2010. szept. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%

Nézz körül a művészeti ágaknál, én is ezt javaslom. Vagy tényleg az informatikai szakot. De a tetoválással kapcsolatos munka sem rossz, sőt. :) Piercingek behelyezése? :D

Sajnos ez nem olyan nyitott társadalom, itt semmit nem fogadnak el. Én is hasonlóan vagyok mint te, csak 17éves és lány. Igaz, én művészeti suliba járok, de nem rajzra, mert én is balkezes vagyok szóval 0 a rajztudásom. Szeretek varrni és agyagozni szóval talán van lehetőségem. :D

Sok szerencsét. :)

2010. szept. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek Mindenkitől - az "OFF" -ért!


A válasz megírásának időpontja: ma 12:36


A Hozzád hasonló tartalmat hordozó írások beküldőivel - abban a tekintetben, hogy "a balkezesek így, meg úgy", - nem értek egyet.

Én bal kézzel írok, rajzolok, mégis megnyertem számos rajzversenyt fiatal koromban, - nem mérvadó, hogy milyen kezes valaki, amennyiben van érzéke, rálátása, elképzelése arról, hogy hogyan tudja a legjobban érvényesíteni az adottságait.

2010. szept. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"olajos tróger munka. Elképzelésem nincsen a jövőt illetően" - hagyományos értelemben vett munkát emiatt nem fogsz találni. Mert számodra büdös.


Ha sikerül valami művészeti dologból megélni akkor szerencséd van, ha nem akkor nincs. Mindenesetre azzal a tróger gépi forgácsoló szakmával még mindig nem lehet éhenhalni, mert aki tud forgácsolni azt felveszik megmunkálással foglalkozó cégek.

2012. márc. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
*ja, és a gépi forgácsolás nem csak azt jelenti, hogy állsz az ezeréves eszterga mellett, hanem mondjuk a CNC vezérléses holmikat, ahol tulajdonképpen számítógéppel dolgozol és ellenben a régi gépekkel nem úszol nyakig a hűtőfolyadékban meg a fémforgácsban.
2012. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!