Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ördögtől való a magyar...

Miért ördögtől való a magyar társadalom körében kimondani, hogy vannak hasznosabb és kevésbé hasznosabb szakmák?

Figyelt kérdés
2022. júl. 5. 20:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
96%
Nem az.
2022. júl. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 A kérdező kommentje:
Hát eddig ahányszor megemlítettem, nekemestek a válaszolók.
2022. júl. 5. 20:15
 3/87 anonim ***** válasza:
100%

Sok a túlérzékeny hülye, azért.


Sokan azért is hisztiznek, mert egy középfokú végzettségű a versenyszférában többet kap, mint állami szférában egy diplomás.

2022. júl. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
66%
Mert ez nem így van! Ennyi! Nekem a fa**om ki van mikor sokadjára végig hallgatom, hogy az én munkám milyen hasznos, én meg azt érzem, hogy múlt szombaton az én munkámat -ami elvileg csudihasznos- lehetetlenné tette egy "haszontalan" ember betegsége, ugyanis kidőlt a büfésünk én meg azzal a tudattal mentem be dolgozni, hogy majd veszek ott kaját, nem vettem, mert zárva volt! Szóval az egész napomra rányomta a bélyegét, hogy langymeleg csapvízen meg kenyér maradékon éltem pedig csak egy büfés lett beteg.
2022. júl. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 A kérdező kommentje:

#4


Te szimplán rosszul értelmezed a kérdést. Nem a beképzelt csudihasznos embereket akarom legitimizálni, hanem végre beszélni akarok arról, amiről eddig tilos volt. A szakmák különböző hasznosságáról.


#3


Persze, az se indokolt, hogy valaki többet keressen csak azért, mert diplomás, de az se indokolt, hogy valaki kevesebbet keressen csak azért mert az állami szférában végzi a munkáját.

2022. júl. 5. 20:27
 6/87 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nem illik ezt kimondani, mert általnosságban véve ez nem igaz. Ha csak azokat a szakmákat vesszük figyelembe, ami a mindennapi társadalmi/gazdasági élethez szükséges akkor szerintem nem tudsz mondani olyan szakmát amit hatékonyan lehetne helyettesíteni egy normálisan működő gazdaságban.

Nyilván a szakmák produktivitása és az ezzel járó fizetés eltérő, de ettől még egy-egy szakma nem lesz haszontalanabb mert az is a rendszer része, a nélkül ugyanúgy nem működne a rendszer.

2022. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 A kérdező kommentje:

"mert az is a rendszer része, a nélkül ugyanúgy nem működne a rendszer"


Igen, mivel a rendszer szándékosan úgy van felépítve, hogy nélkülözhető szakmák is szerepet kapjanak, sőt általában ezek a szakmák nagy energiákat fektetnek abba, hogy a társadalom méginkább függjön tőlük.

2022. júl. 5. 21:00
 8/87 anonim ***** válasza:
9%

Kapitalizmus van.

Az állami munkahelyeket leszámítva minden munkát csak annyira fizentek meg amennyire hasznos.

És bizony nyáron a Balaton körül nem véletlenül keresik magukat hülyére a pincérek, mert óriási szükség van rájuk.


De egyébként nem tilos erről beszélni. Kifejthetnéd az érvedet is amit olyannyira tilt mindenki. Lehet a végén kiderül, hogy azért ellenzéik, mert hülyeség.

2022. júl. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
89%

"Igen, mivel a rendszer szándékosan úgy van felépítve, hogy nélkülözhető szakmák is szerepet kapjanak, sőt általában ezek a szakmák nagy energiákat fektetnek abba, hogy a társadalom méginkább függjön tőlük."


Sorolj már fel néhány példát.

2022. júl. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
32%
Nem a szakma a haszontalan, csak rengeteg az olyan eset, amikor túl sok embernek van arra a szakmára irányuló végzettsége. Pl. bölcsészekből, jogászokból, közgazdászokból túl sok van, ezért ezek az emberek többnyire vagy munkanélküliek, vagy közmunkások, vagy egyéb érettségivel elvégezhető munkát végeznek. Ez lenyomja az említett emberek presztízsét, és így a szakmáét is. Mondhatni nem a szakma a haszontalan, hanem az a sok ember, aki nem tudott elhelyezkedni benne annak ellenére, hogy olyan végzettsége van.
2022. júl. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!