Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék jobb, boldogabb,...

Hogyan tudnék jobb, boldogabb, hasznosabb ember lenni ? Mik ennek a lépcsői ? Ti akartok valamilyen értéket hátrahagyni az utókornak, társadalomnak ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

A kérdéseidből az első kettő nem értelmezhető, mert nem ismert a jóság, a boldogság és a hasznosság objektív mércéje. Szubjektív mércék léteznek. Világosíts fel a mércéd mibenlétéről.


A negyedik kérdésre a válaszom: nem.

2020. dec. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Magadnak kell megfelelned...Magadert legyel boldog, ne masokert.


Szerintem a lepcso elsofoka, ha felismered, hogy nem vagy boldog es tenni akarsz a boldogsagodert.


Eloszor ki kell vagnod a mergezo embereket az eletedbol. Mindazokat, akik mellett vagz akik tarsasagaban nem erzed jol magad.Pl azok a baratok, rokonok, akikkel ha talalkozol, a talalkozas utan rajossz, hogy vegulis nincs is jokedved utana. Nem adnak neked semmi jot, nem tamogatnak, nem tudsz veluk oszinte lenni, teljesen mas az eletuk, nem ertenek meg,stb.


Utana pedig elgondolkozol, hogy miket szeretnel csinalni. Mi tenne boldogga. Persze ne arra gondolj, hogy szeretnel egy hazat, meg sok penzt, es egy jol fizeto allast, ahol szuperul erzed magad. Az ehhez vezeto utnak kell boldogsagosnak lennie. Egz olyan szintre kell magad hoznod, ahol mar nem okoznak problemat es szomorusagot a megvalositas eszkozei.


Gondolkozz el, hogy tudnad fejleszteni magad, erzelmileg, fizikailag, mentalisan.

2020. dec. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem elég konkrét dolgok, amiket leírtam. A jobb alatt értsd, hogy jószívű, tehát hogy szeretettel fordulok másokhoz és hogy valami jót tegyek. Boldogság, hogy jól érezzem magam a bőrömben, szeressek és szeretve legyek. Tegyek valami hasznos dolgot, pl társadalmi felelősségvállalás. Szerintem ezek elég konkrét dolgok, 1-es kommentelő.
2020. dec. 26. 18:51
 4/8 anonim ***** válasza:

egyes vagyok


Köszönöm a kiegészítést. Igen, ezekre a konkrétumokra szükség van az adekvát válaszhoz.

2020. dec. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pl. Ha neked megvan vagy nem szorulsz rá, akkor a még jó, használható dolgaidat adományozd oda,öl most volt cipősdobozos akció, gyűjtés. Ezenkívül lehet pénzben vagy önkéntesként munkával is adományozni. Máltai szeretetszolgálat, Ökumenikus segély szervezet stb. Mind-mind van lehetőség erre.

Légy kedves másokkal és türelmes, stb. Ha hallgatsz a lelkiismeretedre akkor tudni fogod mi a jó.

Ezen felül még imádkozz Istenhez, hogy jól alakuljanak másoknak és neked is a dolgaid vagy hogy azok akiknek több van adományozzanak többet...

Igen, jó volna hátrahagyni, jó példát mutatni, de ezt úgy hogy senki se tudja ki volt az illető, titokban, nem azért hogy mások elmondják valakiről milyen sok jót csinál. Lehet ezt diszkréten is tenni.

2020. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ui. elírás: "pl most.."
2020. dec. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, ha mindenáron hasznos és jó ember akarsz lenni, nem leszel boldog. Egyszerűen mások marionettként fognak rángatni. A boldogság első lépcsőfoka nálam az volt, hogy megtanuljam leszarni a dolgok jelentős részét
2020. dec. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A provokatív válaszolókat mind jelentettem és remélem, örökre kitiltják őket a Gyakoriról !
2020. dec. 26. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!