Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Lázár vezetéknévről mit...

A Lázár vezetéknévről mit gondoltok? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Én úgy tudom az erdélyi Lázárok keresztények, és mi is azok vagyunk származásilag (református erdélyiek), és apukám szerint sincsenek zsidó felmenőink, nem tud róla. Viszont, ahogy öregszik, egyre jobban látom rajta azokat a tipikus zsidó jellegű kiskutyaszemeket és nagy az orra. Az én orrom is ilyesmi, igaz, de alapvetően bárkiben lehet zsidó eredet, csak sokan letagadták, hiszen régen "bűn" volt zsidó származásúnak lenni. Egyébként a Lázár elég elterjedt vezetéknév, és valóban nem feltètlen van köze a zsidósághoz.

2022. aug. 13. 18:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vannak viszont ismerőseim, akik nem tudják letagadni, több generáció után sem, hogy zsidó származásúak, ezzel viszont úgy vélem semmi baj nincs. A baj akkor van, ha valaki emiatt szemétkedik az illetővel, mert antiszemita nézetek mai napig vannak bőven... engem simán csak lerománoznak mindenhol, pedig anyukám olasz származású, az én bőröm meg nem is lett kreol. XD
2022. aug. 13. 18:18
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
"látom rajta azokat a tipikus zsidó jellegű kiskutyaszemeket és nagy az orra. " - mármint apukádon látod? Szerintem ne erőltesd ezt - mindegy ki milyen származású. Arra figyelj: milyen ember? mit mond? mit cselekszik? ez fontos, nem a származás.
2022. aug. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudok forrást, de egyszer olvastam egy cikket, hogy nem is nagyobb a zsidó származásúak orra (átlagosan). Szóval szerintem csak beleképzeled.
2022. aug. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól nem leszel zsidó származású, hogy nagy orrod van és kiskutyaszemed (akármit is jelentsen ez).
2022. aug. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Félre ne érts, nem is akarok feltétlenül zsidó lenni, előnye nem hiszem hogy lenne az én szempontomból most már, lassan 30 leszek. :D De van néhány látványosabb vonásuk amúgy, akik tényleg bevallottan azok, és le sem tagadhatnák. Es van, akin nem is latszik. Mindegy is. Csak tudom; hogy ez a név nem csak zsidó név. ;)
2022. aug. 13. 21:02
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja és 29/N bár ez annyira nem lényeges most
2022. aug. 13. 21:06
 7/14 A kérdező kommentje:
Kiskutyaszemeken Adam Sandler vonásait értettem, apu is hasonló karakter, csak súlyosabb, kerekebb arccal.
2022. aug. 13. 21:07
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szép név egyébként. A Lázár héber eredetű férfinév, az Eleazár név görög rövidüléséből, illetve ennek a latin Lazarus formájából származik. Jelentése: Isten segített
2022. aug. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, a jelentése nekem is tetszik, főleg mert a keresztnevem fehéret jelent. :D Isten segített Fehér... és valóban tejfehér a bőröm, de ezen sosem gondolkodtam, hogy még erre is illik, csak most esett le. Ha egyszer lesz gyerekem, hasonlóan szép értelmű nevet keresünk neki remélem. ^^
2022. aug. 13. 21:20
 10/14 anonim ***** válasza:
Szép neved van, igen. És biztos találtok majd a gyereknek is szép nevet.
2022. aug. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!