Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Romák körében szokták mondani...

Romák körében szokták mondani hogy "te lázár vagy, de nagy lázár vagy"stb Ez nem vezetéknévre utal hanem valami tulajdonság és valóban magyartól még nem hallottam csak romától! Utána kerestem nincs ilyen cigány szó szótározva. Mit jelenthet?

Figyelt kérdés

2015. febr. 13. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a bibliai Lázárra utal, aki feltámadt. Vagyis meglepetéseket okoz az illető.
2015. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg a meglepetésre utal, de nem a bibliai Lázár alapján, hanem Lázár János alapján, aki a teljes ismeretlenségből került a magyar politikai paletta legbefolyásosabb posztjaira :D


A kifejezést én még sosem hallottam sem cigány nyelven sem magyarul, pedig bőven lenne rá alkalmam :)

Szerintem ez egy adott közösség szlengje lehet.

2015. febr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!