Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Lázár vezetéknévről mit...

A Lázár vezetéknévről mit gondoltok? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Én úgy tudom az erdélyi Lázárok keresztények, és mi is azok vagyunk származásilag (református erdélyiek), és apukám szerint sincsenek zsidó felmenőink, nem tud róla. Viszont, ahogy öregszik, egyre jobban látom rajta azokat a tipikus zsidó jellegű kiskutyaszemeket és nagy az orra. Az én orrom is ilyesmi, igaz, de alapvetően bárkiben lehet zsidó eredet, csak sokan letagadták, hiszen régen "bűn" volt zsidó származásúnak lenni. Egyébként a Lázár elég elterjedt vezetéknév, és valóban nem feltètlen van köze a zsidósághoz.

2022. aug. 13. 18:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában elég sok rosszat gondolok erröl a névröl (vallástol függetlenül!). Igaz, hogy csak egy példány miatt!:-)
2022. aug. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Megértelek téged, de úgy tudom ő tényleg kikeresztelkedett zsidó származású.
2022. aug. 13. 22:20
 13/14 anonim ***** válasza:

A Lázár név egy teljesen normális név. Nem túl gyakori, nem egy tucatnév.

Nem kötekedésképpen, de érdekelne, mi bajod azzal, ha zsidó őseid is volnának? Miben lennél ettől más ember? Miért hiszed, hogy csak a zsidó embereknek lehet nagyobb orra az átlagosnál? A zsidó vallás a kereszténységet megelőzte, történelmileg is új jelenségnek tekinthető. Számít, hogy az őseid miben hittek? Áttérnél az ő vallásukra, csak mert másban hittek?

Szép dolog, ha utána nézel honnan származtok. Ebben a levéltár nagyobb segítségedre lehet, mint a rokonaid által őrzött emlékezet.

2022. aug. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Csak szeretném ismerni az eredetünket! Nekem ez fontosnak tűnik. Ami egyértelműen van bennünk anyai ágon az olasz vér és mongoloid beütés (tatárok ázsiai nép voltak), mert mandulavágású a szemrésünk és látványan rejtett szemhéjunk van. A B- vércsoport is arra utal, hogy valamilyen ázsiai eredet van a családban. Vallásomat ezek az infok nem befolyásolják, de sok különleges vonású, szép ember van a családban, úgyhogy a Kárpát-medence valóban egy nagy olvasztótégely szerintem. A Lázár név annyira nem is ritka, valóban, de a keresztnevem ritkább, mint az átlag. :D
2022. aug. 14. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!