Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csesztetik a turisták...

Miért csesztetik a turisták az angol királyi testőröket?

Figyelt kérdés
Több videót is láttam erről a jelenségről és az eszem megáll mikor egy ilyet látok. Angol királyi testőrnek lenni egy hatalmas megtiszteltetés, sok turista meg viccet csinál belőlük és elfelejtik, hogy ezek képzett katonák.
2022. aug. 15. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Mert ostobák, és azt hiszik, hogy ez vicces, valamint kíváncsiak, hogy ők vajon képesek-e kizökkenteni az őröket (nyilván nem, hiszen szinte az összes ugyanazt az óvodás szintű piszkálódást folytatja).

Voltam Londonban, láttam a testőröket, az egyikük mellé oda is álltam egy fénykép erejéig (visszagondolva ez sem a legudvariasabb dolog), de nem kezdtem el tapogatni vagy hasonló, egyszerűen odaszóltam neki, hogy "keep up the good work", majd mentem tovább.

A turisták többsége (függetlenül ettől a konkrét helyzettől) nagyon tiszteletlen és értetlen a helyi kultúrával és szokásokkal szemben.

2022. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszik, hogy turista látványosságnak vannak odavezényelve. Mondjuk egy szobrot sem kezdenék el fogdosni...rengetg az idióta ember, mondom ezt hót türelmes emberként.
2022. aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Youtube. Felveszik ahogy ledózerolja őket az őrség, aztán megvan a 15 perc hírnév és a fail videó. Sokaknak ez az élete.
2022. aug. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Hát egyfelől, ahol biodíszletként tartják az élő embert, ott ne várjanak tiszteletet, mert tényleg nevetséges. Másfelől azért tahók egyesek, mert nem lettek még pofán vágva. Ha a királynői testőr nem is mozdulhat, csak létezik valami közrendőrség, ami eltessékelhetné onnan az elpofátlanodó turistákat...
2022. aug. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 "Mondjuk egy szobrot sem kezdenék el fogdosni" A funchali Ch. Ronaldo szobor keze és a nadrágja(!) is fényes a sok simogatástól. Amit a helyiek gondolnak a turistákról, az igaz.
2022. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:

A válaszokkal is egyet értek csak volt ennek egy kialakulása is. Valamikor régebben még elterjedt az a testőrökről, hogy bárki bármit csinál ők mozdulatlanul kell álljanak. Na ez terjedt is rendesen. És ki is próbálták a turisták, mondván, hogy bajuk úgysem lehet, mert nekik fegyelmezetten kell állniuk. Utána tovább görgette a szokást, hogy a turisták egymáson is látták, hogy mindenki odamegy és csinál valamit és megerősítettnek gondolták, hogy tényleg ilyet lehet, mert ezt csinálják mások is és semmi baj ezzel.


Közben világszerte hasonlóak az őrségváltások és díszőrségek. Hasonló Németországban is és Görögországban is és lehetne folytatni a sort. Mégsem csinálják ezt másokkal és nem véletlenül nem csinálják.

2022. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!