Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csodálkoznak, hogy ennyi...

Csodálkoznak, hogy ennyi fiatal ilyen ebbe a mai világban?

Figyelt kérdés

Előszőr is..Sokszor olvastam, hogy mennyire káros a facebook- függőséget okoz,alvatlanságot, van aki öngyilkos lett a facebook miatt, lusták-elhíznak mert állandóan a gép előtt ülnek, semmi más nem köti le a figyelmüket csak a facebook meg az internet...

Na most, ha ennyire nagy a probléma, akkor miért nem tesznek ellene? Pl, hogy beszűntetik az ilyen közösségi oldalakat? Na meg ott vannak azok a tinirib@ncok is, akik meztelen fotókat raknak fel magukról. Még is hova lehet felrakni? Myvip, iwiw, facebook.

Ha ennyire látják a problémát miértjét, és súlyát, akkor az "okosok" miért nem szüntetik meg az efféle közösségi oldalakat? Már is pár problémával kevesebb lenne.

Vagy csak én hordok össze hülyeségeket?

Mert gondolom nem lenne megoldhatatlan ez, csak hát a pénz az nagy úr.-.-"

Akkor meg ne csodálkozzanak, hogy a mai fiatalság így elbutul , és ne panaszkodjanak, hogy ilyenek a mai fiatalok. Lehetne tenni ellene, de az emberi butaság az határtalan.

És én sem vagyok túl öreg, 18 éves vagyok.


Ti mit gondoltok erről??


2010. szept. 24. 14:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Most úgy őszintén, ha egyetértek velem, akkor miért van mindenki ellenem?:) Na mindegy.

Mellé írtam, hogy a közösségi oldalak és internet...

2010. szept. 24. 14:34
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A probléma nem azzal van, hogy vannak ezek az oldalak, jobbára teljesen szabályozatlanul, hanem túl sok a szabadidő. Nem igazán szerveznek iskolán kívüli elfoglaltságokat, ha meg az óráknak vége, a szülő meg még dolgozik, mit tud csinálni?

Vagy hazamegy, és leül a gép elé, vagy megy bandázni.


Változatos iskolán kívüli programokat, szakköröket, sportlehetőségeket kellene biztosítani, hogy mindenki megtalálja a magának valót.

2010. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Most úgy őszintén, ha egyetértek velem, akkor miért van mindenki ellenem?:) Na mindegy."


Nem vagyok én ellened, csak rámutattam, hogy mit látsz rosszul. Abban nem értünk egyet, hogy te emberen kívüli tényezőket okolsz a bajokért (Facebook, közösségi oldalak, net), én meg magát az embert (illetve annak a hülyeségét).


"Mellé írtam, hogy a közösségi oldalak és internet..."


Ami viszont egyrészt még mindig csak kettő a sok közül, másrészt pedig, lásd fentebb, emberen kívüli tényező. Márpedig hogy az ember hogy kezeli a rajta kívül álló tényezőket, az csak és kizárólag tőle magától függ.


Végeredményben tehát beláthatjuk, hogy valóban minden azon áll vagy bukik, hogy az ember mennyire van bármely adott helyzet magaslatán, és mennyire tud vagy nem tud mit kezdeni a dolgokkal. :)

2010. szept. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Értem én mit mondassz.

De pl. van egy 11 éves gyerek. A szülei persze mindig magukra hagyják. És ott van az internet.

Egy gyereket még lehet manipulálni az internettel adott lehetőségekkel.

2010. szept. 24. 14:41
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
14:28 szépen összefoglalta, egyetértek.
2010. szept. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"De pl. van egy 11 éves gyerek. A szülei persze mindig magukra hagyják. És ott van az internet.

Egy gyereket még lehet manipulálni az internettel adott lehetőségekkel."


1.) Egy gyereket _mindennel_ lehet manipulálni: újságokkal, tévével, rádióval, de még a bolti reklámokkal is, nem is szólva a tanárairól és az osztálytársairól. Miért épp a netet emeled ki?


2.) "A szülei persze mindig magukra hagyják." - ez a probléma IGAZI gyökere. Persze nyilván nem lehet a szülő a gyerekkel a nap 24 órájában (nem is lenne egészséges), de éppen ezért (és az 1.) pontban foglalt egyéb tényezők miatt) kell a lehető legkorábban megkezdeni azt a bizonyos értelemre nevelést, hogy minél hamarabb tisztában legyen a gyerek a dolgokkal, és minél kevésbé lehessen hülyíteni. Értelemszerűen gyerekkorban még a szülők felelőssége a nagyobb, nekik kell biztosítaniuk a csemetéjük megfelelő nevelését.

2010. szept. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Aki ilyen hülyeségek miatt öngyilkos lesz, az alapból bolond. A megoldás talán az lehetne, ha korhatárossá teennék a regisztrációt és a felhasználást, mondjuk úgy, hogy személyi iratok számát kérik el regisztrációnál. Vagy v.mi olyan dolgot, amellyel nem lehet, vagy borzasztó nehéz visszaélni.
2010. szept. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

14:28 tiszteletem,


egy aprósággal szeretném csak kiegészíteni amit írtál:


"Egy gyereket, [és sajnos a legtöbb felnőttet is] _mindennel_ lehet manipulálni: újságokkal, tévével, rádióval, de még a bolti reklámokkal is, nem is szólva a tanárairól és az osztálytársairól. Miért épp a netet emeled ki? "


cheers

2014. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!