Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne essek...

Mit csináljak, hogy ne essek vissza a depresszióba? Jön a tél, megint nem lesz nappal, csak néhány óráig, milyen programot találjak ki télen sötétedés után?

Figyelt kérdés
Ez tényleg betegség, ne nevessetek és ne oktassatok ki, kérem.
2010. szept. 24. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

nem hinném, hogy a fényhiány okozza..

Amugy ezen könynu segiteni ha így van.. Plázázz!!


Én rengeteg cukrot szoktam enni pl 6-8 twix vagy 4-5 sport szelet ha vmi bajom van és az egy ora altt megoldja.


Vagy a gyömbérsör, ilyesmi fűszeres fahéjjas italok, vanilia puncs stb..

2010. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevetek, voltam én is. Bár szerencsére enyhén, és gyorsan kilábaltam belőle. Én sokat varrtam/hímeztem gobelineket. Persze nem mondom, hogy állj neki hímezni, de valami olyan hobbit keress, ami teljesen leköti a figyelmedet és akkor nem érsz rá azon filózni, hogy milyen rossz neked. Lehet, hogy elég egy jó könyv is. De mindenképpen kell valami hobbi!
2010. szept. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Keresd a tél örömeit! Például kiskoromban rendszeresen este sötétben mentünk ki az utcára hógolyózni, szánkózni, hóembert építeni... olyan szépen csillogott a lámpák alatt a hó!

Lehet menni korcsolyázni, be lehet ülni a jó meleg lakásba, bebugyolálni magad egy vastag plédbe teával vagy forralt borral, ez egy kinti program után a legjobb, mikor át vagy fagyva.

Karácsony előtt olyan szép a város, kivilágítva, tele csillogó dolgokkal... csak a boltokat kell messzire elkerülni, mert ott idegbetegség és tömegnyomor van.

Lehet házibulit tartani némi hógolyózással, lányok fürdetésével megspékelve.

Össze lehet ülni a barátokkal és fondüt készíteni.

Karácsony előtt szintén összeülni (én a húgommal szoktam), lakásdíszeket gyártani és karácsonyi zenéket hallgatni.

Vagy fogj egy párnát, tedd oda a radiátor elé és dőlj neki, élvezd, hogy meleg.

Süssetek közösen süteményt, mézeskalácsot karácsonyra vagy pogácsát a szilveszteri bulira.

Menjetek farsangolni, készítsetek saját kezűleg jelmezeket és öltözzetek be.

Ülj le este gyöngyöt fűzni, vagy bújj össze a pároddal egy jó filmen...


Rengeteg lehetőség van, csak keresni kell őket :)

2010. szept. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
énis igy voltam.. de aztán kaptam egy kutyát :) vele még télen is jó játszani.. főleg mikor először lát havat :D egyből elszáll a rosszkedved ha látod hogy milyen aranyosan hajkurássza a hópihéket :D
2010. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ha kisért a depresszió,gondolkozzál hogy mivel tudnád valamelyik ismerösödet boldoggá tenni,segitteni valamiben stb

ha az ember nem magával foglalkozik,csodák tudnak történni

de inkább kezd el most..


"aki mást felüdít,maga is felüdül"

2010. szept. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
sportolj! a sport jó hatással van a kedélyállapotra, és ha megtalálod azt amit szívesen csinálsz, akkor sikerélményeid is lesznek!
2010. szept. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogja egy jó és hosszú könyvet és kezdd el olvasni (Ken Folett nagyon jókat ír) az majd máshová repít, és teljesen elfelejted, hogy tél van. vagy vegyél virágot, vagy valamilyen háziállatot és nevelgesd, tanítgasd. Vagy masszírozz malacot, az ezért jó, mert csak akkor marad nyugton ha 100%-osan rá figyelsz (talán Hollandiában, stresszűzésként, üzletembereknek tartanak ilyen foglalkozásokat).
2010. szept. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, végre normális volt mind.

Megpróbálom túlélni gyógyszer nélkül, elmegyek teremfocizni a barátaimmal és lehet, hogy elkezdek németül tanulni.

2010. szept. 25. 16:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sétálj az utcán, menj a barátaiddal sportolni (szánkó, bob, síelés). Én szeretek télen este sétálni, mert olyan szépen csillog a hó, ahogy rávetül a lámpák fénye.
2010. szept. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is depis vagyok utálom a telet meg a hideget, semi kedvem kimozdulni itthonról.Jó lenne ha lenne erre valami jó megoldás.
2010. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!