Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a sok...

Mi a véleményetek a sok elhízott, dohányzó, viselkedni nem tudó tizenévesről? Mi lesz ezekből?

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1.azt, hogy remélhetőleg kinövik.

2.Hogy jó lenne, ha lennének olyan nevelők/tanárok/szülők minél többen, akik motiválni tudnák őket egy normális, egészséges életre. Jó lenne, ha mindnek lenne lehetősége arra, hogy a benne levő tehetséget kibontakoztathassa. Talán ha igazi, elérhető céljaik lennének, akkor kevesebb lenne életükben a "pótcselekvés".

2010. szept. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Az, hogy én azért lettem elhízott, mert olyanok voltak a családi körülmények, lehet, hogy valaki teljesen normális, de kell neki a pia cigi vagy kaja, mert az nyugtatja meg.
2010. szept. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Első mondta meg a frankót, ehhez nem is nagyon van mit hozzátenni.
2010. szept. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, mellesleg pedagógus. Szerintem az a baj, hogy a legtöbb ember a kamaszok negatív tulajdonságait előbb észre veszi (vagy csak ezeket veszi észre), mint a pozitívakat. Rengeteg jó tulajdonságuk van. Ha erre építenénk, nekik is jobb lenne, meg nekünk is.

Nem lehet mindenért felmenteni a fiatalságot, de minden generáció tehet arról, hogy hogyan viselkednek az utódok.

2010. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Nem vagyok felnőtt,de ha nem baj leírom a tapasztalataimat:)

16 éves vagyok,és 15-17 éves barátaim vannak.Perpill van egy kisebb,15 fős baráti köröm,amiben mindenki cigizik,drogozik(lányok is!),rush-t szívnak,és minden héten kocsmába járnak.

Amikor megkérdeztem tőlük miért cigiznek,azt válaszolták,mert rászoktak a társaságban,megkínálták és utána nem tudtak leállni(arra hivatkozva h ha abbahagyják akár 3 napra is,idegesek,feszültek lesznek,és az a többieknek sem jó)Az suliban szoktak év elején levetíteni egy kisfilmet,amiben bemutatják a dohányzás káros hatásait(de ez őket kicsit sem érdeklik,még akkor sem amikor kamerába mutatták egy tüdőrákban meghalt ember szerveit) Nem értem őket,én csak néha szoktam meginni egy kis vodkanarancsot,és akkor is tudom hol a határ. A barátom is cigizik,egyszerűen utálom a szagát,arról ne is beszéljünk h csóknál is undorodom,mert még akkor is a cigi ízét érzem.És azt azért megkérdeznem,mi lesz velük pár év múlva?? Sárga fogak,esetleg rák,szürke arcbőr(2 rokonom is van aki rendszeresen,napi 1 dobozzal elszívnak,szürke,ráncos bőrük van,hozzáteszem huszonévesek,és úgy néznek ki mint a nagymamám aki az 50-en is túl van) Csak azért nem cigiznék,mert ez menő a társaságban.Rossz belegondolni,mi lesz a barátaimmal egyszer...:S

2010. szept. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Én is 16 vagyok, de ezekkel barátkozni képtelen lennék. Nekem már ott szinte vége van egy embernek, hogy cigizik. Kb egy embert viselek el, aki cigizik, mert ő nagyon normális - és őt is próbálom leszoktatni, kisebb sikerekkel (amikor megismertem napi 1 dobozzal szívott el, kb minden nap elmondom neki a véleményem, kiveszem a kezéből, ha kell, és leszokott napi 1 cigire). De 15 ember egy társaságban...100, hogy nem mindegyik okés. De valószínűleg más beállítottságú vagy, és neked nem ez a lényeg...... Nekem egész életemben mindig kevés barátom volt. De azokat rendesen megválogattam mindig is...és ők legalább tartósak is. És közel sem azért csinálják, mert lenyugtatja őket, hanem csakis az, hogy ez "menő"... Csak jussanak el odáig, hogy nem minden az, hogy menő legyen valami. Én személy szerint konkrétan gyűlölöm a mások által menőnek tartott dolgokat. Van ez a Converse imádat most... Nah, hát nekem megtetszett egy ilyen táska, de nagyon. Szép színe volt, bőr volt, erős volt. Erre mindenki, hogy húúú, milyen jó táska, hogy nekik is kell ilyen, húú de menőő, mindenkinek ilyen van. És itt vették el a táskától a kedvem.=D Az, ahogy mennek nagy társaságokban, és azt hiszik, hogy milyen menőek. Ha az egyik csinálja, neki is kell, mert fél, hogy ő akkor már nem lesz olyan menő... És ezért a hülye felfogásért lesznek ilyenek... Sokak tudják, hogy nem kéne, hogy felnőtt korukra is ki fog hatni, de számukra még az is menő, hogy az ilyen előadásoknál csak puffognak. Akik amúgy is normálisak azok végig érdeklődve nézik ezeket, akik nem, azokon úgysem ez fog már segíteni. Az egy dolog, hogy valaki kipróbálja, hogy ne legyen az, hogy ki se próbálta, de ennyi... Viszont az elhízás nem feltétlen lustaságból keletkezhet szerintem. Ebben nincs tapasztalatom, én sem vagyok telt, és a körülöttem lévő emberek sem durván. A viselkedni nem tudóra már nem is nyilatkozom, az ugyanúgy a menőséghez tartozik; sokaknak már az is tökre menő, ha fellöknek egy bicikliző nénit... Igen, megtörtént már a környezetemben. És a barmok mennek tovább és csak röhögnek. És természetesen nem ők állnak le a néninek segíteni...

De mindegy is... Hogy mi lesz ezekből? Korai halál, vagy a menőség átkaként olyanokba keverednek, amivel börtönbe is kerülhetnek. Kevés közölük megjavul. De ezekből van a legkevesebb...

/Bocsánat, hogy sokszor, érthetetlenül, össze-vissza írtam dolgokat./

2010. szept. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy ha már egyszer két ember gyereket szeretne, azt tisztességgel fel is kéne nevelni. Foglalkozni vele, beszélgetni, segíteni, meghallgatni, hogy ő mit gondol a dolgokról stb. Nem a pedagógusok nyakába varrni az egészet, mert nem ő az anyjuk, vagy apjuk, ő csak a tudást ültetné a fejébe. Ha meg ilyen az anyuka meg az apuka:hogy elhízott, dohányzik, iszik, és nem tudnak viselkedni, akkor meg nem kell csodálkozni, ha a gyerek is olyan lesz mint ők, hiszen neki a szülei a példaképe.

Nem tudom mi lesz belőlük, egyesek sokra fogják vinni, mert mindenkin képesek átgázolni, a többi meg kimegy külföldre dolgozni, mert azt hiszi ott van a Kánaán.

2010. szept. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A cigizéshez annyit, hogy 22 vagyok, és 16 éves korom óta rendszeresen dohányzok, de még ma is elkérik a személyimet. :(

Amúgy szerintem elsősorban a szülők tehetnek erről, mert az hogy egy családban értékrend legyen nem anyagiaktól függ. Mindenesetre jól lerúgnám némelyiket az ülésről. Mindig nekem kell átadni a helyet, pedig nagyon fárasztó a munkám (ápoló). Úgy viselkedik némelyik, amit én csak 1 éve engedek meg magamnak, amióta külön lakom és a saját fizetésemből élek. Nem tudom, de nálunk ha soha ki sem volt mondva, de mindig ott volt a családi légkörben, hogy amíg az én kenyeremet eszed... Persze nem véresen, csak én is, és a testvérem is tudta, hogy meddig szabad elmennünk, mert tudtuk, hogy hálásnak kell lennünk azért, amit kapunk. Ezek a kölkök vagy el vannak kényeztetve, vagy az ellenkező véglet, túl szigorúak és a kölök ebből próbál kitörni.

Amúgy is azt figyeltem meg, hogy a mostani anyukák, akiknek ilyen korú gyerekük lehet, rettentő bunkón viselkednek, szóval volt honnan tanulni.

2010. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jajj mert tán a mostani 30-40 évesek antidohányos antialkoholista kistündérek voltak fiatalkorukban? Ugyan már :P
2010. szept. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Utolsónak részben igaza van...:)
2010. szept. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!