Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogy megsért...

Hogy mondjam meg, hogy megsértett? Terhes a barátnőm és nem akarom, hogy gondja legyen, hogy felidegesítem, de engem is nagyon bánt a dolog, és nem tudnék vele már úgy viselkedni mintha mi sem történt volna.

Figyelt kérdés

Barátnőmmel elég jó a viszonyunk. Anyagilag kicsit rosszabbul állunk mint ők, és éppen aktuális téma nálunk a kistesó, és ezért keres férjem másik állást. Barátnőmnek is írtam, ha tud esetleg a férje segíteni az én férjemnek. Nem írtam, hogy helyezze el a férjemet az Ő férje munkahelyén. Megjegyzem barátnőm férje nagyon jól keres, de speciális a szakmája. Barátnőm válasza: Sajnos a férjem nem ezt tanulta és nem jó neki. Az Ő férje sokat tanult és nagyon nagy szakmai tapasztalattal bír (ezt részletezte még) és egyébként is arra a munkahelyre csak kihalásos alapon lehet bejutni.

Amikor 4 éve én kerestem másik állást( volt állásom, de nagyon kiborítottak)nem volt létkérdés, hogy legyen másik állásom, de mégis. Barátnőmmel egy sulit végeztünk és egy a diplománk. Ő a szakmában doglozott, én is, de én kicsit mást, de mégis szakmába vágott. Amikor Ő egy új helyre került kerestek még embert. Akkor kérdeztem, hogy tudna-e nekem segíteni. Akkor a válasza az volt, hogy én nem értek ehhez a szakmához, mert nem ebben dolgozom. Annyira meglepődtem, hogy nem szóltam egy szót sem, hanem inkább csenben maradtam, és elhittem, hogy tényleg nem éppen ezzel foglalkoztam. Majd egy hónap múlva jött nekem barátnőm panaszkodni, hogy olyan embereket vettek fel, akik semmit nem tudnak és nem is szakmabeliek. Hát, nem szóltam semmit, csak támogattam ötletekkel, hogy akkro segítsen nekik és tartson ki. Ezért esett rosszul ez az eset, hogy most a férjemmel kapcsolatosan sem úgy válaszolt szerintem mint ahogy ez egy jó baráthoz méltó, hanem kifejezte, hogy az Ő férje mennyire szuper ember és azért dolgozhat ott. Nem az esik rosszul, hogy nem tud segíteni, mert hát más barátaim se tudnak most, de egyik sem dörgölte az orrom alá, hogy ők mennyire nagyon jók, és mennyit tanultak, hogy ott dolgozhatnak. Én reagálom túl, vagy másnak is rosszul esett volna? Mintha nem tudom én milyen nagyon jók lennének ők a férjével. Megjegyzem, hogy eddig nem volt nagyon konfliktusunk és nagyon szeretem a barátnőmet, és féltem, hogy esetleg félreérti és nagyon felhergeli magát terhesen, de napi szinten beszélünk most már második napja, hogy nem tudtam hozzászólni, mert hát na rosszul esett. Hogyan tudnám ezt úgy elmondani, hogy ne értse félre, de mégis tudassam, hogy szerintem ez nem volt szép tőle, és másokat is megbánthat akaratlanul, ha így válaszol.


2011. ápr. 25. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Csak azt nem értem, miután az előző alkalommal is negatív volt a válasza, miért fordultál hozzá megint? Nem lehet, hogy ő meg kellemetlenül érzi magát, amiért ilyesmit kérsz tőle? (Nem minden munkahelyen úgy van ám, hogy a dolgozó odamegy a főnökhöz: "van egy haverom/barátnőm, őt vegyétek fel ide")
2011. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a barátnőd egyáltalán nem barátnő.Szép lassan távolodj el tőle.Majd talál mást, akinek elmondhatja, mennyire jók a férjével együtt.
2011. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg olyan jó barátnők vagytok, akkor meg tudjátok beszélni. Kérdezd meg tőle, hogy hogyan értette valójában, mert neked így és így jött le, ami számodra bántó, pedig tudod, hogy nem akarna téged szándékosan megbántani. Tedd hozzá, hogy rosszul esne, ha a legjobb barátnőd tényleg ilyesmit gondolna rólad, vagy a férjedről..

Szerintem elő lehet adni a problémát úgy, hogy ne legyen belőle sértődés. Lehet, hogy nem akar egy munkahelyen dolgozni veled valamilyen okból.. Én hiába szeretem a családtagjaimat, nem akarnék együtt dolgozni velük, mert ha kritika éri őket, nekem ezerszer jobban fáj, hiszen én hoztam őket arra a helyre. Nem tudnám úgy jól érezni magam a munkahelyemen, ha valakit, akit szeretek, kevésbé kedvelnek.. és az is kicsit kellemetlen lenne, ha jobban bírnák nálam:)

Egyáltalán nem biztos, hogy rosszindulat rejtőzik a magyarázata mögött. Inkább csak nem tudja kifejezni magát úgy, ahogyan kellet volna.. Mindenesetre beszéljétek meg, különben benned marad a tüske, és soha nem lesz olyan a barátság, mint régen. Ha fontos vagy neki, akkor tisztázni fogja magát. Ha pedig nem, akkor legalább ez is kiderült..:(

2011. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem azt kértem, hogy most azonnal menjen oda és kérdezze meg:) csak kérdeztem, hogy ha esetleg tudna valamit...Mintha ahogy szerintem bárki megettné, ha szeretne állást váltani, hogy megkérdezi a barátait.

Igen, már én is rájöttem, hogy az előző alkalommal is rosszul reagált. Igazából most a férjem kérte, hogy őket is kérdezzem meg, és én mondtam a férjemnek, hogy hát elutóbb is furán sült el és inkább ne is kérdezzük. De aztán végül úgy voltam vele és ha tényleg éppen tudnak valamit... De írtam is, hogy nem a barátnőm férjének a munkahelyére gondoltam, csak ezt nem fejtettem ki részletesen, mert hát ott is esetleg lehet valami.

Úgy gondolom, ha neki kellemetlen a kérdés azt még mindig egyszerűbb megírni, mint azt amit írt. Én simán elmondanám neki, amit érzek, de most az állapotára tekintettel nem tehetem. Ezért kértem tanácsot, hogy hogy viselkedjek, mert szerintem egy barát a baráttal azért nem feltétlen kioktató kellene, hogy legyen, vagy ez normális és én vagyok érzékeny?

2011. ápr. 25. 18:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Sztem baráti kapcsolatban, vagy akár ismerősiben is csak simán el szokott ejteni ilyen az ember, ha munkát keres, hogy ha tudsz vmi szólj és kész. Általában nem érti ezt úgy senki, hogy valahova szerezz protekciót.

A barátnő tapintatlan, és kicsit el van szállva magától. Ha kismama ha nem, ilyet egy barát nem csinál, hogy lenézi a másikat, csak azért, mert rosszabb anyagi körülmények között el. Ha zavar akkor igenis tedd szóvá neki, beszéljétek meg. Ne fojtsd el, mert hosszú távon úgyis megmérgezi a kapcsolatotokat. Ha megsértődik, akkor meg keress egy olyan barátot, aki nem 2 m magasságból néz le rád.

2011. ápr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem kell tekintettel lened az állapotára sztem. attól, hogy vki kismama még nem kell megengedni neki, hogy bunkó legyen. HA megszül meg azért nem szólsz, mert kialvatlan?
2011. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem volt bunkó a barátnőd. Ez nálunk sem úgy megy, hogy bármilyen módon befolyásolni tudom, hogy valakit felvegyenek. Ha meg meg is kérdeznének, hogy xy milyen munkaerő lenne szerintem és, hogy felelősséget vállalok-e érte, nemet mondanék. A barátnőd férje egyáltalán nem ismeri a te férjedet annyira, hogy meg tudja ítélni, ért-e az adott munkához. Mivel te is leírtad, hogy a férjednek teljesen más a szakmája, így mégis hogyan gondoltad? Kb. olyan lenne, mintha egy asztalos felvetetnél festőnek, mert ismerős az egyik kolléga. Ha nem ért hozzá a férjed, akkor úgyis kirúgnák, csak éppen repülne a barátnőd férje is, mert ő vitte oda.
2011. ápr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem értem kedves utolsó, mit nem értesz a helyzeten. A kérdező egyértelműen leírta, hogy ő NEM protekciót kért, nem azt hogy a férjét vagy őt betolják valahova, egyszerűen csak annyit, hogy ha tudnak valahol szabad munkahelyet szóljanak. Szerintem egy jó barát rábólint és annyit mond, hogy "rendben, ha tudok szólok", vagy "sajnos most nem tudok, de majd érdeklődök én is néhány ismerősnél", esetleg az adott véleményt is elmondhatná úgy, hogy tud, de valószínűleg nem olyan végzettségű embert keresnek, amilyen a kérdező férje. Ezek szerintem abszolút természetes és egyáltalán nem sértő kijelentések, míg az, hogy egy állítólagos barátnő ecsetelni kezdi, hogy ők a királyok már sokkal inkább bántó lehet. Próbáld ezt normál körülmények között megbeszélni vele, lehet kicsit féltékeny, nem akarja hogy ti is elérjétek azt, amik ők, örül hogy valamiben jobb lehet nálad, csak ezt nem a legjobb módon fejezi ki. Egyetértek valakivel aki fentebb írta, hogy kezdj bele úgy, hogy te ezt így értetted, és ez neked nagyon rosszul esett, hiszen nem azt kérted, hogy a saját munkahelyükre tolják be a férjedet, és fájt hogy így reagált. Ebben nincsen semmi rossz. Lehet hogy ő is csak érzékenyebb kicsit a szokásosnál, rossz napja volt, bármi történhetett. Próbáljátok normális hangnemben megbeszélni! Ne támadd le, csak szépen mondd el neki a problémát és várd a reakciót... ha nagyon felizgatná magát, akkor mondd azt, hogy majd inkább fojtassátok máskor, mert nem szeretnéd hogy valami bajuk essen (a picinek és neki).
2011. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem túlreagálod.
2011. ápr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint nem olyan furcsa, ha kicsit rosszul esett. Akik nem értik a helyzetet, NEM KÉRTEM, hogy vetessen fel valahova soha, csak kértem, ha esetleg tudna segítsen. Ebben benne van az is, hogy estleg nem akar és nemet mond, de még az is kevésbé esett volna rosszul, ha ezt mondja, mint lenézően válaszol, és ecseteli, hogy ők mennyire nagyon jók, és nekünk mi nincs. Köszönöm még egyszer a segítséget és beszélni fogok vele személyesen.
2011. ápr. 26. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!