Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy Győrben...

Miért van az, hogy Győrben tüntetnek, hogy ne építsenek oda gyárat, mert káros. Közben kelet-magyarországon meg sírnak, hogy nincs munkahely. Miért nem viszik oda a gyárakat ahol van munkaerő?

Figyelt kérdés

2022. szept. 22. 21:10
1 2
 1/17 anonim válasza:
90%
Az adott területen a VW konszern építene gyárat, azért ott, mert mellette van az Audi. Logisztikailag öngól lenne keletre telepíteni. Valamint Győr szélén épül egy új lakónegyed az ipari parki munkásoknak.
2022. szept. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%
Bocsi! De miért nem megy oda a munkaerö ahol van "gyár"?
2022. szept. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

#2 +1

Ezért kell Győrből külföldre menni, és nem itthon csóróskodni.

2022. szept. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Isti22 ***** válasza:
73%

Nem tudom, miről van szó, de ha csak az számítana, hogy legyen szabad ember a gyárba, akkor minden gyár Afrikában, Ázsiában lenne.


Számít az is pl. hogy van-e képzett munkaerő, milyen az infrastruktúra, milyen a gazdasági környezet. Egy bécsi vagy pozsonyi cégnek pl. Győr sokkal közelebb van, mint Debrecen és nem biztos, hogy megéri olyan messziről elszállítani a készterméket.

2022. szept. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3-as azért kell Győrből külföldre menni, mert Győrben sok jól fizető munka van? Ne érts félre tisztában vagyok vele, hogy Ausztria sokkal élhetőbb, sokkal magasabb fizukkal stb stb. De ez hogy kapcsolódik a kérdéshez? Inkàbb onnan kell elmenni ahol nincs munka nem?
2022. szept. 23. 06:20
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
A jól fizetőmunka ugye csak vicc? Balkáni szinten vannak Magyarországon jól fizető munkák maximum.
2022. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Úgy értve jól fizető, hogy nem minimálbérért dolgozó szalagmunkások vannak mint kelet-magyarországon. Keres annyit az átlag betanított munkás réteg, hogy eléldegél belőle, de nyilván új ingatlant vagy autót már nem. De azért nem kell fát lopnia az erdőből mint Borsodban.
2022. szept. 24. 18:49
 8/17 A kérdező kommentje:
1-es hol épül lakónegyed?
2022. szept. 24. 18:50
 9/17 anonim válasza:
Tatai út és az Alsókert utca között. www.gyorparkvaros.hu nem messze lakom a területtől, részben érintett is vagyok. #1
2022. szept. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hülyeség lenne felépíteni az ország keleti részén az új gyár egységet, minél közelebb annál jobb.

Ha tetszik a lakoságnak ha nem, az új gyár egység felfog épülni itt Győrben.

Tudom. Az Audi-nál vagyok.

2022. szept. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!