Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lesz még valaha a magyarokban...

Lesz még valaha a magyarokban hazaszeretet?

Figyelt kérdés

Mielőtt megjönnének a magukat okosnak képzelő emberek nem nem vagyok Fideszes (úr isten valaki szereti a hazáját de nem Fideszes? Aztaaaa)


Na szóval azért vetődött fel a kérdés mert sokan a hazaszeretet a kormány szeretével azonosítják és inkább saját nemzetüket gyűlölik és elitélik a nacionalizmust de ha más nép nacionalista (Ukrajna) akkor álva tapsolnak.


Én szeretem a hazám büszke vagyok arra amit ezért a magyarság , a kultúránkra, a történelmünre, a sok tucat találmányra amik nélkül teljesen más lenne a világ (sőt most ezt le se tudnám ide írni ha pl nincs Neumann János)


Szóval megértem ha valaki nem így gondolja de miért kell lenézni azt aki büszke a hazájára.


Sose a politikusok a nacionalizmus és a nemzetek közti barátságok főszereplői csak eszközök amik néha meghibásodnak pl a lengyel magyar barátság se a politikusoké hanem a két népé . Én pl még így ilyen ellentétben is kintovoltam Lengyelországba 1 hétig ahol megtudták hogy magyar vagyok hirtelen olyan kedvesek lettek és olyan nagylelkűek mint a sajátjaival se pl bementem egy kis boltba az eladó megkerdezte honnan jöttem mondtam Magyarország odaata ingyen amit venni akartam . Pedig most a lengyel és magyar politikusok közt nagy a vita a háborúval kapcsolatban és ez bizonyítja hogy nem a politikusok a nacionalizmus hanem a nép.


Így az eredeti kérdéshez vissza. Mikor lesznek újra hazaszerető emberek?


2022. okt. 6. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Van akiben igen, van akiben nem.
2022. okt. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%
Haszontalannak tartom a dolgot. Magyar kultúrkörnyezetben nőttem fel, és nyilván magyar vagyok, de számomra ez csak annyira fontos amennyira hasznosítható. Nem igazán tudom hogy milyen pozitív dolgot tudnék a hazaszeretetből "kihozni".
2022. okt. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj, hogy mára minden elértéktelenedett, ami régen fontos volt. A mai világban sajnos, már csak egy érték van, és ez a pénz.

A fiatal generáció már úgy nőtt fel, hogy példát sem látott maga előtt a hagyományos értékek tiszteletére. Nem is tisztelnek semmit.

És az amerikai filmeken nőnek fel, Amerikát tekintik etalonnak, Nyugatra vágynak, mert azt sugallják ezek az alkotások, hogy ott minden szuper, mindenki azt csinál, amit akar és jól él. Nem veszik észre a különbséget a film és a valóság között. Amerikaiak, Nyugat-európaiak akarnak lenni, nem magyarok. (Furának találom, amúgy, hogy az amerikai filmek néha csöpögnek a giccses hazaszeretettől, de ebből mégsem azt következtetik ki a fiataljaink, hogy a hazánkat szeretni okés, hanem azt, hogy Amerikát szeretni okés.)

Azt meg különösen visszatetszőnek találom, hogy saját hazájukat nézik le sokan, saját hazájuk ellen beszélnek, elképzelem, mit gondolhat egy külföldi ezt hallva, minimum azt, hogy nem normális az illető, de valószínűbb, hogy benne is visszatetszést kelt az ilyen, saját hazáját pocskondiázó ember.

Én legalábbis értetlenül bámulnék egy Dániát szidalmazó dánra, Görögországot gyűlölő görögre, vagy Ausztráliáról minden rosszat hirdető ausztrálra!

2022. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!