Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miről beszélgetnek egymás...

Miről beszélgetnek egymás között a ,,nem értelmiségi”, de kedves emberek?

Figyelt kérdés
Pontosítok, mert nem találtam megfelelő kifejezést, ami ne volna bántó, bár lehet, így is meg fogtok szólni.😅 A nem értelmiségit nem kifejezetten úgy értem, hogy valaki buta, hanem hogy pl. a közismerten értelmiségibb skatulyába tartozó témák nem érdeklik őt ( pl. politika, társadalmi kérdések, tudományos dolgok, elméleti fejtegetések. ), nem is beszél róluk egyáltalán, vagy ha igen, letudja annyival például, hogy a politikusok mind csak lopnak, őt ez nem érdekli ). Ismerek is egy srácot, aki kedves, rendes ember, tisztességes munkája van, ( lakatos) de minden téren egy gyakorlati ember, beszélgetés terén meg csak felszínes témák érdeklik ( pl. bulik, lányok, koncertek ). Tényleg nagyon normális volt, mondta, hogy még szeretne velem talizni, amikor rákérdeztem, de azóta nem írt, csak amikor én kerestem őt. Ezek után inkább hagytam őt. Lehetséges, hogy érezte, nincs meg a közös hang, csak nem közölte? Miről lehet beszélgetni olyanokkal, akiket nem érdekelnek elvontabb, illetve közéleti témák? Úgy éreztem, a talin is csak smalltalkolni tudtunk, pedig normálisak voltunk mind a ketten, én kerültem is az elméleti fejtegetéseket,mert már írásban tudtam, hogy ezek őt nem mozgatják meg. Nem a diplomás vs. melós ellentét érdekel és nem provokáció a célom ( pláne hogy a melós is lehet olyan intelligens, mint a diplomás, sőt! ) hanem az, hogy a nem túl széles érdeklődésű körű emberek tényleg felszínesek / smalltalkra hajlamosak egymás között és más környezetben is? Sokaknak elég arról beszélni, hol szórakoztak legutóbb, kiket és hogy szedtek fel , stb?

2022. okt. 22. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekik ennyibol all a beszelgetes. Nem tajekozodnak, nem kepzik magukat hobbi szinten sem. Pont tegnap beszelgettem tesoval, hogy valaki hogyan kepes egy alacsony szinten megmaradni, hogyan nem erdekli a vilag, a tudomanyok (sot volt is hasonlo kerdes a minap). Nem kell, hogy politizaljon. Csak valami ertelmet verjen a fejebe, hogy ne csak arrol tudjon kommunikalni, hogy kit ba'ott meg a "dizsi" mosdojaban.


De ezeknek ez is eleg. Megjegyzem: az, hogy az emberek 60%-a megelegszik a jelenlegi (nem)tudasaval, sajnos mindenre negativ befolyassal van, nem marad a buta emberek szobajanak falain belul a tanulatlansag. Kulonosen a gazdasag sinyli meg, valamint magukkal rantanak millio ertelmisegit is sok esetben.

2022. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A fizikai munkából élő emberek sem alkotnak egységes "tömböt", nyilván létezik olyan réteg, amelyik nem sokat változott a 60-as évek óta. Gondolom a lakatos srác életkora is közrejátszik azért a viselkedésében, feltételezem 50 évesen komolyabb fickó lesz.

Egy mai "melós" már sokszor idegen nyelveket beszélő, külföldön munkát vállalni képes szakember, ért a számítógépekhez, vagy a speciális eszközökhöz, amik a XXI. században a munkájához szükségesek.

Ha van megtakarítása - és van -, eligazodik a részvények, értékpapírok világában, pénzügyileg tudatos. Nézi az ismeretterjesztő tv csatornákat, játszik valamilyen hangszeren, volt már könyv a kezében, ha nyaralni megy, benéz a családdal a múzeumba is. Igényes a külsejére, odafigyel az egészségére, rendszeresen sportol. És a felsoroltak mind egy-egy témát jelentenek a kötelező közéleti kérdéseken túl, ami azért nyilván nem egy politológus szintjén zajlik, ezt el kell ismerni.

Nem mondom, hogy százból százan ilyenek, de azért egyre többen.

2022. okt. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj érdeklődni a munkájáról, azzal kapcsolatos dolgokról.

Vagy kiderül számodra, hogy mik érdeklik.

Vagy kiderül, hogy egy elképesztően buta, épp csak kedves gyerek.

2022. okt. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Hiába kedves és szimpatikus a tudása nem éri el a tiédet. Hosszú távon nem fogtok tudni egymással mit kezdeni. Nem hozzád való és később ez valószínűleg téged is zavarni kezdene. Maradj meg vele inkább a barátságnál.
2022. dec. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!