Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az általános iskolai előkészít...

Az általános iskolai előkészítőknek van értelme?

Figyelt kérdés
A lányom nagycsoportos és most szembesülök vele,hogy mindenki különböző előkészítőkre hordja a gyerekeét.Tényleg olyan fonots ez??
2010. szept. 28. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Én sose jártam ilyenekre, azt sem tudtam, hogy szokás :-O
2010. szept. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én is sak most szebesülök ezzel:) Mintha már egyetemre menne a gyerek:)
2010. szept. 28. 17:16
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Énse jártam ilyenre soha, szerintem nincs túl sok értelme... :D
2010. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek szocializációjának elsődleges színtere a család.

Amikor a fiaim kicsik voltak, egy zseniképző mellé költöztünk. Ez volt a körzetes iskolánk, ahova gyanútlanul beírattam a fiacskámat. Kitűnő tanuló volt, és versenyekre járt. Aki viszont akár tornából, de négyest kapott a bizonyítványban, már nem kapott jutalomkönyvet. Volt gyerek, akinek 4.1 volt az átlaga, a tanítónő szerint nem lehet Lacikától haladni. Közben gőzöm sincs, hova akartak még haladni, mert 7 évesen predikatív szószerkezetet tanultak.

Na most, 5. osztálytól jobbnak láttam lépni az iskolából, és a fiatalabb fiamat sem oda íratni.

Akkor most jön a lényeg. Az idősebb fiam ELTE programtervező matematikára jár. Viszont a fiatalabb, a hagyományos általánosból, református gimnáziumból ELTE, Bölcsész, anglisztikára. Nem vitt magával halmozottan hátrányos helyzet miatt járó pontokat, csak amit ő teljesített. Nem volt oper Angliában, nem fizettem méreg drága tanfolyamokat.

Szerintem a leginkább meghatározó a szocializációban, a minta adó szülő. Mert mondhatom én a gyermekemnek, hogy tanujjfijammermekbux. Azt másolja, amit tőlem lát.

Azt tenném még hozzá, hogy technikus voltam, amikor kicsik voltak. Most szociális munkás vagyok, és még mindig járok egyetemi kiegészítőre. Ha az meglesz, akkor meg majd a PhD.ra fogok. Tőlem mindig azt látták, hogy tanulok.

Sok sikert a gyermeknek.

2010. szept. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2010. szept. 30. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Bizony van!És érdemes megfogadni a tanácsokat!

Ismerek szülőket,akik az előkészítő javaslatai ellenére beíratták a gyermeküket az iskolába,pedig még egy év óvodát ajánlottak!

Semmi baj a kiskölökkel!Ügyes,okos!Csak nem tanult meg tanulni!!!És ez szerintem óriási lemaradáshoz vezethet!

Most kezdte a felső tagozatot a srác,de nem tudom hogy küzdhetné magát át rajta gondtalanul!

2010. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bebizonyosodott, hogy nem az lesz felnőtt korában sikeres, aki egészen kicsi korától fogva, mint egy miniatűr felnőtt, teljesítményeket hozott létre, hanem

aki teljes értékű kisgyerek életet élhetett.

2010. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!