Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ami nincs közvetlenül jelen...

Ami nincs közvetlenül jelen az csak képzelet és fantázia szinten létezik vagy van saját létezése is?

Figyelt kérdés

Pl. Ülök a fotelban, nézem a tévét, kimegyek wc-re. Az előbb a nappali képe volt előttem, utána a wc képe. A wc-n tudok gondolni a nappalira, de az csak a képzeletem. Tehát akkor is jelen van a nappalim, de csak a képzeletemben. Mikor visszamegyek megbizonyosodom róla hogy ott van, de ez még mindig nem bizonyítja hogy ugyanúgy fizikálisan is ott volt, miközben én csak mentálisan érzékeltem.

Tulajdonképp kissé önmegválaszoló kérdés mert ilyen tekintetben, mondható hogy ezen nincs is mit gondolkozni, mi másnak hihetnénk ha nem a tapasztalatunknak, tapasztalat azt mutatja a nappali eltűnik mint fizikalitás, és utána max. mint képzelet van jelen. Akkor is ez a tapasztalat ha mi kitalálunk hozzá dolgokat.



2022. nov. 8. 08:02
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

"Az eltűnés egy aktív dolog"


Hogy érted?

2022. nov. 10. 09:36
 22/23 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy kell valami, ami eltünteti, majd előhozza.

Ez pedig szembemegy a tudomány eredményeivel.

2022. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Ja igen, ezt még jóval visszább megfigyeltük, hogy nem felel meg a fizikai törvényeknek.
2022. nov. 10. 11:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!