Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha bejutnék a Mensa egyesületb...

Ha bejutnék a Mensa egyesületbe, az előny lehetne a karrierem szempontjából?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem az online tesztjüket és 125 feletti tartományt adott be, megcsináltam még kb 10szer és mindig ugyanaz az eredmény volt. Utána megpróbáltam szándékosan néha rossz választ adni és tényleg rosszabb lett az eredmény, tehát nem mindenkinek ugyanazt adja ki.

Utánanéztem ennek a dolognak és azt olvastam, hogy sok kapcsolatot lehet kiépíteni.

Tehát elképzelhető, hogy esetleg találkozhatok egy hasonló munkakörben dolgozó emberrel? (Jelenleg egyetemi képzésben tanulok szoftvermérnöknek)

A későbbi munkám során valamilyen szinten egyébként is fontos lesz az IQ. Majdnem minden állásnál feltüntetik elvárásként a jó problémamegoldó képességet és analitikus szemléletmódot.

Esetleg van valakinek tapasztalata erről?



2022. nov. 30. 05:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én megcsináltam a fizetős tesztet, sikeresen teljesítettem, de tagságot nem váltottam. Tapasztalatom nincs, de ismeretem és véleményem szerint főleg marketing, hogy előnnyel lesz a kerrieredre. Kapcsolatot máshol is tudsz építeni, nem csak egy korlátozott számú taggal rendelkező facebook csoportban.
2022. nov. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Úgy tudom van heti rendszerességű találkozó is, bár nem tudom milyen gyakori. Egyetem is sikerült baráti kapcsolatokat építeni, de karrier szempontból eddig még nem volt ebből semmi előnyöm.
2022. nov. 30. 13:00
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy hivatalos, Mensás ertekű IQ-teszt eredményem, de nem a Hungariqán keresztül, decemberben fogom csinálni az Mensásat, pont a networking miatt. Nem is csak a heti találkozók, programok miatt, hanem a nemzetközi szervezetben azért elég erős kapcsolatokra lehet szert tenni. Szerintem mondjuk önéletrajzbe kicsit proliság beírni az IQ-t vagy Mensa tagságot, de ha pár networking szempontból fontos embert megismersz, Linkedinen azért nézik a HR-esek, hogy milyen connectionjeid vannak.
2022. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ezen múlik a karriered, de az biztos, hogy a Mensában felülreprezentáltak az ilyesmivel foglalkozók.
2022. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Valami előnye biztos lenne, ha más nem új embereket megismerni.

Bár még lehet hogy nem is vesznek fel. Biztosra veszem hogy a személyes teszten nem csak ilyen jelölgetős feladatok lesznek.

2022. nov. 30. 18:38
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, van előnye, ha társaságot, kapcsolatokat keresel, lépj be. Csak a munkát illetően ne várj tőle csodát. Persze előfordulhat, hogy megismersz valakit, akinek a munkahelye pont téged keres, de azért ne erre építs. :)

A teszten pontosan ugyanolyan feladatok vannak, mint online. Kicsit nehezebbek, de ettől nem nehezebb bekerülni, mert mindenkinek nehezebb és a többiekhez képest kell jobbat írni.

2022. nov. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
ezt be is lehet gyakorolni? vagy lényegtelen a gyakorlás, csak az iq a lényeg és kész?
2022. dec. 1. 01:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok értelme nem lenne, ha begyakorolható lenne.
2022. dec. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Volt szerencsém tagokkal ismerkedni. Ne várj sokat.

Attól, hogy magas az IQ az nem feltétlenül jelenti azt, hogy hozzád hasonló személyiségek, jó emberek lesznek csak ott.


Ez csak 1 tényező, mint pl. szeretem a fácánlevest, valakik ebben a halmazban vannak, mások meg ezen kívül, de ugyanúgy mindenki más személyiséggel bír.


A szakma is egy tényező.


Nekem a kapcsolataim a mindennapok alatt gyűltek össze.


Pl egy régebbi csatis adapterem elszállt, ami fontos volt munkám kivitelezéséhez szükséges géphez.


Végig rohangáltam egy egész napot, hogy valahogy megoldjam a helyzetet, mert szorított a határidő.

Már-már feladtam, ám elhaladtam egy autó hifis bolt előtt. Behúztam a féket és visszamentem, gondolva, elektronikai dolgok ezek is. Szerelés is van.


Az idős úr kedvesen fogadott, övé az üzlet. Felvázoltam mi a helyzet, lekapott pár kábelt és mondta, menjünk fel a műhelybe.


Az első 5 perces beszélgetés alatt már tudtuk, hogy jóban leszünk. Amíg megjavította nekem, addig a magunk alkotási formáiról, eszközeiről és magunkról egy jót beszélgettünk.


Ahog sodródtunk úgy jöttek sorba a kapcsolataink is. Pl nekem egyik hobbim varrás, kárpitozás és rá is vágta, van ismerőse, aki méterárukkal kereskedik s szállít ki a helyi méterárusoknak is.


Stb.


Másik sztori, jó dokit kerestem, tesóm mondta, van egy ismerőse, akinek vannak ismeretségei, megkérdezi őt.

Végül az illető maga vitt el dokihoz, akit ismer. Az eltöltött 7 óra alatt pedig szintén megismertük egymást.


Az említett két embert pedig tervezem egymásnak bemutatni.


Így alakulnak ki a kapcsolatok.


Kérdező... Lehet valakinek magas IQ-ja, s tehet fel ostoba kérdéseket is az ember, ahogyan te is éppen.

Ne csak tesztre használd a logikádat, hanem elméletekre, dolgok megértésére józan paraszti ésszel.

2022. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Alapvető tévedés azt hinni, hogy aki jó eredménnyel elvégez egy ilyen logikai tesztet, az már valóban intelligens is.

Ez csak egy elenyesző része az ember intellektusának. Hol van még ettől a szociális képesség, az empátia, a nyitottság a művelődés felé, a konkrét kreatîv gondolkodás, a klf. élethelyzetekben a felismerő és döntő-cselekvőképesség, a saját indulatkezelés, stb.?


Ismerek olyan 140-es pontszámot elért illetőt, aki nem tud helyesen írni, szegényes a könyvtára, és érzéketlen mások iránt.


Márpedig az intelligencia nagyon árnyaltan összetett.


Ne képzeld őket zseninek.

A 120 körüli IQ meg erősen átlagos.


És igen, lehet bizonyos rutint szerezni a tesztábrám megoldásában.

2022. dec. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!