Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Előny vagy hátrány, munka...

Előny vagy hátrány, munka keresés szempontjából, ha több mint 15 éve vagyok egy munkahelyen? Előtte 3 munkahelyem volt, 3-4 évig voltam ott is.

Figyelt kérdés
2022. febr. 10. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem előny. Mi kaptunk már több olyan önéletrajzot, ahol 0,5-1 évente volt munkahelyváltás, egyből nem volt szimpatikus a vezetőknek.
2022. febr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Előny.

1es bele kéne gondolni vajon miért csak annyit dolgozott ott. Én 4 év alatt a 6. Munkahelyemen vagyok. Mostmár ez a 2. évem itt.

Az első munkahelyemen 4 hónapig melóztam 10 órából 12re lett megváltoztatva a műszak nem tudtam már feljárni mert úgy is napi szinten 5 órát utaztam oda-vissza útra.

Volt olyan munkahelyem is ahol a béremet mindig "elszámolták" kaptam 140 ezreket 250 helyett.

Volt olyan is ahol a főnölség pont egy rakás szarkupac volt semmibe se vették a munkást.


És ha szimpatikus ha nem a főnöknek nem a borito alapján kell megitélni a könyvet. Lehet megkéne fizetni az embert vagy emberszámba venni.

2022. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű előny. Általánosan. Attól függ milyen pozíció, de megnézném azért mellé a karrierutat is.
2022. febr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
#2-es, csak mondjuk lehet, hogy ha az illetőnek van 10 munkahelye és mindegyiknél alig volt 1 évet, akkor nem biztos hogy a munkahelyekkel van gond, hanem a munkavállalóval.
2022. febr. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
Csak annyi jönn le hogy, megalkuvó vagy.Nem mindenhol kedvelik ezt.
2022. febr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elony.
2022. febr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha neked jó, fizu okés, akkor rendben. Ma már a mobilitás jellemzőbb, mint az egy munkahelyen megragadni.
2022. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így nem semleges szerintem. Az sem jó ha 2 évente váltasz,(kivéve egyetem után nem árt, ha 2-3 év és még 2-3 év valahol) de az sem ha egy egy helyen vagy 15-20 éve már és semmi más nem volt.
2022. febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok féle képpen lehet okoskodni ebben a témában is, de teljesen mindegy, hogy ki mit gondol, mert valójában csak annak a véleménye számít, aki dönt a jelentkezésedről.


Az ő véleményét valószínűleg leginkább az fogja meghatározni, hogy neki milyen tapasztalatai vannak hozzád hasonló jelentkezőkkel. Mert ugye az ember szeret sztereotipizálni. Ha ismersz egy hasonló embert, akkor hajlamos vagy a bizonyos szempontok szerint hasonlónak tűnőt minden más szempontból is hasonlónak tekinteni.


Ha szerencséd van, akkor több féle hasonló embert is ismer, vagy képes jobban függetleníteni magát a prekoncepcióitól és inkább kíváncsi rá, hogy te milyen vagy, minthogy skatulyáz első ránézésre.


Persze az sem mindegy, hogy mit olvas ki az életrajzod megfogalmazásából. Azt látja a leírtakban igazoltnak, hogy 15 éve bekerültél a céghez, elüldögéltél egy íróasztal mögött és most váltanál (esetleg mert kirúgtak), vagy azt látja inkább igazoltnak a CV-ben, hogy azért voltál 15 évig egy cégnél, mert folyamatosan találtál új kihívásokat, fejlődési és karrier lehetőségeket, most pedig újabb kihívások és lehetőségek után nézel, mert annál a cégnél már elfogytak.


Van, ahol/aki azt is előnynek tekinti, ha nem akartál előlépni, hiszen ilyen ember is jól jöhet a cégnél, aki megbízhatóan végzi a munkáját és nem ugrál, csak teljesít. De nem mindenki tekinti egyformán jónak és nem tudhatod, hogy akinél jelentkezel, az mit tart fontosabb felvételi szempontnak.

2022. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!