Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha bejutnék a Mensa egyesületb...

Ha bejutnék a Mensa egyesületbe, az előny lehetne a karrierem szempontjából?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem az online tesztjüket és 125 feletti tartományt adott be, megcsináltam még kb 10szer és mindig ugyanaz az eredmény volt. Utána megpróbáltam szándékosan néha rossz választ adni és tényleg rosszabb lett az eredmény, tehát nem mindenkinek ugyanazt adja ki.

Utánanéztem ennek a dolognak és azt olvastam, hogy sok kapcsolatot lehet kiépíteni.

Tehát elképzelhető, hogy esetleg találkozhatok egy hasonló munkakörben dolgozó emberrel? (Jelenleg egyetemi képzésben tanulok szoftvermérnöknek)

A későbbi munkám során valamilyen szinten egyébként is fontos lesz az IQ. Majdnem minden állásnál feltüntetik elvárásként a jó problémamegoldó képességet és analitikus szemléletmódot.

Esetleg van valakinek tapasztalata erről?



2022. nov. 30. 05:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Helyesen= tesztábrák.
2022. dec. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#10 Te most trollkodsz? Hol írtam azt, hogy akinek magas az iqja az intelligens?

A kreatív gondolkodás, humor, döntő és felismerő képesség egyébként pont a magas iqra jellemző.


Egyébként nekik nem 120, hanem 130 IQ pontszámuk van minimum. Ami a felső 2%.

Hogy ez most sok e, az szubjektív.

Ha láttad a 3% című sorozatot, máris nem tűnik olyan soknak.

A kérdés pedig, hogy a teszt valóban méri-e az iq-t.

Bocsi hogy ezt mondom, de előbb fogok hinni a pszichológusoknak és kutatóknak, mint a GYK felhasználóknak.

2022. dec. 13. 13:08
 13/14 A kérdező kommentje:

sikerült a teszt végül 135+, beléptem

Ha jól gondolom, buisnesSIG-ben találhatok munkát?

2022. dec. 15. 00:17
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem léteznek olyan helyek, ahol ez előnyös lehet. Vannak elég elitista, vagy látszatra adó HR-esek, vagy munkáltatók, ahol kvázi ha csillogó nevű dolgokat említesz meg, akkor már fél lábbal benn is vagy.


Vagy ha szeretnél egy projektet, ötletet megvalósítani, de segítségre van szükséged, akkor viszonylag könnyen és jó eséllyel találsz az egyesületen belül lelkes, segítő embereket. Vagy személyes ajánlás útján is tudnak álláskeresésben segíteni.

2023. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!