Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen könyveknek kell egy...

Milyen könyveknek kell egy értelmiségi polcán ott lennie?

Figyelt kérdés
Mik azok az alap könyvek, amiket ti mindenképpen szeretnétek a könyvespolcotokon látni? Akár klasszikusok akár kortársak? Jöhetnek kedvenc írók is.

2022. dec. 2. 01:43
 1/10 Isti22 ***** válasza:
83%

Ha csak irodalomra gondolsz, akkor én a NAT-ból indulnék ki:


magyarok: Janus Pannonius, Balassi Bálint, Zrínyi Miklós, Mikes Kelemen, Fazekas Mihály, Csokonai Vitéz Mihály, Berzsenyi Dániel, Kölcsey Ferenc, Katona József, Vörösmarty Mihály, Arany János, Petőfi Sándor, Madách Imre, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán, Gárdonyi Géza, Herceg Ferenc, Ady Endre, Molnár Ferenc Caramel, Móricz Zsigmond, Babits Mihály, Kosztolányi Dezső, Karinthy Frigyes, Áprily Lajos, Reményik Sándor, József Attila, Wass Albert, Radnóti Miklós, Örkény István, Weöres Sándor, Szabó Magda, Pilinszky János, Nemes Nagy Ágnes, Nagy László, Kányádi Sándor, Kertész Imre


külföldiek: Homérosz, Anakreón, Szophoklész, Catullus, Biblia, Dante, Boccaccio, Villon, Cervantes, Shakespeare, Molière, Defoe, Stendhal, Balzac, Ibsen, Tolsztoj, Csehov, Beckett, Dürrenmatt


Esetleg még: Ovidius, Apuleius, Longus, Az ezeregyéjszaka meséi, Beowulf, Muraszaki Sikibu, Si Naian, Nibelung-ének, Geoffrey Chaucer, Francois Rabelais, Jonathan Swift, Herman Melville, Marcel Proust, Ian McEwan

2022. dec. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Attól még nem lesz értelmiségi valaki, mert adott könyvek vannak a polcán...
2022. dec. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Ulysses, Háború és béke, Az eltűnt idő nyomában, Gyűrűk ura trilógia, és lehetőleg más is Tolkientől. Ezen kívül angol és német/francia eredetiben modernebb könyvek. Harry Potter jöhet, de kizárólag angolul.

Tök mindegy, ha ezek közül egyiket sem bírta végigolvasni, a lényeg, hogy mindenki lássa, hogy neki ezek megvannak.

2022. dec. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2


Szerintem nem igazán értetted meg a kérdést...

2022. dec. 2. 19:12
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem meg ez egy tipikus sznob kérdés.

3-mas voltam.

2022. dec. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Plusz egy bizonyíték, hogy nem értetted meg a kérdést. Meg ugye mindenki magából indul ki...

De akkor nyugodtan lapozz tovább olyan kérdésekhez, ahol hasznos válaszokat tudsz adni, ne itt velünk "sznobokkal" töltsd az idődet.

2022. dec. 2. 19:36
 7/10 tgt ***** válasza:
84%
1-es: Molnár Ferenc Caramel? Ő milyen író? :)
2022. dec. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Egy időben az volt a mániám, hogy bárkinél megvolt a polcon az Ulysess, megkérdeztem, olvasta-e. 10-ből 10 nem. Néhányan elkezdték, de feladták.

Beszerezni egy analfabéta is képes bármit, és fel is tudja sorakoztatni a könyvespolcán.

2022. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Isti22 ***** válasza:
84%

ma 20:06


Egy kis easter egg :D

2022. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

"Egy időben az volt a mániám, hogy bárkinél megvolt a polcon az Ulysess, megkérdeztem, olvasta-e. 10-ből 10 nem."

:)

Azért ha ő maga nem is olvasta, talán sose fogja, akkor se árt, ha megvan neki, hátha mégis bele-belenéz majd valamikor, és úgy is talál benne valami értékes gondolatot - meg jó lesz majd a férjének/feleségének, gyerekeinek, unokáinak, stb. :)

2022. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!