Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Holnap új munkahelyen kezdek....

Holnap új munkahelyen kezdek. Adnátok tanácsot hogy illeszkedjek be?

Figyelt kérdés

Soha nem értettem meg, mért mondják rám, hogy olyan "más" vagyok. Nem tudom mi az oka, én teljesen normálisnak érzem magam. Aki(k) ezt mondta(ák), azzal már rendszerint beszélni sem akarok, nehogy megkérdezni mi velem a baj. Hogy nézne ki, hogy elé állok, és megkérdezem: Tulajdonképpen miért nem kedvelsz engem?

Nagyon nehezen illeszkedek be közösségbe. Ha sikerül, akkor is minimum a fele ember nem kedvel. Segítőkész vagyok, pátyolgatom az elesettebbeket, soha nem nyalok a főnököknek, még ha ezzel kivívom azt, hogy nem leszek bent a kosarában. A munkámra sosincs panasz. Viszont aki igazán megismer, az nagyon megkedvel. Ezt, azért majdnem mindig megelőzi az az állapot, hogy ő sem kedvel, nem vagyok szimpatikus neki vagy mit tudom én.

Ha nekem valaki sértőt mond, kioktat vagy belém köt, természetesen rosszul esik, de igyekszem belátni, és helyre tenni a dolgokat. Sokszor, még én kérek bocsánatot, de csak azért hogy ne legyen újabb haragosom. De ha én szólok be valakinek, akkor már telekürtöli az egész munkahelyet, arról, hogy én milyen bunkó vagyok, és aki eddig nem ismert, ezután ítélkezik általában. Hogy a másik mit mond, akit ő régebb óta ismer.

Szóval holnap új közösségben kezdek. Biztos azt fogjátok ajánlani, hogy : mosolyogj, mosolyogj, mosolyogj! Én alapból nem bírom azokat az embereket, aki csak tetteti a mosolyt, és mindenkinek jó pofizik. Rengeteg ilyen embert látok, ezek azok akik kibeszélik egymást a másik háta mögött. Mindig annak vetít, aki ott van éppen. Én nem tudok ilyen lenni.

Tanácsok?

36/L


2010. szept. 30. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden új munkahely más és más kolegákat, kollegínákat tartogat. Elősször is mérd fel a helyzetet, és amikor kiismered a környezeted, aztán lehet szelektálni. Én mindig a középuton voltam, senkivel nagy barátság, senkivel puszipajtás. Végzem a dolgom és kész.
2010. szept. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálom ha új közösségbe kerülök hogy mindenkivel normálisan beszélgetek,stb stb.Aztán idővel ugyis megismeri az ember őket.Amúgy szerintem mindenhol kibeszélik legalább kicsit az új embert,de ez nem jelenti azt hogy feltétlenül rosszat mondanak róla.Nem szabad az első nap olyanokat megosztani velük amiket nem mondanál el egy idegennek akit 2 perce ismersz de beszélgess velük.Egyébként mit fogsz dolgozni?
2010. szept. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy csak a nyalás segít. De én erre nem vagyok hajlandó. Az emberek fele ezért nem kedvel, de lesz*rom, nem azért járok dolgozni, hogy szeressenek, arra ott van a családom ;)
2010. szept. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét előttem szólóval abszolúte egyetértek. Senkivel nem érdemes az átlagosnál jobban összeismerkedni.

Szerintem azért gondolják rólad, hogy más vagy, mert nem lehet elsőre kiismerni téged, és nem tudják eldönteni, hogy a "jó" vagy a "rossz" zsebbe tegyenek. Ezért eleve elkönyvelnek a "rossz2 zsebbe. Ha érted mit akarok mondani.

Aki szeret, azért szeret, mert már jobban ismer.

Aki pedig előszeretettel keresi a hibáidat, azért teszi, mert valószínű, hogy kevés dologba tud veled kapcsolatosan belekötni.

Tanácsom: tedd a dolgod, legyél őszinte, ha valakivel gondod van, először vele beszéld meg, és ha nem változik a dolog, jöhet a főnök.

Sok sikert!

2010. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne légy túl kedves!
2010. szept. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!