Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez igazságos szerintetek?...

Ez igazságos szerintetek? (árvízkárosultas téma)

Figyelt kérdés

A településünket is elérte az árvíz, melynek következtében földcsuszamlások lettek. Van egy telek, amin egy régi öreg ház állott, senki nem lakott ott, a tulajdonosa második telekként tartogatta, hogy majd idővel épít a gyerekének házat oda. Az árvíz ideje alatt meggyengült az egyik fal, kidőlt pár tégla, ezért közveszélyesnek ítélték, és a tulaj lebontotta. Most mikor érkeznek a segélyek, akkor pedig ő is ugyanannyit kap, mint az az ember, akinek újépítésű lakott házát vitte el a víz, és hónapokig nem volt hol lehajtsa a fejét. Arról meg ne is beszéljünk, hogy melyik háznak mennyi volt az értéke. Így az először említett háztulajdonos tulajdonképpen teljesen ingyen, semmit sem vesztve kapott anyagot egy új ház építéséhez, amit majd akár el is adhat (ha úgy dönt, hogy jobban megéri), és profitál az egészből.


Ti ezt igazságosnak látjátok?

(Mielőtt valaki megszólna, nem voltam az árvízkárosultak között, sőt egy rokonom sem, csak nagyon idegesít ha ekkora igazságtalanságot látok...)


2010. okt. 1. 07:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez az élet. De polgármesternél szóvá lehet tenni a dolgot. mondván kapjon az inkább aki lakott is a házban. Ne az aki csak arra várt mikor dől össze, rombolhatja le.. hogy a helyére építsen. Ennyit tehetsz az élet igazságtalansága ellen.
2010. okt. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én igazságtalannak tartom!

Sőt azt is, hogy akinek nem volt biztosítása annak ugyanugy építenek új házat, mint annak akinek volt.

Akkor megéri fizetni?

Vagy akinek volt egy elhanyagolt rossz háza, annak ugyanolyat építenek, mint akinek új háza volt.

Igazságosan nem lehet a pénzeket elosztani, de azért ilyen kirívó igazságtalanságra oda kellene figyelni.

2010. okt. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én úgy oldottam volna meg, hogy a ház értéke szerint adják a segélyeket, így ő is kapott volna valamennyit, de mivel romház volt, akkor viszonylag keveset és ha akart volna építeni még egy jó adaggal ki kellett volna pótolja saját zsebből. Így nem teljesen ingyen jön a Akinek meg több veszett el, az kapjon elegendőt...
2010. okt. 1. 08:11
 4/17 anonim ***** válasza:
25%

Jó magyar mentalitás! Mutogassunk a másikra....hogy neki nem járt... Írtad, hogy az is kapott akinek tényleg szüksége volt rá...akkor meg nem mindegy. Akkor mutogass ujjal, hogyha te még soha de soha nem jártál jól, úgy hogy nem érdemelted meg. Ha találsz azt utcán egy 5000-est, beviszed a rendőrségre....? Na ugye, hogy nem...

hagyjuk már ezt a fújjogást, egymásra köpködést....Ha nem az a férfi kapja a pénzt, hanem a politikusoknál marad...az jobb lett volna?

2010. okt. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha már megkapta, ellenőrizni kellene, valóban épít ott egy házat, vagy zsebre teszi a pénzt és elköltözik onnan. Nem tudsz ellene tenni semmit. Egy biztos minden embert rendkívül sajnáltam, akik fedél nélkül maradtak, abban a borzalmas helyzetben. Kívánok nekik erőt, egészséget, és boldogságot az új házukban. És soha többé ne éljék újra át azt a szenvedést.
2010. okt. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Ez a gáz, hogy ha valaki kap valamit, jönnek a hiénák és lihegnek. Igaza van az előttem írónak, sajnos ez az általános magyar mentalitás.

Miért kap az éhező cigánygyerek ingyen ebédet, miért adnak a betelepült családoknak ingyen lakást, miért kap plusz pontot, miért ennyit, miért pont ő...? Szimpla irigység.

2010. okt. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ez igy nem igazságos. De az sem az, hogy magyarországon a magyaroknak van a legkevebb joguk, segitségük. Ha egy etnikun csak annyit tesz, hogy a porontyát bezavarja az iskolába, már jön a hátbaveregetés, hogy milyen csodálatos szülő, gondol a gyermekére. Ha ha én teszem meg, akkor ez a kötelességem. A biztositós hozzászólóval viszont nem értek egyet. Mert ha egy ilyen dolog végett összedől valakinek a háza, (amiben lakott) akkor az illetőt mindenképp segiteni kell, biztositástől függetlenül. Hogy akkor mi értelme van fizetni? Csak annyi, hogy ha hozzám betörnek, mint ahogy nemrégiben meg is történt, én nem fordulhatok a biztositóhoz, mert nincs. Elvittek minden mozdithatót, mig dolgoztunk, a gyerkőcök meg suliban voltak. De ez van. Szóval, ha veled történik meg ugyanez, neked fizet a biztositó. Mig nekem nem. Ez van.
2010. okt. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha úgy dönt, tulajdonképpen: ezek a kulcsszavak

Lakhatás mindenkinek jár! Sztem nem igazságtalan

de lehet, hogy mégis

igazából nem ez a legnagyobb probléma, hanem hogy tökugyanoda építkeznek vissza, ahol megint árviz lesz! semmi értelme kidobott pénz

2010. okt. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem először is a fölcsuszamlásokat kellett volna MÉG a nyáron megoldani!


Ha az a hely amire én gondolok, akkor mindenkinek KÖZmunkába össze kellett volna fognia az ott lakók közül és apró lépésenként le/el kellett volna bontani / hordani a "fél" hegyet/dombot, igen két kézzel, és kellő óvatossággal... EZ VAN, NEM PEDIG A SEGÍTSÉGRE VÁRNI, MEG CSAPKODNI AZ ASZTALT, HOGY JAJ RÁNK OMLOTT A HEGYOLDAL, MINDIG MÁS ZSEBÉBEN KUTAKODNI,ÉS RÁADÁSUL NEM KELLENE OLYAN HELYRE ÉPÍTKEZNI, ahol ELŐFORDULHATNAK FÖLDCSUSZAMLÁSOK ILLETVE AMELYIK TERÜLET MÁR ELEVE ÁRVÍZ VESZÉLYEZTETETT TERÜLET (MERT RÉGEBBEN NEM LEHETETT ILYEN HELYRE ÉPÍTKEZNI!!!)



Bocs de szerintem az az igazságtalan, hogy valaki ebből él meg már évek óta, és a MI ZSEBÜNKBŐL HÚZZÁK KI A PÉNZT ERRE. AMúgy már hallottam olyat, hogy direkt ilyen területeken építkezik és mivel már évek óta így megy, fogja a pénzt aztán röhög magában...szerintem a szomszédod is ilyen


Én simán kiküldtem volna minden embert hogy lapátoljon és az kapna kárpótlást a házáért, aki MINDEN NAP felvette a munkát. Azt hiszem a gyerekeket (12-18) is be lehetett volna fogni talicskázni, vagy lapátolni, főleg nyári szünetben. Persze ezt ők bulinak is felfoghatták volna, hisz legalább együtt vannak, és csinálnak valami hasznosat. Nem beszélve a 20-45-ös pasikról! A nők meg addig vihettek volna innivalót csinálhattak volna közösen kaját, vagy esetleg ők is beállhattak volna a lapátolásba.... EZ EGY IGAZI KÖZÖSSÉG ÖSSZEKOVÁCSOLÓ HELYZET LETT VOLNA...DE ELSZÚRTÁK...JÖVŐRE MEGINT UGYAN EZ LESZ A GOND...


Persze a TESCO-s dolog, azt megértem, de akkor sem a mi zsebünkből kellene kihúzni a pénzt, hanem a TESCO-t beperelni.... mivel az is olyan területre épült ahová nem lehetett volna építeni...

2010. okt. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez igazságtalan. Mindenkinek annyit kellett volna kapnia, amennyit a háza ért.
2010. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!