Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt húzhatnak le az...

Mennyi pénzt húzhatnak le az óvodában rólunk?

Figyelt kérdés

Gyermekem nagycsoportos és szinte úgy érzem komolyabb kihívás az állami ovi fizetése mint a törlesztőé.

Nem elég az étkezés,csoportpénz,néptánc, stb...befizetése havonta(ez sem kevés).

Az óvónők mindig kitalálnak valami plusz dolgot.Múlhéten 11,000ft kellett beadni csak bérletekre.Aztán minden nap jönnek a 700-1500 ft-os "apróságok".

Miért engednek meg ennyi mindent maguknak?

Ha meg szólni merek akkor meg úgy néznek rám,hogy milyen szülő ez aki sajnálja a gyerekére.Nem vagyok milliomos.Össze sem tudom adni,hogy csak szeptemberben mennyi pénzt fizettünk be.És még nagyon messze a vége:((

Na meg persze tisztasági csomagot mi viszünk.Sőt!! Nálunk még mézet vagy gyümölcsöt is kell havonta min.1x vinni.Beszarás....:((


2010. okt. 1. 09:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Hát ezzel sokan vannak így. Mások meg azzal rágják az ovónők fülét, hogy miért nem viszik több helyre a gyerekeket. Gondolom, nekik az első gyerek, és jól el vannak eresztve.
2010. okt. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Amiért az iskolákban is ez megy. Régen pl. a szalagavató csak iskolán belüli esemény volt,szülők és buli nélkül.Akkor nem hiányzott a diákoknak sem. Most csak a ruha belekerül 50-100 ezerbe!

Sok a jómódú és gazdag szülő,akinek ez fontos sznobságból. Aki ezt nem bírja,azt lenézik.

2010. okt. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem is nyilván első a gyerek,de szerintem van arany középút!!
2010. okt. 1. 09:25
 4/13 A kérdező kommentje:

2.Igazad van! Sajnos tényleg lenézik a többi szülőt.(

50-100 ezer?? Ez azért durva

2010. okt. 1. 09:27
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van!! Én a kajapénzt is sokallom 10.ezer/ hónap és a gyerek meg sem akarja enni ,de ezzel nincs egyedül..nem túl jók ,sajnos:(és ezenkívül még csomó mindet kell fizet getni.
2010. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül ezzel a problémával. Amíg a kislányom általános iskolás volt, már a tö---öm is ki volt a fizetnivalókkal. Ráadásul néptáncos volt, bejárták a fél világot. Akkor ordítottam el magamat, amikor a néptánc csoport Franciaországba ment, és kiderült még azoknak is mi fizettük a viteldíjukat, akikhez semmi közünk nem volt. Érdekes módon annyi pénzt adtak be a szülők, azt betették a takarékba, ami addig kamatozott, amíg el nem indultak. Persze a kamatot nem közöttünk osztották szét. Hál Istennek megszabadultunk az általános iskolától, és a néptánc csoporttól is.
2010. okt. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsó,na ez durva- De sajnos már lassan "elfogadott"hogy as szülőnek kell fizetni mindent.Ismerősömék ovijában pl.a szülőkkel fizetették ki az udvari játszó házat is!!

Én meg még naivan abban bíztam,hogy az iskola már csak jobb lehet.DE .....

2010. okt. 1. 11:16
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a gáz, hogy sulikban is ez a helyzet. Oviról nem tudok beszélni, hiszen nem nagyon emlékszem rá... olyan hülyeségekre be kellett fizetni... sportpénz néven minden félévben lepumpoltak minket 500-2000 Ft-tal, amiből az, aki nem járt gyógytornára, semmit nem látott viszont, mert tuti, hogy a sportfelszerelést 8 évig nem cserélték, amíg ott voltam. A szalagavatói pénz is elég húzós volt (és egészen biztos, hogy többet kellett befizetnünk, mint amennyibe került :S... még akkor is, ha a kölcsönzési pénzt, a meghívónyomtatást, a terembérlést meg a tánctanárok bérét is beleszámoljuk)...
2010. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Akkor még itt van, amit kihagytatok,a szülőktől sok helyen elvárják, hogy hétvégén különféle munkákat végezzenek.Megemlítek egy aranyos dolgot, ami velünk történt.Kisírták az óvónők, hogy vegyünk közösen új szőnyeget,sötétítőfüggönyt,és szekrénysort, valamint fessük ki a termet.Összejött a pénz az anyagra és mi nekiálltunk,ki mihez értett.Két apuka megcsinálta a bútort, mások festettek, varrtak stb.Az volt a hab a tortán, amikor fél év múlva áthelyezték a csoportot egy lerobbant terembe.A vezető óvónő majdhogynem kidobott bennünket az irodából, amikor kértük, hogy átvihessük, legalább a bútort.Mondjuk többet nem mertek pénzt kérni, csak ha vitték őket valahová és a pénzt is két megbízott szülő kezelte ezt követően.Elküldték az oviból azt az óvónőt, aki kiállt mellettünk.Na ehhez mit szóltok? Végül is nem az óvónk voltak hibásak, hanem a vezető óvónő.
2010. okt. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na ez nem semmi!! Hol volt?? mármint melyik városban??

Idiótának nézik a szülőket:((

2010. okt. 5. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!