Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Agyalok egy 'semmiségen'. Mit...

Agyalok egy 'semmiségen'. Mit tegyek? Jogosan érzem magamat rossznak?

Figyelt kérdés

Infón lehetett javítani gyakorlatból. Kérdezte a tanár, hogy ki akar. Mondtam, hogy én is, de a munkám rosszul sikerült, és óra végén nem szóltam, hogy beadom. El sem mentettem semmi. A tanárnak feltűnt, hogy valami nem stimmel, de nem tudta biztosra, hogy én jelentkeztem. Szünetben is mondta, hogy gyanús vagyok neki (poénosan), én meg mondtam, hogy ha azt mondtam, hogy beadom, akkor nem csinálom azt, hogy nem adom be (magyarul nem mondtam, hogy beadom).


Viszont nem akartam a rossz jegyet, és azt sem akarom, hogy a tanár e miatt rám szálljon, vagy elveszítsem a bizalmát, mert szeretem, mint tanárt.


2010. okt. 1. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Valahol jogos, de próbáld magad túltenni rajta.Ha nem jön rá, akkor jó.Vagy esetleg meg is mondhatod neki, ha jófej a tanár, és úgygondolod, hogy megértené, és nem adna egyest, mert hazudtál is, meg mert nem is sikerült valami jól a munkád.
2010. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A tantárgyat is szeretem, a tanárt is... De eléggé tartok, hogy majd következő órán mi lesz.
2010. okt. 1. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:
nekemisvolt pár ilyen dolgom... :/ hidd el elfogja felejteni.... neked viszont örökké rossz lesz rá visszagondolni, ha megmondod, ha nem... (viszont ha ezen vívódsz, akkor az azt jelenti h jó a lelkiismereted, és többször nem fogsz ilyet csinálni :) )
2010. okt. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem derül ki jóság van és kétlem, hogy kiderülne.
2010. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szar dolog hazudni. De néha fontos. :( De csak túlleszel rajta.


Annyit szerintem nem ért volna meg a dolog, hogy szépen elmondod a tanárnak a szituációt, hátha megérti. Mert mivan ha nem érti meg. Akkor emiatt a kis hülyeség miatt beír egy egyest. Ilyen kisebb hazugságok szükségesek a mai világban, legalábbis könnyebb velük az élet, de más kárára viszont sose hazudj!

2010. okt. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem semmiség, hüyének nézted a tanárt. Jobban tennéd, ha elmondanád neki az igazat és a következő órára felkészülten mennél.
2010. okt. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy is felkészülten mentem, csak kaptam egy képet, amiről le kellett retusálni egy macerás részt, és nem volt időm befejezni, plusz csúnya is lett.
2010. okt. 1. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!